PZC Horeca tegen sluitingsuur PZC wm mém 1 Wm fl I iu ZEEUWS-VLAANDEREN 25 31 Terneuzens Theaterplein krijgt vorm Reacties op plan voor IJzendijke Drie jaar cel voor Hulstenaar wegens neersteken zakenpartner Wij geven u de helft cadeau! Sas Glas wil van stuk grond af Ruim P1 ^85®* Sis 'M Wl 'De nieuwe film van Mr. Bean is leuk, behoorlijk leuk zelfs' Kamer laat zich in ontpolderdiscussie niet opjagen Donderdag 29 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Branchevereniging ziet meer in betere controle op naleving van regels. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In plaats van een slui tingsuur voor de horeca in te voe ren, kan de gemeente beter stren ger controleren of de horecabedrij ven de regels naleven. Dat zegt se cretaris J. Hessing van de afdeling Midden-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland. Hij is tegen het voorstel van burge meester en wethouders om een sluitingstijd van 4.00 uur in te voe ren voor de hele gemeente. In het weekend zouden kroegen in de Terneuzense binnenstad onder voorwaarden een uur langer mo gen openblijven. Met invoering van een slui tingsuur wil de gemeente een eind maken aan de regelmatige versto ringen van de openbare orde. Vol gens Hessing is een sluitingstijd echter niet de oplossing. „Ze kun nen beter de leeftijd van de bezoe kers eens wat beter controleren en opletten aan wie er alcohol wordt geschonken", betoogt hij. „Als je in het weekeind iedereen uit de kroeg haalt die jonger is dan zes tien jaar, dan heb je aan een bus niet genoeg. Burgemeester Lonink moet een daad stellen en die cafés eens af gaan." Volgens Hessing hebben de leden van Horeca Nederland duidelijke afspraken over het toelaten van jeugdige bezoekers. „Maar er zijn De afdeling Midden Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland is tegen de invoering van een sluitingsuur in de ge meente Terneuzen. heel wat bedrijven die geen lid zijn en die houden zich niet aan die regels. Die moeten worden aan gepakt, maar laat voor de rest de huidige vrijheid van de horeca-on- dernemers zoals die is." Hessing wijst er op dat er een rook verbod in de horeca aan zit te ko men. „Wie zich daar niet aan houdt, krijgt een boete. Dat moet ook gelden voor het schenken aan jeugd onder de zestien jaar. Begin daar eerst eens mee en als je dat in de hand kunt houden, ben je al een heel eind. Neem dan ook bij voorbeeld de bioscoop mee. Je hoeft maar op de knop te drukken om een paar pilsjes te bestellen. Ze gaan dan in het halfdonker heus niet vragen of je wel zestien bent." De gemeenteraad beslist donder dag 5 april over invoering van een sluitingsuur voor de horeca. Hes sing vindt dat de raad alleen een sluitingsuur moet invoeren voor dorpshuizen en sportkantines. Het verzoek om die langer open te laten voor avond- en nachtactivi teiten mag niet worden gehono reerd. Hessing: „Sorry, dat zijn pa- racommerciële instellingen. Wij moeten ons brood verdienen." TERNEUZEN - Het Theaterplein in Terneuzen krijgt steeds meer vorm. Er wordt hard ge werkt aan de bestrating en het voorzien van de tribune met zinken platen. De plantsoenen wor den ook al ingezaaid. Een keermuur ter hoogte van koffieshop Checkpoint moet het hoger ge legen Theaterplein van de Westkolkstraat af scheiden. Trappen en een hellingbaan zorgen voor de verbinding tussen de Westkolkstraat en het Theaterplein. Eind mei moeten de eerste ar tiesten in de openlucht kunnen optreden. foto Peter Nicolai IJZENDIJKE - Sluis heeft achttien reacties ontvangen op het vooront werp-bestemmingsplan Kom IJzendijke en de nieuwe woonwijk IJzendijke-Oost. Het plan past in de actualisering van bestemmings plannen die ouder dan tien jaar zijn. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - Het is zorgelijk dat een zakelijk meningsverschil, hoe erg ook, met een mes wordt be slecht, zo stelde rechtbankpresi dent I. Woltring. Hij veroordeelde gisteren een 45-ja- rige man uit Hulst tot vier jaar cel waarvan één voorwaardelijk voor het neersteken van zijn boekhou der, een vijftigjarige inwoner van Vee re. Die zakenpartner zou de belangen van de Hulstenaar slecht hebben gediend. Daarom reed de man op 3 december vorig jaar naar Veere om die zaak nog eens met hem te bespreken. Hij had een mes bij door Wout Bareman SAS VAN CENT - De Glasfabriek in Sas van Gent praat met het ha venschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen over de ver koop van drie hectare ongebruikt bedrijfsterrein aan de Westkade. De opbrengst van die transactie zou worden geïnvesteerd in inno vatie van het productieproces. Directeur J. De Baere geeft daar over begin volgende maand uit sluitsel. Een woordvoerster be perkt zich nu tot de mededeling dat het afstoten van de grond past in de 'herstructurering van het be drijfsterrein', dat in totaal acht hec tare beslaat. Volgens havenschaps bestuurslid en wethouder A. van Waes van Terneuzen heeft de transactie alles te maken met inves teringen in 'mooie, nieuwe projec ten, die de vestiging een goede toe komst moeten bieden'. De afgelo pen jaren werd de Glasfabriek al drastisch gemoderniseerd. Dat ge beurde in opdracht van het Franse moederbedrijf Saint Gobain. De koers werd verlegd van de produc tie van industriële halffabrikaten naar de verwerking van eindpro ducten voor de gevelbekledings- markt. De 150 arbeidsplaatsen ble ven bij die operatie gehandhaafd. zich om te dreigen, niet om daad werkelijk te gebruiken, voerde hij twee weken geleden ter verdedi ging aan. Tijdens de confrontatie met de Veerenaar verloor hij echter alle zelfbeheersing en stak de man zesmaal. Alleen dankzij snel en zeer deskundig optreden van am bulancepersoneel, politie en mede werkers van het ziekenhuis kon het leven van de man gered wor den. De man uit Hulst moet de Vee renaar daarnaast ook een schade vergoeding van ruim Sooo euro be talen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Onze man uit Ouwerkerk mag graag pronken met zijn camper- tje. Handig op vakantie en voor korte tripjes tussendoor, je kan gaan en staan waar je wil. Altijd alles bij de hand. Nooit gezoek naar een toilet als iemand moet plassen. Koelkast je... En hij laat niet na te benadruk ken wat een ruimte zijn mobile home biedt. Héél véél ruimte. Hoe ruim zijn camper is, werd hem onlangs nog eens duidelijk gemaakt tijdens een bezoek aan de dierentuin in het verre Em- men. Bij het verlaten van het par keerterrein werd hij aangeslagen vooreen autobus: maximaal 52 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29