Euterpe-show in De Stenge Elke toon, elke noot moet helemaal zuiver zijn Johannes-passie in Nieuwe Kerk Programma benefiet Panta Rhei compleet PZC Woensdag 28 maart 2007 29 Zangeres Marjon van Iwaarden repeteert met Euterpe voor de show van aanstaande zaterdag in De Stenge in Heinkenszand. Ballroomdanseres Kim van Sabben volgt de vocale pirouettes van Marjon. Kim komt zaterdag ook in actie met haar danspartner en broer Remco van Sabben. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Het Bachkoor voert zondag r april de Johannes Passion van J.S. Bach tijdens een cantate dienst in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. De uitvoering is bijzon der door onder meer de kleine be zetting van het koor en het barok- orkest dat op oude instrumenten musiceert. De solisten zijn sopraan Claudia Couwenbergh, alt Carla Schaap, te nor Ian van Elsacker (evangelist), tenor Hans van Dijk (aria's), bas Dirk Snellings (Christus) en bas Patrick Pranger (aria's). Dirigent is Ludo Claesen. Het hoofdorgel wordt bespeeld door Margreeth de Jong. De cantatedienst, die begint om 19.30 uur, staat onder leiding van predikant Gert Jan Smit. VLISSINGEN - Het programma van het benefietfestival voor het Vlis- singse strandpaviljoen Panta Rhei is compleet. Op zondag 6 mei tre den de volgende bands aan: Sonar- phonic, Francis Levoy band, Henderson, El Combo, Spooner, Mamilla, The Juke Joints, The Old Firm en een rocksessieband die be staat uit Sandra van Breemen, Wal ter Calbo, Jeroen Polderman, Jos Verheijen en William Koole. Het festival begint om 16.00 uur. Panta Rhei, een voornaam muziek- podium, werd vorige maand door brand verwoest. Het festival is be doeld om geld bij elkaar te krijgen voor een nieuw PA-systeem, zodat het podium in ere kan worden her steld. Het evenement is een initiatief van Ruud en Ada Aerssens (be kend van Survivorsland) en wordt inmiddels ondersteund door een groot aantal mensen uit de Zeeuw se muziekwereld. Zie ook: www.- vriendenvanpantarhei.nl. Fanfare krijgt steun van Marjon van Iwaarden, danspaar en violiste. door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Fanfare Euterpe uit Heinkenszand wil weer eens la ten zien waartoe ze in staat is. Ko mende zaterdag pakt de 65 leden tellende muziekvereniging in De Stenge in Heinkenszand uit met een bijzonder programma. Ook de slagwerkgroep laat van zich horen. Song and Dance luidt de titel. Het wordt een gala-uitvoering met bij zondere gasten als de bekende, Zeeuwse zangeres Marjon van Iwaarden, de Tsjechische violiste Iva Cernohorska en het ballroom danspaar Remco en Kim van Sab ben, dat zich landelijk in de hoofd klasse van de amateurs beweegt. Euterpe, die in de fanfarewereld onderin de middenmoot mee draait, is meer dan een wandelen de stoet blazers die op Koninginne dag marsjes speelt. „We kunnen ook echte stukken spelen. De kwa liteit van de fanfare stijgt en dat we willen we eens laten horen. Bo vendien is het voor ons én het pu bliek leuk om een show neer te zetten. Het oog wil ook wat", zegt trompettist Rinus Zuidweg. Via persoonlijke contacten heeft 'We kunnen ook echte stukken spelen. De kwaliteit van de fanfare stijgt' Euterpe gasten gestrikt die op een hoog niveau acteren. Marjon van Iwaarden (vroeger nog een tijdje het gezicht van 2Unlimited) was de makkelijkste prooi, want ze is getrouwd met Zuidweg. Euter- pe-dirigente Josje de Regt haalde de Tsjechische violiste binnen. Zaterdag staan elf muziekstukken op het programma, van klassiek (Danse Macrabre) via tango (Blue Tango), bigband (Caravan) tot Ma- riah Carey (Without You). De gas ten