Vlissingen niet op toeloop voorbereid Zeeland Domburg wil Help Service Hoogtebestand klaar 'je moet pragmatisch met je zaken doen 22 Woensdag 28 maart 2007 PZCW Sluis heeft al jaren een Help Service die toeristen wegwijs maakt in het stadje. foto VVV Zeeuws-Vlaanderen Vriendelijke hulp voor zoekende toerist naar voorbeeld van Sluis. door Selma Osman domburg - Stadsraad Domburg voorzitter G. Prenger wil een Dom burg Help Service die toeristen in de badplaats de weg wijst. Daar mee kan volgens hem worden voorkomen dat badgasten met een katergevoel na een bekeuring naar huis gaan. Het idee is afgekeken van Sluis, waar in de zomermaan den al jaren menselijke vraagba ken rondlopen. Prenger opppert het idee in de sle pende discussie rond het parkeer beleid. Parkeren aan de rand van het dorp is volgens hem de oplos sing om een eind te maken aan al le problemen. „Nog een paar terrei nen als Irma I en II en we zijn er." Het ontbreekt Domburg ook aan een goed parkeerverwijssysteem, constateert hij. Prenger heeft bij de gemeente al eerder aangedron gen op meer 'gastvriendelijkheid'. „We zouden de buitengewoon op sporingsambtenaren (boa's) die nu nog parkeerboetes uitdelen, kunnen omturnen tot vraagbaak." Verkeerswethouder J. Melse ziet PW Een Help Service moet toeristen de weg wijzen. Dit om bekeurin gen te voorkomen. Wie deze am bassadeurs moeten worden, is nog de vraag. het al helemaal voor zich: „Goed gebekte mountainbikers die in een leuk Welkom-in-Domburg-hesje zoekende mensen doorverwij zen." Al zijn het zeker niet zijn boa's, die straks door het stadje fietsen. „We moeten de taken strikt gescheiden houden. Een boa kan geen ambassadeur zijn." De wethouder ziet een schone taak weggelegd voor de ondernemers. „Zie het maar als reclamegeld." De Domburg Help Service kan wel re kenen op ondersteuning van de parkeerwachters, laat hij weten. Vice-voorzitter H. Bimmel van de Ondernemersvereniging Badplaats Domburg weet niet of onderne mers ervoor te porren zijn om op nieuw geld te stoppen in reclame en service buiten het eigen bedrijf „We zien nu al dat het elk jaar moeilijker wordt om geld op te ha len voor de activiteiten van Dom burg Actief" Ook Bimmel vindt dat de boa's meer gastheerschap kunnen tonen. „Zij lopen al hele dagen over straat. Bovendien is het de gemeente die toeristenbelasting int." Wethouder Melse merkt op dat de gemeente al genoeg geld te- rugpomt in het toerisme. „We zor gen voor schone stranden en goe de voorzieningen." Melse geeft aan dat de gemeente met het parkeren dichtbij de duinen tegemoet komt aan de wens van de toerist. Hij is geen voorstander van nog een paar grote parkeerplaatsen aan de rand van Domburg. Winkeliers zetten vraagtekens bij profijt van De Ruyter-jaar. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het late moment van de discussieavond deed al het erg ste vermoeden; de organisatoren zijn niet goed voorbereid op de im pact van het Michiel de Ruy- ter-jaar op de binnenstad van Vlis singen. Wat was bedoeld als brainstorm- avond over de commerciële voor delen van het Michiel de Ruy- ter-jaar, dreigde gisteravond in Cinecity al snel naar goed Vlis- sings gebruik uit te lopen op een klaagavond. Want promotor Xan- der Koppelmans kon de winkeliers nog zo mooi vertellen over alle plannen, Jaap van Boven van X-Ray deelde direct een rake klap uit: „Mensen lopen toch voor het winkelaanbod de stad in? Althans, voor de winkels die nog over zijn." Stadhuis Vlissingen wil beter bereikbaar zijn