Léger VS bij grens Iran Geen vergunning afschot damherten 2 en 3 Geen wereldrecord, wel verblijfsvergunning Oranje ontsnapt tegen Slovenië Bakje troost voor wachtende bootpassagiers Staatssecretaris staat op controle door huisbezoek Mooiste ommetje loopt rond Hoofdplaat Donderdag 29 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWS^ COURANT - 249e jaargang nr. 75 - los nummer 1,30. zaterdag 1,85 www.pzc.nl Russische functionaris meldt mobilisatie van Amerikaanse eenheden. MOSKOU - Het Amerikaanse leger mobiliseert eenheden langs de grenzen van Iran. Dat duidt erop dat de Verenigde Staten een mili taire actie tegen Iran voorberei den, zowel via de lucht als over land. Dat heeft een hoge Russi sche veiligheidsfunctionaris tegen over het Russische persbureau RIA Novosti verklaard. De man, wiens identiteit niet is be kendgemaakt, beroept zich op de recentste informatie van Russische militaire inlichtingendiensten. RIA Novosti staat onder controle van het Kremlin in Moskou. Volgens de functionaris ziet het er naar uit dat de VS Iran met een aanval willen treffen die weinig kost, maar Iran wel op de knieën krijgt. Een definitef besluit over de actie zou nog niet zijn genomen. De bron die RIA Novosti aanhaalt, stelt ook dat de omvang van de Amerikaanse marine in de Perzi sche Golf nu groter is dan kort voor de inval in Irak, in maart 2003. Het persbureau wijst erop dat generaal L. Ivashov, vicevoorzit- ter van de Academie voor Geopoli tieke Wetenschappen, vorige week al zei dat de VS op korte termijn een luchtaanval op Iran plannen. RIA Novosti stelt dat de Amerika nen het vliegdekschip John C. Stennis, met 3200 manschappen en tachtig gevechtsvliegtuigen, PW De Verenigde Staten zouden zich in de Perzische Golf opmaken voor een snelle, krachtige aanval op Iran. Dat stelt een hoge Russi sche veiligheidsfunctionaris. naar de Perzische Golf hebben ge zonden, tezamen met acht andere schepen en vier kernonderzeebo ten. Er worden ook Patriot antira ketsystemen overgebracht. De Amerikaanse regering heeft tot nu toe geen enkele optie uitgeslo ten als het erom ging Iran ertoe te dwingen zijn atoomprogramma te stoppen. Iran claimt kernenergie op vreedzame wijze te willen ge bruiken. De VS menen dat het land aan een kernwapen werkt. pagina 7: Londen bevriest contact met Iran DEN HAAG - Op het Plein in Den Haag probeer den 382 deelnemers het wereldrecord bal hoog houden te verbeteren. Ook trachtten zij tegelij kertijd ruim tien seconden te jongleren. De po ging, die slechts een Nederlands record oplever de, maakte deel uit van de actie 'Eric moet blij ven'. Het doel daarvan was een dreigende uitzet ting van Eric Fuanani (17) uit Klundert te voorko- DEN HAAG - De provincie Zeeland heeft geen goede reden om dam herten op de Kop van Schouwen af te laten schieten. Dat heeft de Raad van State bepaald. Wel vindt de Raad de jacht op ree- en aanvaardbaar omdat die door hun onvoorspelbare gedrag een ri sico voor de verkeersveiligheid vor men. In de Kop van Schouwen le ven grote populaties damherten en reeën. De dieren trekken de ak kers op en steken wegen over met alle gevolgen van dien. De provincie vindt het redelijk om de populatie terug te brengen naar minimaal 150 damherten. De Raad van State vindt dat er ruimte is voor 325 damherten. De raad ba seert zich op een onderzoeksrap port van Alterra. Toch ziet gedepu teerde W. van Zandbrink een licht puntje. „De Raad van State zegt al leen: u bent te voorzichtig door het aantal dieren op 150 te hou den. Wij gaan dus tellen! Zodra we het aantal van 325 dieren heb ben bereikt kunnen we weer ver gunningen gaan afgeven." Het tel len begint binnenkort. door Jochem Lippmann CELJE - Met een van richting veran derd schot zorgde Giovanni van Bronckhorst gisteravond in de 85e minuut voor de winst in de uit wedstrijd tegen Slovenië: 0-1. Daar door houdt het Nederlands elftal de kansen op EK-kwalificatie in ei gen hand. De international van FC Barcelona kon met zijn gelukkige treffer niet camoufleren dat Oranje ruim een jaar voor de start van de eindron de in Oostenrijk en Zwitserland nog steeds als los zand aan elkaar hangt. Het Nederlands elftal heeft in groep G van de EK-kwalificatie evenveel verliespunten als voor naamste belager Roemenië. Num- door Joeri Wisse BRESKENS - Een warm kopje koffie. Dat was er wel ingegaan bij de ruim honderd reizigers die afgelo pen maandagmorgen tevergeefs in Breskens op het fietsvoetveer naar Vlissingen stonden te wachten. „Maar meer dan een flesje Spa of frisdrank uit het automaat konden ze niet krijgen. Daar heb je 's och tends vroeg niet echt behoefte aan", zegt gedeputeerde Maria le Roy. Alle reden om een telefoontje naar vervoerder Veolia te plegen met het verzoek om een automaat met warme dranken te plaatsen in de vertrekterminal. Le Roy: „Het is geregeld. Veolia zorgt ervoor dat er binnenkort een automaat wordt geplaatst. Mis schien moet Veolia eens een ideeënbus plaatsen, zodat dit soort dingen gewoon direct voor elkaar komt." Doorbraak onderzoek naar moord op Sévèke NIJMEGEN - Met de arrestatie van een 38-jarige Rotterdammer heb ben politie en justitie een door braak bereikt in het onderzoek naar de moord op de Nijmeegse ac tivist Louis Sévèke. De Rotterdam mer werd op 16 maart aangehou den in Barcelona. Hij heeft bekend dat hij Sévèke uit wraak op 15 no vember 2005 met twee kogels om het leven bracht. pagina 4: familie rest nog één vraag Wie een uitkering krijgt, mag altijd en overal gecontroleerd worden men. Gisteren liet staatssecretaris Albayrak van Justitie weten dat Eric, die vanuit Congo naar Ne derland kwam om bij zijn moeder te wonen, waar schijnlijk kan blijven. foto Evert-Jan Daniëls/ANP Zie pagina 5 Trage afwikkeling erfenis Bernhard is pijnlijk eens 53% 47% 'WÊBÊÊÊÊÊÊÊË Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 36 en 37; Agenda: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Giovanni van Bronckhorst mer drie, Bulgarije, in september de eerstvolgende opponent van Oranje, volgt met een wedstrijd minder gespeeld op vijf punten. pagina 42 en 43: EK-kwalificatie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i i i m 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1