Buitenland Cel voor fotograferen ongesluierde vrouw 20.000 extra ogen zien uw advertentie PZC PZC Wt Blair waarschuwt Iran over gijzeling van marinemensen b&Mm- I i 01 Pad zo groot als een hondje K mm WGGGNGR dagbladen 6 Woensdag 28 maart 2007 PZC Saoedi-Arabië verbiedt openbaar maken van privékiekjes. door onze correspondent Harald Doornbos RIYAD - De regering van Saoe di-Arabië heeft gisteren een wet bekrachtigd die het strafbaar maakt om met een mobiele tele foon foto's te maken van privési- tuaties. Mensen die binnenshuis bijvoorbeeld een ongesluierde vrouw fotograferen en de plaatjes verspreiden, lopen het risico een jaar de gevangenis in te gaan. De autoriteiten van 's werelds con servatiefste land hebben hiertoe besloten, omdat er op internet steeds meer privefoto's opduiken van situaties die niet in het open baar getoond mogen worden, zo als een vrouw zonder sluier. Binnenshuis mag de sluier echter wel af Voor directe familieleden - zowel vrouwen als mannen - is het namelijk niet verboden om een ongesluierd familielid te zien. Steeds vaker echter worden mobie le telefoons gebruikt om de vrou wen, zonder dat zij het weten, te fotograferen. De meeste kiekjes zijn, in westerse ogen, nogal onschuldig. Maar in een land als Saoedi-Arabië waar op het maken van dergelijke foto's al een taboe rust, is het versprei- IJl Op internet duiken steeds meer privefoto's op van situaties die niet in het openbaar getoond mo gen worden. Saoedi-Arabië heeft dit daarom strafbaar gemaakt. den ervan onder niet-familieleden helemaal uit den boze. Zowel de vrouw als haar familie roepen hier door schande over zich af Maar ook op straat en in winkel centra maken jonge mannen steeds vaker gebruik van hun mo bieltje om een vrouw, wier sluier per ongeluk afwaait, snel vast te leggen. Jonge Saoediërs zijn vanwe ge alle beperkingen seksueel be hoorlijk gefrustreerd en grijpen ie dere gelegenheid aan om aan plaat jes van vrouwen te komen. Soms worden de foto's via internet be wust met anderen gedeeld, soms verliest iemand zijn mobieltje en verspreiden derden alle 'compro- miterende' foto's. Aan dergelijke 'schandelijke' praktijken hopen de autoriteiten nu voorgoed een eind te maken. door Akijn Visser londen - De Britse premier Blair heeft gisteren Iran gewaarschuwd dat de pogingen om vijftien mari nemensen vrij te krijgen een 'ande re fase' zullen ingaan als de diplo matieke weg faalt. De veertien mannen en een vrouw zouden inmiddels in de Iraanse hoofdstad Teheran wor den vastgehouden op een basis van de Revolutionaire Garde. Een woordvoerder van de premier zei later dat Londen geen militaire ac tie of uitwijzing van de Iraanse am- Belg breekt record met alcoholpromillage veurne - Een 41-jarige man uit Nieuwpoort is gisteren is door de politierechter in Veurne veroor deeld voor rijden met 4,66 promil le alcohol in zijn bloed, een record - hoeveelheid. „Proficiat! U leeft nog", zei de rech ter, die hem veroordeelde tot 2750 euro boete, waarvan de helft voor waardelijk. De man moet min stens een krat bier en twee flessen wijn hebben gedronken. Spaanse sloper pakt verkeerde huis aan ceuta - Een sloper heeft in het Spaanse Ceuta per ongeluk een be woond huis afgebroken. Hij had ei genlijk een aangrenzend pand moeten aanpakken. De bewoners van de gesloopte woning konden net op tijd vluchten en bleven on gedeerd. Zij lagen te slapen en wer den gewekt door het lawaai van in stortende wanden. Zij zijn in een hotel ondergebracht. bassadeur in Londen overweegt. De Iraanse marine nam de vijftien bemanningsleden van de HMS Cornwall vrijdag gevangen tijdens een patrouille in de Perzische Golf Volgens Teheran voeren de Britten door Iraanse terroritoriale wateren. De Britten hebben dat ten stelligste ontkend. Volgens Londen bevond het Britse schip zich in Iraakse wateren. Er zijn speculaties dat de Iraanse actie een vergelding is voor de ge vangenhouding van vijf Iraniërs in Irak. Man wilde door kaping dichter bij God komen BRUSSEL - Een gestoorde man heeft vergeefs getracht om een vliegtuig van Brussels Airlines te la ten neerstorten. De man probeerde de cockpit bin nen te dringen op een vlucht van Brussel naar Toulouse, zaterdag. Twee Fransen overmeesterden hem. De man verklaarde dat hij 'dichter bij God wou zijn'. Hij riskeert een jaar gevangenis straf en 1000 euro boete. Indonesië deelt kennis vogelgriep met WHO jakarta - De Wereldgezondheids organisatie (WHO) heeft een ak koord bereikt met ontwikkelings landen zodat een toekomstig vogel- griepvaccin ook voor deze landen betaalbaar zal zijn. Dat maakte de Indonesische minister van Volksge zondheid gisteren bekend. Indone sië weigerde sinds december mon sters van het vogelgriepvirus met de WHO te delen. Verhoging toltarief dreigt iMTi^ Sinds 6 februari verschijnt de PZC op het handzame tabloidformaat. Deze omschakeling is door onze lezers enthousiast ontvangen.Uw reclameboodschap bereikt niet alleen een enthousiaster publiek, ook een groter. Door het enorme aantal proefabonnementen bereikt u zo maar tienduizenden consumenten extra. Maar er zijn nog veel meer voordelen aan onze nieuwe krant die het effect van uw advertentie duidelijk vergroten. Bei nu voor een afspraak en laat een van onze specialisten de voorde len voor uw bedrijf uiteenzetten Verkoopteam Zeeland tel. (0113)315 520 fax. (0113) 315 529 e-mail teamzeeland@bndestem-pzc.nl SYDNEY - Natuurbeschermers hebben maandag in de buurt de Australische stad Darwin een een pad ter grote van een kleine hond aangetroffen (foto). Het is het grootste exemplaar dat tot nu toe is gevonden van de soort Bufo marinus (agapad of rietpad). Het is meer dan 20 centimeter lang en weegt 840 gram, twee keer het normale gewicht. Rietpadden, die een giftige huid hebben, zijn een plaag in Australië omdat zij andere soorten verdringen. Zij werden in 1935 ingevoerd uit Hawaï om een schadelijke kever te bestrijden. Inmiddels zijn er meer dan 200 miljoen agapadden in Australië. Milieubeschermers van de organisatie FrogWatch proberen verdere ver spreiding te voorkomen. „Wij vangen ze, doen ze in plastic tassen, bevrie zen ze en maken er vloeibare mest van", aldus Paul Cowdy van FrogWatch. foto Evert Elzinga/ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6