Scheidend Dow-topman verwacht veel heil van bloeiend Valuepark Omvang bende verbaast beroo J WHAT A DRIVE! voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER 6ERRY WEBER Officieel tintje aan renovatie flat Experiment met openingstijden kermis in Hulst PA CAPPENPIJK TOYOTA ZPZC Woensdag 28 maart 2007 25 Dow Benelux richt zich op aantrekken van bedrijven met synergie. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Heipalen boren in plaats van slaan omdat zeehonden last van het geluid zouden heb ben, gaat Ed de Graaf te ver. De vi- ce-voorzitter van de Raad van Be stuur van Dow Benelux heeft hart voor natuur en milieu. Maar het is natuurlijk te gek dat bedrijven op kosten worden gejaagd door mallo tige maatregelen. Zeker als een ter rein eerst speciaal is aangewezen voor industrievestiging. De scheidende tweede man van Dow Benelux wil maar zeggen dat overheden en bedrijven altijd een totaalvisie voor een bepaald ge bied voor ogen moeten hebben. Het Valuepark heeft alles om als motor van de Zeeuws-Vlaamse economie te fungeren. Met Katoen natie, Bertschi en Vos Logistics hebben Dow en andere bedrijven vervoer over water, rails en weg naast de deur. Heen en weer varen of rijden naar Antwerpen of Rot terdam is niet langer nodig. De mi lieuwinst die dat oplevert, mogen natuurliefhebbers en milieufana ten wel eens meetellen voor ze be zwaar maken tegen veronderstelde minpunten. Zo hadden de plannenmakers ook beter een volwaardige westelijke ontsluitingsweg aan kunnen leg gen. De calamiteitenweg langs de grens van het nieuwe Valuepark komt straks midden in de polder uit. „Dat je de natuur ontziet, is lo gisch. Maar bij de invulling van na tuurgebied Braakman-Noord was een weg langs het nieuwe bos een goede oplossing geweest." De ontsluitingsweg pakt niet zo uit als hij graag wilde, maar De Graaf heeft de afgelopen jaren wel wat bereikt. De contacten met provincie, gemeenten, collega-be drijven, universiteiten en hoge scholen zijn stevig aangehaald. Ook in Den Haag en Brussel 'Binnen drie jaar zal er een chemisch bedrijf op de Mosselbanken neerstrijken' wordt Dow gehoord, ook al omdat het op Amerikaanse leest geschoei de bedrijf vaak - technologisch en bedrijfsorganisatorisch - voorop loopt. De Graaf ziet de toekomst dan ook optimistisch tegemoet. De vervoer ders en opslagbedrijven - ook Oil Tanking is een belangrijke aan winst - zijn al op het Valuepark neergestreken, Biofiieling draait eind volgend jaar ook. En De Graaf verzekert dat binnen drie jaar een chemisch bedrijf op de Mosselbanken neerstrijkt. Dat de bedrijven garen spinnen van el- kaars activiteiten is - naast de cen trale locatie aan diep water - dé grote kracht van het Valuepark. Vestiging van bijvoorbeeld au- to-onderdelenbedrijven op de wes telijke kanaaloever kunnen die kracht nog uitbouwen, verwacht De Graaf De topman (60) gaat met pen sioen en neemt vanmiddag af scheid met een receptie in de Boer derij. Het diepe, zwarte gat ziet De Graaf niet opdoemen. Een carrière in de politiek is aan hem niet besteed. Maar via Pieken in de Delta en de Stichting Voor Regio nale Zorgverlening blijft hij met twee benen in de 'maatschappij staan. tholen - Tholenaren reageren met met verbazing op de aanhouding van 21 mensen die worden ver dacht van het plegen van inbra ken, vernielingen en mishandeling in de stad. „Ik wist niet dat het er zoveel waren." De politie maakte de aanhoudin gen, die de afgelopen twee maan den zijn verricht, gisteren