Gemeenten kunnen van elkaar overschrijven Storing legt delen kabelnetwerk plat WCT in Staten Buit gevonden Vmbo-opleiding PZC Woensdag 28 maart 2007 31- Daarvoor is de B&B, met twaalf kamers uitermate geschikt." Er zijn weinig wensen waartegen ze in Rijckholt geen 'ja' zullen zeg gen. Aly Wisse, directeur zorg, kreeg een mevrouw uit Den Haag aan de lijn, die vroeg of ze dan ook de kippen mocht voeren. „Dat mag natuurlijk, wie wil tuinieren kan zo aan de gang. Een andere me vrouw, die belangstelling toonde, wilde zo graag eens in haar leven een kropje sla telen. Dat brengen mensen in verband met het platte land: een groentetuintje. Doen we, achtermekaar! Er is plaats genoeg en voor alles kunnen we hulp in de omgeving zoeken." Dat is de inbedding in de Noord-Bevelandse gemeenschap die Rijckholt wil nastreven. Ver pleegkundig personeel, ziekenver zorgenden, hoveniers: Rijckholt biedt banen. Ook het restaurant, verpacht aan de Kortgeense Koren beurs, heeft horecapersoneel no dig. Bij het internetbedrijf in het receptiegebouw werken nu acht mensen. Aly Wisse schat dat op den duur 35 mensen werk zullen hebben op het landgoed. Maar ja, dan moeten de apparte menten wel verhuurd zijn. Op de vraag wat voor soort mensen hij zoekt, heeft Bakker een duidelijk antwoord: mensen die een bin ding hebben met Zeeland. „Wie Zeeland niet kent, zal hier niet ko men wonen. Maar mensen die bij voorbeeld jaren in Zeeland op va kantie zijn geweest, hebben een band met Zeeland. Zij weten wat ze hier kunnen verwachten." Rijckholt gaat dan ook adverteren in een cirkel die over Rotterdam en Tilburg loopt. „Daar komen de meeste vakantiegangers vandaan. Terugkomers, Zeeuwen die hun hele werkzame leven elders heb ben doorgebracht, hoeven we niet te gaan zoeken. Voorzover die een sterke band met Zeeland zijn blij ven voelen, lezen ze de PZC." Tot nu toe hebben de managers van Rijckholt de boot een beetje afgehouden, omdat er nog druk werd gebouwd en gegraven. Aly Wisse: „Wat opvalt, is dat er veel mensen informeren, wier kinde ren ver weg wonen. Ze kunnen het huishouden zelf steeds minder aan en op mantelzorg kunnen ze niet terugvallen. Dan is het ook moeilijk om je familie te ontvan gen." „Wij bieden kinderen en kleinkin deren een fenomenale logeerpartij bij oma of opa", zegt Rob Bakker. „Een speeltuin, een prachtig park, watersport, strand en cultuur op een steenworp afstand. Dat kan nog weieens een reden worden om de deur bij je ouders en groot ouders plat te gaan lopen." Landgoed Rijckholt 6,5 hectare park, bos, boom gaard en grote kreek 10 tweepersoonsappartemen ten van 100 vierkante meter 10 eenpersoonsappartemen ten van 50 vierkante meter alle soorten zorg, van hulp in de huishouding tot intensieve verpleeghuiszorg restaurant bed breakfast e atelier en tentoonstellingsruim te in een kas, die ook als serre kan worden gebruikt Internetbedrijf 'gezondheids- plein.ziekenhuis.nl' ontmoetingsruimte waarin workshops en thema-avonden worden gehouden speeltuin met trampoline MIDDELBURG - De Staten van Zee land heffen vrijdag de geheimhou ding op van de notulen van het da gelijks provinciebestuur over dcc Westerschelde Container Termi nal. Dat gebeurt tijdens een extra Statenvergadering die om 9.30 uur begint. De notulen van GS waren al voor de Staten vertrouwelijk ter inzage gelegd. Die vertrouwelijk heid hield in dat er niet in het openbaar over mocht worden ge sproken. Als de Staten besluiten de geheimhouding op te heffen, kan dat alsnog. Dan zal de WCT op een ander moment in de Sta ten aan de orde komen. ROTTERDAM - De Rotterdamse poli tie heeft bij de aanhouding van een bende inbrekers een grote buit aangetroffen. Het gaat om tv's (flatsceens), computers, sieraden, kluizen en geld. Die spullen zijn onder meer in Zeeland buitgemaakt. Via het