ADZ blijft zelfstandig Zierikzeese bakkerij wint Bolustrofee SLAAP LEKKER! berco Figuranten voor Rob www.slaapvooruchters.nl Artikel over minister gaat PvdA'er te ver voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALOER GERRY WEBER Gezicht op Zierikzee keert terug B PZC Woensdag 28 maart 2007 25 Gemeenten lossen geldtekort op met extra opdrachten. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het sociale-werkvoor- zieningsbedrijf ADZ in Vlissingen blijft zelfstandig. Directeur M. Bou- ma: „We kunnen nu meer vaart zetten achter verbetering van onze bedrijfsvoering." Maandenlang is gesproken over het uitkopen van twee van de drie aandeelhouders; de werkvoorzie ningen Betho en Dethon. Alle aan delen zouden in handen komen van de Walcherse werkvoorzie ning Lété. De aandelenverkoop moest de financiële positie van het bedrijf verbeteren. Het ADZ heeft vorig jaar een ver lies geleden van 600.000 euro. Dat wordt vrijwel volledig veroorzaakt doordat er aan overheidssubsidie minder geld binnenkomt dan no dig is voor de lonen van de men sen die door diezelfde overheid bij het bedrijf worden geplaatst om hen terug te leiden naar een vaste baan. De bedrijfsvoering zelf sluit volgens Bouma waarschijnlijk met een 'kleine winst'. De verkoop aan Lété gaat niet door omdat de aandelen te weinig waard zijn. Bouma is blij met deze uitkomst. Die biedt de zekerheid dat het ADZ zelf kan werken aan een betere toekomst. Dat zal wel moeten ook: de aandeelhouders hebben de opdracht gegeven de be drijfsvoering te verbeteren om het tekort terug te dringen. Anders loopt dat op naar 800.000 euro in 2010, zegt C. van Schaik, aandeel houder namens Dethon en wet houder van Terneuzen. Daar staat tegenover dat de Zeeuw se gemeenten die indirect aandeel houder zijn van het ADZ, hebben toegezegd meer werk uit te beste den aan het bedrijf. De loonkosten drukken door met minder men sen te gaan werken, is geen optie. Bouma: „Wij krijgen plekken toe gewezen voor mensen die via de werkvoorziening terug moeten naar de arbeidsmarkt. Die plekken móeten wij vullen." Bij het ADZ werken 350 mensen. De verkoop van de aandelen van ADZ aan Lété gaat niet door. Di recteur Bouma moet nu meer vaart zetten achter het verbete ren van de bedrijfsvoering. ZIERIKZEE - Het in de zeventiende eeuw gefabriceerde schilderij Gezicht op Zierikzee is terug in het Stadhuis in Zierikzee. Het afgelopen jaar werd het - door een onbe kende maker op drie houten panelen geschilderde - stadssilhouet gerestaureerd. Het werk, eigendom van de Stichting Burgerweeshuis, komt in de thesaurierszaal van het stadhuismuseum te hangen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Wilfred Droppers van de Stadsbakkerij in Zierikzee heeft gistermiddag de jaarlijkse Bolustro fee in de wacht gesleept. De Droppersversie van deze Zeeuwse lekkernij werd geroemd om onder meer z'n malsheid en stroperigheid. „Een bolus mag, nee, móet lekker kleven", blikt S. Wever van de Nederlandse brood- en banketbakkers Onderne mersvereniging (NBOV) op de strijd om de bolusprijs terug. Traditiegetrouw bood het Zierik zeese bakkerijgrondstoffenbedrijf Zeelandia plaats aan de wedstrijd waaraan dit jaar 31 Zeeuwse bak kers meededen. Behalve een vakju ry boog zich ook een consumen tenjury over de inzendingen. „De vakjury keurt onder meer op volu me, gaarheid en structuur", zet Wever de gang van zaken uiteen. Op basis van hun oordeel werden tien bolussen geselecteerd, waarna de consumentenjury het laatste oordeel velde. Daarin speelde onder meer een oordeel over model, afwerking en aroma een rol. De Bolustrofee is in 3998 in het leven geroepen om de