bekend. De hoofdverdachte is een 15-jarige Tholenaar. Hij zit nog vast. De groep wordt verantwoordelijk gehouden voor inbraken in lood sen en een slijterij, het mishande len van een 30-jarige man uit Tho len en het vernielen van diverse (winkel)ruiten. De buit bestond onder meer uit parfum, gereed schap, weekendtassen, bestek en fitnessapparatuur. R. Vroon en I. van Gorsel, die giste ren winkelden in de Kerkstraat, ke ken op van de aanhoudingen. Ze hebben geen weet van de activitei ten van de groep. „Er zijn hier wat hangjongeren die wel eens wat ver nielen, maar van de inbraken wist ik niet." Eigenaar T. Loef van Slijte rij Stad Tholen aan de Botermarkt is blij dat de daders zijn gepakt. Hij was afgelopen oudejaarsnacht slachtoffer van de bende. Er werd toen voor zo'n 600 euro aan drank uit zijn winkel gestolen. De aanlei ding voor het politieonderzoek was de aanhouding van drie Thole naren van 15,16 en 52 jaar oud. Die laatste verschafte de 15- en 16-jari- ge volgens politiewoordvoerder A. Don onderdak. Van de verdachten pleegden er acht de inbraken. De anderen verkochten de spullen. Vragen Freeke aan Vlaamse premier terneuzen - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) wil van de Vlaamse premier Leterne we ten waarom hij zo hamert op ont- poldering in Nederland. Hij wijst erop dat de milieuorganisaties vin den dat desnoods onteigening moet worden toegepast. „Het is prima dat u zelf 1100 hectare wil ontpolderen, maar laat Nederland met rust", zegt Freeke. Ook vraagt hij waarom Vlaanderen eist dat Ne derland 600 hectare ontpoldert. lange vorststraal - goes door Wout Bareman terneuzen - Woningcorporatie Clavis geeft donderdag een offici eel tintje aan de grote opknap beurt van vijf flats voor senioren in de wijk Oudelandse Hoeve. Er worden in totaal zo'n driehonderd flatwoningen onderhanden geno men. De bewoners zijn de afgelopen maanden uitgebreid geïnformeerd over de aanpak en hebben ook een proefwoning bekeken. Vol gens Clavis is inmiddels 92 pro cent van de bewoners akkoord ge gaan met de ingrijpende verbou wing. Dit, ondanks kritische kant tekeningen op een anonieme web site en in pamfletten. De werk zaamheden gaan in april van start en worden in maart 2009 afge rond. Clavis waarschuwt dat de uit voering de nodige overlast zal ople veren. Om de bewoners optimaal te informeren, wordt regelmatig een nieuwbrief uitgegeven. HULST - De najaarskermis in Hulst begint dit jaar bij wijze van proef een dag eerder. De gemeente heeft dat besloten op verzoek van enke le kermisexploitanten en de hore ca op de Grote Markt. Voorlopig wordt de sluitingsdatum gehand haafd op dinsdag. De bedoeling is om de najaarskermis in de toe komst op maandagavond te laten sluiten. Die begint dit jaar op vrij dag 28 september en duurt tot en met dinsdag 2 oktober. Volgend jaar kent ook de voorjaarskermis eenmalig andere openingstijden dan andere jaren. Die begint dan op zaterdag en sluit op dinsdag, zo dat die niet in gedrang komt met Konninginnedag, één dag eerder. Ed de Graaf bij de werkzaamheden voor de nieuwe poorten, die regelmatige bezoekers elektronisch toegang geven tot de Dow-terreinen foto Peter Nicolai Toyota Avensis. Het beste verbeterd: de nieuwe Toyota Avensis. Nieuw front, r velgen en richtingaanwijzers in de zijspiegels. Het rijgedrag is nóg dynamischer en stiller. Kom het zelf beleven en geniet van die proefrit. today tomorrow toyota V TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37