vlissingen - De gemeente Vlissin gen laat KPN onderzoeken hoe ze beter bereikbaar kan zijn. Over de bereikbaarheid van het Vlissingse stadhuis klinken veel klachten in de stad. De telefoonlijnen zouden vaak overbezet zijn. De SP heeft er vragen over gesteld en ook de Pv dA is bezig met onderzoek. KPN vermoedt een technisch euvel. Dat zal eind deze week moeten blij ken. Dan is het onderzoek klaar. Zangavond in kerk Vrouwenpolder vrouwenpolder - In het teken van Goede Vrijdag en Pasen wordt vrijdagavond 20.00 uur een zang avond gehouden in de gerefor meerde kerk te Vrouwenpolder. Op het programma staan koor- en samenzang, een orgelsolo, lezin gen en declamaties. Ook de canto- rij van de gereformeerde kerk en organist Jan Wattel verlenen hun medewerking. Toegang is gratis. Natuurlijk waren er ook positieve geluiden. Primera-baas Harrie van Hal, eveneens voorzitter van de winkeliersvereniging, vertelde hoopvol over zijn ladingen Michiel-aanstekers, Michiel-siga- ren en blikjes babbelaars met het insigne van de Vlissingse zeeheld. Horeca-groep Amadore komt met speciale arrangementen en Hotel Truida geeft haar gasten een atten tie mee. En die grote vlaggen, die wilde iedereen wel aan zijn pand hangen. Maar ja, hoe? „Door spon soring", riep meneer Groot van Het Nieuwe Adverteren, en hij bood direct zijn diensten aan. Het applaus dat toen klonk, was de rest van de avond nauwelijks meer te horen. Want waar moeten al die beloofde honderdduizenden Het Michiel de Ruyter-jaar is vrij- dag geopend, de organisatie weet nog niet hoe de binnenstad van Vlissingen 'honderdduizen den' bezoekers moet behappen. Muziekvereniging houdt boekenmarkt oost-souburg - Muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' houdt zater dag 31 maart een boekenmarkt. Naast boeken, tijdschriften en LP's worden ook afgeschreven instru menten van de vereniging ver kocht. De opbrengst gaat naar het instrumentenfonds van 'Vlijt en Volharding'. De markt vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur in vereni gingsgebouw 'de Blazer' aan de Rit- themsestraat 45 te Oost-Souburg. Jubilerend gospelkoor houdt lentefair middelburg - Gospelkoor Glorify houdt zaterdag een lentefair in de Gasthuiskerk in Middelburg. Het koor bestaat vijftien jaar en zamelt met de fair geld in om in mei een reeks concerten te geven. Er zijn tweedehands kleding, boeken en rommelmarktspullen te koop, maar ook zelfgemaakte bloemstuk ken, aquarellen en foto's. De lente fair duurt van 10.00 tot 16.00 uur. bezoekers parkeren, vroeg Sver van Rijswijk van het Arsenaal zici hardop af „Heel fijn dat voor d( evenementen plek is gevonden of het grote parkeerterrein, maar wi zijn straks honderden parkeerplek ken kwijt." Dat is inderdaad eer punt van zorg, zei Fred Borgs var de gemeente. Het idee is om auto mobilisten nog voor Vlissinger van de A58 af te krijgen. Ze kun nen parkeren in de Sloehaven, al leen weet nog niemand waar, er een pendelbus brengt ze naar dt binnenstad. Anthony van de Ben reageerde sceptisch: „Denk je not echt dat gezinnen met kinderwa gens op een bus gaan staan wach ten? Die rijden zo ver mogelijk hei centrum in. Gooi gewoon wat pulp over het Scheldeterrein. Dat staat toch leeg." Was er gedacht aan bewegwijzering in de stad! Aan promotie buiten de regio? Aan grotere terrassen? Aan accom modaties? De organisatie moesi veel antwoorden schuldig blijven. Nog geen helderheid rond Fonteyne-tonnen vlissingen - De gemeente Vlissin gen heeft nog steeds niet op