Wie pakt Zeeland Seaports eens aan? Denk de bescheiden Zeeuwse maat Nu ook Admiraalsbrood PZC Woensdag 28 maart 2007 27 aan de formateur ZIERIKZEE - Niemand ontkomt dit jaar aan Michiel de Ruyter. het Admiraalsbrood gelanceerd. Bij ambachtelijke bakkers in ham' komend jaar over de toonbank. Het is een casinobrood Dus ook bakkers niet. Gisteren werd bij Zeelandia in Zierikzee heel Nederland gaat deze 'stoere, lekkere en stevige boter- met veel volkorenmeel en allerlei pitten, foto Dirk-Jan Gjeltema Geachte formateur, beste Toine, Best wel lekker, lijkt me, zo'n infor mateur die het voorbereidende werk heeft gedaan voor de vor ming van een nieuw dagelijks pro vinciebestuur. Die heeft de kaap van welke partijen wel en welke niet mee gaan doen aan het colle ge van GS bekwaam gerond. Daarmee gaat je formatie verder een eitje worden. Of toch niet? Er zijn wel een paar harde noten te kraken. Om te beginnen op het ter- 'Eeri beetje politicus pakt dan toch - zeker in verkiezingstijd - de telefoon' rein van de havens. De augiasstal die havenschap Zeeland Seaports heet, moet nu eens grondig wor den gereinigd. Wel samenwerken met het Havenbedrijf Rotterdam, niet samenwerken of toch een beetje. Daar moet nu echt een knoop over worden doorgehakt. En beslissingen horen te worden uitgevoerd, niet getraineerd. Wie de vergaderingen van het alge meen bestuur van Zeeland Seaports wel eens meemaakt, kan niet anders dan constateren dat het havenschap zijn langste tijd als gemeenschappelijke regeling heeft gehad. Een NV zal het worden. Na tuurlijk, je moet het schap zien als een instrument van de provincie en de gemeenten Vlissingen, Bor- sele en Terneuzen om de werkgele genheid te bevorderen. Een raad van commissarissen met deskundi gen in plaats van een bestuur met gedeputeerden en wethouders kan daar veel slagvaardiger de grote lij nen voor uitzetten. En dan de Westerschelde Contai ner Terminal. Over enkele maan den herdenken we het feit dat de Raad van State vier jaar geleden een streep haalde door de oor spronkelijke plannen. Sindsdien zijn zeer grondig de mogelijkhe den verkend om de WCT-droom te repareren. Dat lukt misschien, maar de vaart is er toch wel uit. Het containerterminalplan van Martin Verbrugge heeft stilaan een veel hogere realiteitswaarde. Weet je wat me trouwens heeft verbaasd? Nadat wij begin februari in de krant een paar stukjes over de VCT hadden geschreven, klonk overal in politiek Zeeland de ver ontschuldiging: daar wisten we niets van. Ammehoela. Een beetje politicus pakt dan toch - zeker in verkiezingstijd - de telefoon om Verbrugge te vragen of hij eens langs mag komen. Daar is Verbrug ge altijd wel voor in, kan ik je uit eigen ervaring verzekeren. Een andere vraag is of met het ver trek van Maria ie Roy als voorzit ter van Zeeland Seaports de kous af is. Het was al lang duidelijk dat het niet klikte tussen haar en direc teur Hans van der Hart. En tussen hem en Rotterdam. Wellicht moet nog een stuk worden geofferd. Want zo handhaaf jij de orde thuis toch ook: waar er twee vech ten hebben twee schuld. Succes met het formeren. Gaan we intussen nog van je horen? Met vriendelijke groet, Ben Jansen, verslaggever PZC Toine Poppelaars praat met CDA, VVD, PvdA en SCP over een nieuw dagelijks provinciebestuur. De verkiezingsprogramma's en het verslag van informateur Ton Verbree vormen de leidraad. Lezers en verslaggevers van de PZC plaatsen accenten. Krimp is een kans Zie de demografische ontwikke ling van o-groei tot krimp als een kans. De hardnekkig gepropageer de keuze van de provincie voor de 'meest dynamische economiwche variant' is de snelste manier om de identiteit van Zeeland om zeep te helpen. Ook zonder WCT is er toe komst voor Zeelande, als het mid den- en kleinbedrijf tenminste de kans krijgt te ondernemen. Hester van Rees, Kloetinge Belangrijk voor Zeeland Dit is belangrijk in Zeeland. Goede zorgvoorziening. Goed onderwijs. Veiligheid en een vredige samenle ving. Geen ontpoldering en min der landbouwgrond in natuurge bieden. Werkgelegenheid door de WCT. Sport en spel en toerisme. J. Melis, Zoutelande Voorkom verrommeling Richt het beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening op het voorkomen van een verrommeling van het landschap. Concentreet be drijfsterreinen en voorkom vesti ging van nieuwe dan wel uitbrei ding van bestaande langs de A58. Concentreer de vestiging van nieu we industriële activiteiten uitslui tend op de haventerreinen in Vlis- singen-Oost en in de kanaalzone. Voorkom hoogbouw buiten de vier steden in Zeeland en stel hoogtenormen voor nieuwe hoog bouw. Voorkom verdere versnippe ring van de ruimte door de bouw van nog meer bungalowparken en- campings. Stimuleer de verbete ring van de kwaliteit van de huidi ge voorzieningen in deze sector. H. Plasse, Westkapelle Kpcitochou trendy damesmode Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel.0118-41 31 66 Stop de bomenmoord Zoals veel Zeeuwen heb ik allerlei wensen voor het milieu. Wat mij op dit moment het meest bezig houdt en zelfs schokt, is het kap pen van bomen op Walcheren. Met de smoes dat het nodig is voor de N57, die dan wel op hele vreemde plaatsen komt, zie ik overal bomen omver liggen. Wie heeft dit bedacht? Wie heeft hier toestemming voor gegeven? Is er wel gedacht aan de gevolgen voor mens en dier? Ik vind het misda dig. Dit is op dit moment mijn al lerbelangrijkste wens: Stop de bo menmoord. Mayke Snoep, Middelburg Denk de Zeeuwse maat Ondergetekende is Zeeuw in hart en nieren. Die ondankls wonen en werken elders zijn mooie provin cie altijd een warm hart bleef toe dragen. Die daarom met zijn gezin negen jaar geleden terugkwam. Ik heb de Randstad gezien, ik heb de wereld gezien. Zeeland is uniek; zee, ruimte, rust, groen en blauw temidden van grote industriële ge bieden. Een parel om te koesteren. Daarin passen geen bedrijventer reinen op elke hoek van de straat. Niet doen die WCT. We moeten geen kopie willen zijn van onze omgeving. Dan komen de inwo ners van die omgeving niet meer naar ons toe om hier te recreëren. Je weet Toine dat ik geen fan ben van de asfaltbeleid. Veiligheid voor op en ontwikkeling van de regio nale economie betekent nog niet dat je de orde loper moet uitrollen voor het doorgaande internationa le vrachtverkeer. Denk niet in vier baanswegen en tunnels. Denk be scheiden, denk de Zeeuwse maat. Leo Dalebout, Gapinge Ontpolder-gedeputeerde Het gezamenlijk actiecomité Red onze Polders vraagt u dringend re kening te houden met de proble matiek rond het ontpolderen. Graag voor dit dossier een gedepu teerde die zich uitspreekt tegen het ontpolderen en zich wil inzet ten om ontpolderen tegen te gaan A. de Feijter, Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39