dansen, spelen of zingen met diverse nummers mee. Om vol doende ruimte te scheppen, bouwt Euterpe zaterdag het po dium uit met een catwalk-achtige dansvloer. Song Dance begint om 29.30 uur. Kaarten via ori3-2t3799 of aan de kassa. Folktrio No Frontiers presenteert album in De Mythe in Goes. door Rolf Bosboom GOES - Ze staan erop het gesprek met een klein privéconcert te be sluiten, om de sfeer van de Ierse muziek van No Frontiers zelf te kunnen ervaren. Even later spelen ze Through a child's eyes van Tom my Flemming en Christy Moore's Ride on. Het klinkt, in de besloten heid van de huiskamer, indruk wekkend: mooi en met veel gevoel gezongen, ondersteund door in tiem gitaarspel. Ride on is het titelnummer van de nieuwe cd van het Zeeuwse trio, die zondag in Goes wordt gepre senteerd. Het concert markeert ook het tienjarig bestaan van No Frontiers, dat bestaat uit Kees van Vredegem (zang, gitaar), schoon dochter Joyce van Vredegem (zang) en David Egter van Wisse- kerke (zang, gitaar, viool). „Eind r996 zijn we begonnen", zegt Kees van Vredegem. „Ik moest toen spe len in The Duke in Middelburg. Omdat ik hoorde dat Joyce regel matig zong, heb ik haar gevraagd mee te doen. Na afloop werd ge zegd: daar moet je meer mee doen. Toen heb ik David gebeld en is No Frontiers ontstaan." Ingetogen Ierse folk is nog de bes te omschrijving van hun muziek. „Bij Ierse muziek denken mensen vaak aan up-temponummers, pol ka's, jigs en reels", zegt Egter van Wissekerke. „We hebben dat wel geprobeerd, maar het is niet onze stijl. We zijn niet zo extravert, zit ten veel meer in de balladachtige hoek." De mooie stem van Joyce van Vre degem, ondersteund door de voca len van de twee heren, draagt de muziek. „Het is een bewuste keu ze. De zang staat bij ons centraal. De instrumenten zijn daaraan on dergeschikt, waarbij we ons laten leiden door de interpretatie van Joyce. We willen ook alles perfect hebben. Elke toon, elke noot moet helemaal zuiver zijn. We zoeken al les eindeloos uit. We zijn soms een hele avond bezig om de stem men van één nummer helemaal goed te krijgen." Op het repertoire staan nummers van bijvoorbeeld Mary Black, Tom my Flemming en Loreena McKen- nitt, maar nog nauwelijks eigen werk. „Het zit er wel aan te ko men, maar het zelf schrijven van nummers is razend moeilijk. Ze moeten wel minstens zo goed zijn als de nummers die we hebben", zegt Egter van Wissekerke. „Het wordt vaak als een brevet van on vermogen gezien als je geen eigen werk hebt, maar bijvoorbeeld Ma- thilde Santing doet praktisch niets anders dan bestaande nummers omzetten naar zichzelf Dat is voor ons ook de uitdaging: het maken van arrangementen die helemaal bij ons passen. We blijven wel dicht bij het origineel, maar de nummers krijgen een andere uit straling door de manier waarop je ze bewerkt." Het trio had twee albums op zijn naam staan: No Frontiers (1998) en Whisper of the trees (2003). Daar komt zondag Ride on bij. Na het puur klinkende debuut kwam het tweede album nogal geproduceerd over, doordat er maar liefst twaalf muzikanten aan meewerkten. „Nu wilden we terug naar onze roots: twee gitaren en drie stemmen, dus terug naar de eerste cd, maar tege lijk wel de kwaliteit van de tweede evenaren of overtreffen." Toch kwam er wel hulp van bui tenaf aan te pas, onder meer van celliste Marlon Dek, de vaste gast muzikant van de groep. „Maar een belangrijk verschil met de vorige cd is dat de extra instrumenten nu puur ondersteunend zijn." Cd-presentatie No Frontiers, zondag 1 april in De Mythe, Goes. Aanvang: 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55