Zeeuwse lekkernij te promoten. De winnaar van de prijs mag zich een jaar lang beste bolusbakker noemen. De uitreiking gisteren werd gekoppeld aan de introductie van het Admiraalsbrood. De beste voorlichting over goed en gezond slapen vindt u bij uw Slaapvoorlichter! slaapvoorlichters TERNEUZEN - Het Terneuzense Pv- dA-raadslid Jan Jonkman vindt dat huis-aan-huisblad De Vliegende Hollander over de schreef is ge gaan met een kritisch artikel over minister Ella Vogelaar. Jonkman heeft de tekst voorgelegd aan het anti-discriminatie bureau Zeeland. „Lieve Ella, hoe kun je nu toch mensen laten integreren met een boerka aan of met een hoofddoek op in een land waar het altijd waait? Zo krijgen die mensen toch nooit dat heerlijke Nederlandse ge voel van een frisse wind door je haar en vooral door je hoofd en ziel?", luidt de gewraakte passage. Van het blad kon gisteren nie mand reageren. lange vorststraat goes VEERE - Honderdtwintig Zeeuwen hebben zich aangemeld voor een figurantenrol in de bioscoopfilm Kapitein Rob en het geheim van pro fessor Lupardi. Binnenkort begin nen in het voormalige mijnende- pot in Veere de opnames. Filmmaatschappij Shooting Star in Amsterdam is 'blij verrast' met de respons op een oproep in de PZC. Dirk de Kam van de Middelburgse Stichting Juister gaat alle reacties verwerken. Alleen voor de opna mes in de oude cokesfabriek in Sluiskil, tussen 20 april en 2 mei, zijn nog figuranten nodig. Shoo ting Star zoekt jonge mannen (20-35 jaar) met een kort kapsel. Omdat het om een specifieke groep gaat, zijn deze week posters opgehangen op de Hogeschool Zeeland. De hoofdrollen worden gespeeld door Thijs Romer, Katja Schuurman en Arjan Ederveen. Vlissingen moet bussen en campers plek geven VLISSINGEN - Een busstop voor tou ringcars, een overnachtingsplaats voor campers. Vlissingen gastvrij er maken voor toeristen is zo moeilijk niet, stellen het CDA en de Lokale Partij Vlissingen. Ze stel len voor om op het Scheldeterrein een plaats te maken, waar cam pers 48 tot 72 uur kunnen staan. Rode Kruis houdt voorjaarswandeltocht GOES - De Rode Kruis voorjaars wandeltocht wordt zaterdag 31 maart gelopen vanuit Goes. Deel nemers kunnen kiezen uit 5,10,15 en 20 kilometer. De starttijd is tus sen 9.00 en 12.00 uur. Startpunt is het Rode Kruis-gebouw aan de In dustriestraat 14. Oud-katholieken houden dienst in Goes goes - De oud-katholieke gemeen schap in Zeeland houdt zaterdag 31 maart ter gelegenheid van palm pasen een kerkdienst in de dagka pel van de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes. Pastoor J. van Handenhoven uit Sint-Niklaas gaat voor in de vie ring die om 10.30 uur begint. Bier- en blocnotedief aangehouden in Goes goes - Een 48-jarige Vlissinger is gistermiddag in Goes aangehou den voor winkeldiefstal. Hij werd om één uur 's middags gesnapt in een winkel aan de Kol- veniershof. De man had vijf blik ken bier en een schrijfblokje gesto len. Paaspop beleeft vijfde editie in Zierikzee zierikzee - Zaterdag 7 april is het weer Paaspop in de Zierikzeese ho reca. Van vijf uur 's middags tot half vier 's nachts is er live muziek in cafés, 't Plagiaat speelt in de Biet, Cees Dalton in 't Visslop, JOG in De Vlinder, Rachel in De Banjaard, Rob van Holland in 't Centrum en DJ Wilfred in Later. Oprichter ijsfabriek geeft lezing in Tholen tholen - Willem den Hertog, de oprichter van Hertog Ijs, geeft maandag 2 april een lezing in Tho len. Titel van zijn verhaal is 'Van ondernemen naar de gevangenis'. De lezing vindt vanaf 19.30 uur plaats in de Oesterschelp aan de Si mon Lindhoutstraat ia in Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29