Verdeelde reacties op zorgcentrum Middelburg pakt krakers aan van de reepe 26 Donderdag 29 maart 2007 pzc W In de Koningstraat is onlangs archeologisch onderzoek gedaan. Daarvoor moesten tuinmuren en een aanbouw worden gesloopt, foto Lex de Meester Bewoners van Koningstraat 12 moeten huis uit. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft de procedure in gang gezet om de krakers van Ko ningstraat 12 uit de woning te krij gen. De vier studenten hebben een brief ontvangen waarin staat dat ze uiterlijk vrijdag 6 april het huis moeten verlaten. Als ze aan die op roep geen gehoor geven, wordt de rechter ingeschakeld, zegt J. de Wolf, juridisch adviseur van de ge meente en sinds de problemen door de theaterbouwput betrok ken bij de Koningstraat. „Staatsrechtelijk gezien is kraken niet strafbaar, maar het gaat wel om het onrechtmatig betrekken van een huis van een ander. Als ze er niet uit gaan, wordt een proce dure voor ontruiming gestart. Dan moet de sterke arm eraan te pas komen. Maar het kan wel een jaar tje duren voor het zover is." De krakers beraden zich nog op wat zij nu gaan doen. Hugo: „Mis schien kunnen we nog wel blijven zitten. Wij hebben ook rechten. Dit huis staat meer dan een jaar leeg en dan mag je kraken." Volgens De Wolf heeft de gemeen te vlak na het begin van de kraakactie op 3 maart een aantal leegstaande woningen in de Ko ningstraat onbewoonbaar ge maakt. „De cv is er uitgehaald, de bedradingen zijn doorgeknipt, de wc's zijn verwijderd. Alles wat no dig is om een beetje normaal te kunnen wonen, is daar wegge haald." Twee woningen in de Koning straat worden nu nog bewoond door de oorspronkelijke bewo ners; één daarvan komt binnen kort leeg. Twee woningen die leeg stonden, zijn inmiddels tijdelijk be woond om kraken tegen te gaan. De gemeente heeft onlangs archeo logisch onderzoek laten verrichten in de tuinen van Koningstraat 14, 16 en 18. Aanleiding was een mel ding dat amateurarcheologen in de tuinen op zoek zouden gaan naar beerputten. Om de schatgravers voor te zijn, heeft de gemeente be sloten de bodem zelf te onderzoe ken. De Wolf: „Bij nummer 18 is een beerput gevonden, maar er zat niks in. Er is ook gekeken bij num mer r6 en 14, maar daar is niets ge vonden. De archeologen zijn toen gestopt, anders waren ze ook nog naar de tuin van het gekraakte pand gegaan." De onderzoekers hebben wel wat puinhoopjes in de tuinen achterge laten. Om met een kraantje in de tuinen te kunnen komen, moes ten tuinmuren gedeeltelijk wor den gesloopt en is de aanbouw bij nummer 16 tegen de vlakte ge gaan. Woonservicezone in Nieuw- en Sint Joosland is begin 2009 klaar. door Carla van de Merbel NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Veel oudere inwoners van Nieuw- en Sint Joosland zijn blij met de komst van een woonzorgcentrum in hun dorp. Veel jonge dorpelin gen zien op de geplande plek op het veld aan de Quarlesha- venstraat en Kraayerthavenstraat liever eengezinswoningen verrij zen. Dat bleek gisteravond tijdens de presentatie van het voorlopig ontwerp voor het zorgcentrum door D. Monfils van WTS architec ten. Ruim vijftig Nieuw- en Sint Jooslanders kwamen in het dorps huis kijken naar het plan. In het woonzorgcentrum komen twee groepswoningen voor elk zes psycho-geriatrische patiënten zo als dementerenden en 28 huurap- partementen. Verder komt er een Scheldemond in finale- futsalkampioenschap rotterdam - Scholengemeen schap Scheldemond uit Vlissingen heeft zich gekwalificeerd voor de landelijke finales futsal (zaalvoet bal). Ze is met twee teams regio kampioen geworden van Brabant, Zeeland en Rotterdam. De teams van de categorieën jongens vanaf 16 jaar en meisjes van 14 tot 16 jaar gaan 20 april in Arnhem strijden om de hoofdprijs. Het jongens team werd vorig jaar kampioen. Avond bij Palazzoli over werkhervatting oost-souburg - Het Palazzolihuis in Oost-Souburg, steunpunt voor mensen met kanker en hun naas ten, houdt woensdag 11 april een avond over werkhervatting na kan ker. Een sociaal juridisch dienstver lener legt uit over wetgeving en fi nanciële gevolgen van een afkeu ring. Ook een ervaringsdeskundige spreekt. Aanmelden: 0118-413932 of palazzoli@zeelandnet.nl steunpunt van waaruit zorg wordt geboden aan mensen in het appar tementencomplex en aan de rest van het dorp. Van de 28 apparte menten zijn er 12 bedoeld voor mensen met een zorgindicatie en 16 voor 55-plussers die (nog) geen zorg nodig hebben. Het centrum gaat uit drie woonla gen bestaan, de bovenste laag (8 appartementen) ligt een stuk naar achteren ten opzichte van de on derste twee lagen. Veel oudere dorpelingen zijn blij met de komst van het centrum. Zij kunnen hierdoor, ook als ze zorg nodig hebben, in hun dorp blijven wonen. Veel jongeren vinden het prima dat er een zorgcentrum komt, maar hadden dit liever op een andere plek gezien, zo ver- Op het veld aan de Quarlesha- venstraat worden 28 apparte menten voor ouderen en twee groepswoningen voor psycho-ge riatrische patiënten gebouwd. Nieuw portret in burgemeestersgalerij middelburg - De portrettengalerij op het stadskantoor in Middelburg is weer een burgemeester rijker: Cornelis Gerrit Bijleveld. Hij was van 1810 tot 1838 eerste burger van de Zeeuwse hoofdstad. Een nazaat van Bijleveld ontdekte bij toeval dat zijn voorvader in de galerij ont breekt. Dat wordt vandaag rechtge zet met een foto van een portret. De galerij is te bekijken in de gang naast de raadzaal. Middelburgse beroofd en gewond middelburg - Een 70-jarige vrouw uit Middelburg is gisteren rond 17.30 uur beroofd van haar tas. De vrouw liep over de Loskade vlakbij de Nieuwepoortstraat toen een passerende fietser haar een duw gaf en haar tas meenam. De Mid delburgse kwam daarbij ten val. Ze liep verschillende botbreuken op en haar arm raakte uit de kom. De politie zoekt getuigen. woordden ze gisteravond. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat op het terrein aan de Quarlesha- venstraat en Kraayerthavenstraat eengezinswoningen zouden wor den gebouwd, zoals ook in de di recte omgeving het geval is. In 2003 is dit plan - in de zoektocht naar zorgwoningen in elke Middel burgse wijk - gewijzigd en werd de plek door de gemeente Middel burg aangewezen als enige geschik te locatie voor het zorgcentrum. Jonge dorpelingen vrezen dat er straks te weinig betaalbare wonin gen zijn voor jonge gezinnen en dat daardoor bijvoorbeeld de basis school te weinig leerlingen heeft om te kunnen blijven bestaan. Wethouder A. de Vries beloofde hen te zullen onderzoeken, hoe dit probleem voorkomen kan wor den. Volgend jaar begint de bouw van het zorgcomplex. Naar verwach ting zal het eind 2008 of begin 2009 kunnen worden opgeleverd. Voorzieningen in Grijpskerke op een rij grijpskerke - De gemeente Veere maakt een inventarisatie van de huidige voorzieningen in Grijps kerke. Zij doet dit om te kijken welke voorzieningen wel of niet in het nieuwe woon- en zorgcom plex komen. Half april wordt daar over meer bekend. Op 28 februari vond een inspraak avond plaats voor inwoners over de wensen voor het woonzorgcom plex in het dorp. Gratis bus naar de Hooizolder in april westkapelle - De discobus naar De Hooizolder rijdt in de maand april zaterdags gratis. Op die ma nier willen de eigenaren van de discotheek bij Westkapelle een bij drage leveren aan de verkeersveilig heid. Normaal betalen passagiers van de ze bus vijf euro voor de terugreis. De heenreis naar de disco is altijd gratis. H ispanitas gabqr Paul Green sehoenpqdc i Papegaaistraat 8 g CDA Vlissingen wil niet dubbel rf- f: A rrlnin betalen voor eco-impuls Zeeland 11C11 lil lg i\l Cl till 1 Fractie pleit voor bijdrage via Zeeland Seaports. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ze willen best mee doen aan de NV Economische Im puls, maar één bijdrage is voldoen de, vindt het CDA in Vlissingen. De NV Economische Impuls is be doeld als economische aanjager in Zeeland. Het ontwikkelingsbedrijf moet projecten op touw zetten, be drijven naar Zeeland lokken en zo de economie versterken en werk gelegenheid laten groeien. De pro vincie steekt er 1,2 miljoen euro in en gemeenten betalen eerst 34 cent en later 1 euro per inwoner. Het is nu aan gemeenten om te be slissen of ze aan het project mee doen of niet. In Vlissingen valt dat besluit tijdens de raadsvergadering van morgen. De raad lijkt er tot dusver nog niet uit te zijn. Bovendien komt het CDA nu met een motie. De christendemocra ten zeggen de doelstelling van de NV Economische Impuls wel te steunen, maar Vlissingen zou al ge noeg bijdragen als bestuurslid van Zeeland Seaports. Vanuit die orga nisatie ontwikkelt Vlissingen haar bedrijventerreinen. De winst blijft in de kas van Zeeland Seaports. Gemeenten als Goes en Middel burg omwikkelen hun bedrijven terreinen zelf Zij houden ook de winst. Het CDA wil nu dat de Vlis- singse bijdrage aan de NV wordt betaald via Zeeland Seaports. Arduin gaat cursussen en congressen houden in monumentaal pand. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Arduin, de stichting voor mensen met een verstandelij ke beperking, heeft villa Tooren- vliedt aan de Koudekerkseweg ge kocht van de gemeente Middel burg. De stichting wil het gebouw gaan gebruiken voor cursussen en congressen. Het pand moet vol gens directeur P. van de Beemt van Arduin nog worden aange past, maar hij hoopt dat het voor het eind van het jaar klaar is. „Het is een rijksmonument, dus allerlei commissies moeten zich buigen over de aanpassingen. Er moet in ieder geval een lift in en er is ach terstallig onderhoud aan de buiten kant. Het pand moet een goeie beurt hebben." Wethouder A. de Vries is blij met de gesloten verkoopovereenkomst met Arduin. „Dit is een mooie be stemming voor het pand. Arduin is ook bereid het gebouw in oude luister te herstellen." Onderdeel van de overeenkomst is dat de ge meente van Arduin grond kon ko pen voor de verdere ontwikkeling van het Arduinterrein in 2011 en grond kon kopen bij de locatie aan de De Ruyterstraat. De Vries: „Er was best belangstel ling voor Toorenvliedt. Arduin meldde zich als één van de eer sten. We hebben het zelfs iets bo ven de taxatieprijs kunnen verko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28