pro gramma Opsporing Verzocht pro beert de politie de eigenaars te ach terhalen. Het programma werd gis teravond uitgezonden en wordt vandaag om 13.20 uur herhaald. De inbrekers, voornamelijk Bosniërs en enkele Nederlanders, werden eind vorig jaar opgepakt. Tijdens de naspeuringen ontdekte de politie een deel van hun buit en probeert nu de eigenaars te ach terhalen. Op de site van de politie Rotter dam-Rijnmond is ook een deel van die buit te zien. MIDDELBURG - Het Reynaertcollege in Hulst en het ROC Westerschel de in Terneuzen hebben een over eenkomst afgesloten voor een nieu we vmbo-opleiding Toerisme en Recreatie. De overeenkomst is onderdeel van het regionale arrangement voor het Zeeuws-Vlaamse vmbo. Het vak valt onder het programma Handel en Administratie van het Reynaertcollege. De overeenkomst heeft de steun van Gedeputeerde Staten. Die hadden in 2006 aange geven dat ze graag zien dat het vak Toerisme in het Zeeuws-Vlaamse onderwijsaanbod wordt opgeno men. Nu moet het ministerie van Onderwijs zich er over buigen. Door los stekkertje een ochtend geen digitale telefonie en internet. door Marcel Modde goes - Een storing in het kabelnet werk van nutsbedrijf Delta heeft gisteren een deel van het internet verkeer en digitale telefonie in Zee land platgelegd. Het probleem deed zich rond ne gen uur 's ochtends voor bij een aantal abonnees in de omgeving van Bruinisse, Zierikzee, Seroosker- ke (S), Sint Maartensdijk en Ove- zande. De storing heeft tot het be gin van de middag geduurd. Volgens woordvoerder P. Couwen- berg zat het euvel in een verbin dingsstekker. Die was de voorgaan de nacht niet goed aangesloten bij het vervangen van netwerkkaar ten in verschillende wijkcentrales. Gedupeerde J. Arnold uit Bruinis se heeft geen goed woord over voor de service van Delta. „Ze doen het af met een simpel 'sorry voor het ongemak'. Een gotspe van de bovenste plank. Van een be drijf als Delta mag je op z'n minst verwachten dat ze een fatsoenlijk backupsysteem hebben." Zo'n achtervang bestaat wel dege lijk, aldus Couwenberg, maar dan voor uitval van de computerser- vers. „Een los stekkertje is een heel ander verhaal." Ook Zeeuwse gemeenten doen mee aan documentenruil. door René Schrier goes - Vier Zeeuwse gemeenten hebben zich aangesloten bij de stichting Stadspoort, met als doel documenten op het terrein van ruimtelijke ontwikkeling onder ling uit te wisselen. Zeeuwse deelnemers zijn de ge meenten Middelburg, Schouw- wen-Duiveland, Tholen en Goes. Overigens is er bij deze laatste ge meente niemand te vinden die er iets vanaf weet. Stadspoort noemt zichzelf een landelijk kennissys teem voor de openbare ruimte, in de vorm van een databank en een portaal. Het systeem bevat ge meentelijke kennis en ervaring rond ontwikkeling, inrichting en beheer van de openbare ruimte en die wordt beschikbaar gesteld aan de abonneegemeenten. Volgens directeur Piet van Mourik zal het in de praktijk niet zo zijn dat gemeenten nota's of documen ten van elkaar over zullen schrij ven. Maar het kan wel handig zijn als een gemeente aan een bepaald project begint, dat eerst eens geke ken wordt hoe andere gemeenten dat hebben aangepakt. Dat zal volgens hem de kwaliteit van het werk verhogen en uiteind-, delijk kostenbesparend werken. Van Mourik vertelt dat de praktijk al heeft geleerd dat het niet zo is dat alleen de kleine gemeenten van de grote leren. Omgekeerd werkt het ook. De databank wordt voorzien van een leeswijzer. Inmiddels hebben zich 177 ge meenten bij de stichting Stads poort aangemeld. ■Fj De website van de stichting Stads- poort is: www.stichtingstadspoort.nl Het landgoed Rijckholt is geïnspireerd op de oude landgoederen: symmetrisch en degelijk in een ruim, maar omsloten landschap. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57