PZC Verbazing over arrestaties 30 en 31 21 33 Keurmerk voor Lievensberg Borselse zorg voor peuters Traktatie Zorg en wonen in luxe voor ouderen op landgoed in Geersdijk Van den Hoogenband grijpt naast goud op WK zwemmen Woensdag 28 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl bergen op zoom - Ziekenhuis Lie vensberg in Bergen op Zoom werkt adequaat en veilig. Het ziekenhuis heeft deze week het kwaliteitskeurmerk gekregen van het Nederlands Instituut voor de Accreditatie van Ziekenhuizen. Dat instituut beoordeelt de totale ziekenhuisorganisatie. De Lievensberg heeft de afgelopen jaren hard gewerkt om aan de ei sen van het Niaz te voldoen. Dat betekende dat de kwaliteit op alle fronten omhoog moest, zowel in de zorg voor en de veiligheid van patiënten, als in het beleid en de werkwijze, en dus ook naar zorg verzekeraars toe. Politie pakt 21 verdachten op voor misdrijven in Tholen. door Luc Oggel THOLEN - Tholenaren reageren met met verbazing op de aanhouding van 21 mensen die worden ver dacht van het plegen van inbra ken, vernielingen en mishandeling in de stad. „Ik wist niet dat het er zoveel waren." De politie maakte de aanhoudin gen, die de afgelopen twee maan den zijn verricht, gisteren bekend. De hoofdverdachte is een 15-jarige Tholenaar. Hij zit nog vast. De groep wordt verantwoordelijk OM houdt Hulster bedreiger langer vast middelburg - De 34-jarige Hulster- naar die twee weken geleden direc teur Valckx van de Woonstich- ting Hulst bedreigde, wordt langer vastgehouden. Op verzoek van het Openbaar Ministerie wordt zijn hechtenis verlengd met negentig dagen. De man zette 13 maart Hulst op stelten. Nadat hij Valckx had bedreigdv werd zijn huis ont ruimd omdat er een explosief zou liggen. Het OM verdenkt de man van bedreiging met zware mishan deling en voorbereiden van brand stichting. gehouden voor inbraken in lood sen en een slijterij, het mishande len van een 30-jarige man uit Tho len en het vernielen van diverse (winkel)ruiten. De buit bestond onder meer uit parfum, gereed schap, weekendtassen, bestek en fitnessapparatuur. De waarde van de teruggevonden spullen be draagt zo'n vierduizend euro. Het grootste deel van de buit is door verkocht. R. Vroon en I. van Gorsel uit Tho len, die gisteren winkelden in de Kerkstraat, keken op van de aan houdingen. Ze hebben geen weet van de activiteiten van de groep. „Er zijn hier wat hangjongeren die wel eens wat vernielen, maar van Provincie geeft weer geld voor museumlijn goes - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) krijgt opnieuw een pro vinciale subsidie voor de restaura tie van de museumlijn. Dit keer gaat het om een bedrag van 42.500 Het college van GS heeft dat gisteren besloten. In 2005 ontving de SGB een pro vinciale bijdrage van €30.000 euro voor de uitvoering van de eerste fa se. De tweede fase levert een te kort op van €85.000. De provincie wil met de nieuwe bijdrage een deel van het tekort wegwerken. de inbraken wist ik niet." Het nieuws verrast ook Molenaar van Marskramer. „Er is bij ons vo rig jaar een ruit ingegooid, maar of dat deze jongens waren, weet ik niet. Er zijn toen wel wat namen doorgegeven." Ze heeft zich nooit onveilig gevoeld. „Het zou wel goed zijn als er wat meer voor de jeugd te doen zou zijn." Eigenaar T. Loef van Slijterij Stad Tholen aan de Botermarkt is blij dat de da ders zijn gepakt. Hij was afgelopen □2 Inwoners en winkeliers in Tholen zijn verbaasd over de omvang van een groep, die ervan wordt verdacht een serie misdrijven te hebben gepleegd in de stad. oudejaarsnacht slachtoffer van de bende. Er werd toen voor zo'n 600 euro aan drank uit zijn winkel ge stolen. „Het was bekend wie het had gedaan, maar je moet wel be wijs hebben. Dat het zo'n grote groep was wist ik niet." De aanlei ding voor het politieonderzoek was de aanhouding van drie Thole naren van 15,16 en 52 jaar oud. Die laatste verschafte de 15- en 16-jari- ge volgens politiewoordvoerder A. Don onderdak. „We verdenken hem er zelfs van dat hij ze onttrok aan het ouderlijk gezag." Van de verdachten, afkomstig uit Tholen, Bergen op Zoom en Steenbergen, pleegden er acht de inbraken. De anderen verkochten de spullen. heinkenszand - Borselse peuters die baat zouden hebben bij spelen met leeftijdgenootjes wordt voortaan een peuterspeelzaal aan geraden op het consultatiebureau. En als leidsters op de Borselse peu terspeelzaal merken dat het niet lekker loopt met een kind, kun nen zij verwijzen naar de ouder en kindzorg van Allèvo. In een notendop is dat de af spraak die Allèvo en Stichting Peu terspeelzalen Borsele morgen be krachtigen in een samenwerkings overeenkomst. De twee instellin gen willen elkaar als partners in de zorg rond kinderen versterken. „De jeugdgezondheidszorg van Al lèvo ziet 98,8 procent van alle kin deren, ook in een gemeente waar relatief weinig kinderen naar een peuterspeelzaal gaan", zegt Dré van Eekelen, manager jeugdge zondheidszorg bij Allèvo. „Een peuterspeelzaal maakt een kind ge middeld twee dagen per week, dus veel intensiever mee. Dit komt de zorg ten goede." ■■BB Tip? redactie@pzc.nl Bij het Bevelandse bedrijf is het een goede gewoonte dat mede werkers die iets te vieren hebben een traktatie laten aanrukken. Gisteren was er wederom reden tot feestvreugde. Er was er een jarig. En dus voldeed het feestvarken met gulle hand aan zijn morele verplichting. Hij torste een paar dozen vol zoe tigheden het bedrijfskeukentje in. Eén van de medewerkers zag dat met welgevallen aan en riep en thousiast: 'Tsjonge, wat een taart'. Dat werd volstrekt verkeerd opge vat. En wel door een vrouwelijke col lega van vergevorderde leeftijd die tegen de kofpeautomaat stond geleund. Woedend bitste ze: 'Als je dat nóg een keer durft te zeggen, krijg je een klap voor je kop'. Een politieman toont de buit van de Thoolse bende. foto Willem Woznitza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25