pa pier waaraan de Stichting Fontey- ne Activiteiten 418.000 euro heeft besteed. Politici vermoeden dat de tonnen niet zijn besteed aan waar het voor bedoeld was. Ze vragen al tijden opheldering aan het college. Dat moet de SP, die er opnieuw om vraagt, teleurstellen. De ac countant is bezig, zijn onderzoek zou in de laatste fase verkeren. Boekenmarkt in Het Blauwe Hof koudekerke - In Het Blauwe Hof in Koudekerke wordt zaterdag en zondag een overdekte boeken markt gehouden. Om 10.00 uur be gint de markt en zes uur later gaan de deurefl dicht. Er wordt die beide dagen een groot assortiment aan boeken over tal van onderwerpen aangeboden, waaronder boeken over Zeeland en maritieme zaken. middelburg - De helikopter die Zeeland vanaf 400 meter hoogte wekenlang in kaan heeft gebracht, heeft gisteren voor het laatst gevlo den. Alle gegevens voor een nieuw en actueel hoogtebestand zijn nu verzameld. Het Waterschap Zeeuwse Eilan den gaat de gegevens nu verwer- ken. Eind augustus moeten die sa men een beeld geven van de hoog teverschillen in het beheersgebied van het waterschap: Walcheren, de Bevelanden, Tholen, Sint Philipsland en Schouwen-Duive- land. Op basis daarvan kan wor den beoordeeld of dijken en dui nen nog hoog genoeg zijn om het zeewater bij stormen tegen te hou den. Ook laat het hoogtebestand zien of en hoe ver de bodem zakt. Door onder meer grondmist heeft de helikopter drie dagen langer ge vlogen dan was verwacht. Huub van Klinkens dreigement kwam voor iedereen onverwacht. door Nadia Berkelder middelburg - De discussie over het homohuwelijk liep maandaga vond in de Middelburgse gemeen teraad gierend uit de hand. SGP-wethouder Huub van Klin ken dreigde met opstappen toen een PvdA-voorstel over het homo huwelijk een meerderheid leek te halen. De PvdA vindt dat nieuwe ambtenaren alle huwelijken moe ten voltrekken. „Dat dreigement verraste me", zegt SGP-fractievoorzitter Chris Dekker een dag later. „Hoewel ik er wel begrip voor had. Er werd niet meer over de situatie in Mid delburg gediscussieerd. Het ging er om te ageren tegen die passage over het homohuwelijk in het re geerakkoord." Het regeerakkoord geeft ambtenaren de ruimte om te weigeren een homohuwelijk te vol trekken. „De reactie van Van Klinken heeft me verbaasd", zegt ook Saskia Sza- rafinski, voorzitter van de Pv- dA-fractie. Ze erkent dat de par tijen zin hadden in een principiële discussie. „Soms heb je wel eens de behoefte om duidelijk te ma ken wat je vindt als partij. Het is al lemaal leuk en aardig, die gewe tensbezwaren, maar er is gewoon een wet. En die moet je als ambte naar uitvoeren. We hadden de be hoefte om dat duidelijk in afspra ken vast te leggen." Van Klinken zelf zegt dat hij niet van tevoren had bedacht om met zijn porte feuille te gaan zwaaien bij dit on derwerp. „Ik had niet verwacht dat er op zo'n toon zou worden ge discussieerd. Dat de WD daar zo in mee zou gaan, en dat de PvdA zo zou doorzetten, had ik ook niet verwacht. Dat partijen een punt willen maken, dat kan ik me nog wel voorstellen, maar je moet op een pragmatische manier met je principes omgaan." Zoals het ook pragmatisch was dat de wethouder zich uiteindelijk bij een afgezwakt PvdA-voorstel neer legde? „De SGP-fractie heeft uitein delijk tegen die motie gestemd. En ik zou dat ook gedaan hebben. Ik ben er niet gelukkig mee, maar het in een kostuum van STEÜTEL Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, f 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24