Zeeland PZC ADZ blijft toch zelfstandig WALCHEREN 30 en 31 21 33 Scholiertjes oefenen zich suf op de paardenact Figurantenrollen voor film over Kapitein Rob zijn zeer in trek VAN WEELE B.V. Min VERVAET B.V. 'Vlissingen mag veel gastvrijer' Traktatie Zorg en wonen in luxe voor ouderen op landgoed in Geersdijk Van den Hoogenband grijpt naast goud op WK zwemmen Woensdag 28 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeenten lossen geldtekort op met extra opdrachten. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het sociale-werkvoor- zieningsbedrijf ADZ in Vlissingen blijft zelfstandig. Directeur M. Bou- ma put daaruit vertrouwen voor de toekomst. „We kunnen nu meer vaart zetten achter verbete ring van onze bedrijfsvoering." Maandenlang is gesproken over het uitkopen van twee van de drie aandeelhouders; de werkvoorzie ningen Betho en Dethon. Alle aan delen zouden in handen komen van de Walcherse werkvoorzie ning Lété. De aandelenverkoop moest de financiële positie van het bedrijf verbeteren. Het ADZ heeft vorig jaar een ver lies geleden van 600.000 euro. Dat wordt vrijwel volledig veroorzaakt doordat er aan overheidssubsidie minder geld binnenkomt, dan no dig is voor de lonen van de men sen, die door diezelfde overheid bij het bedrijf worden geplaatst om hen terug te leiden naar een vaste baan. De bedrijfsvoering zelf sluit volgens Bouma waarschijnlijk met een 'kleine winst'. De verkoop aan Lété gaat niet door, omdat de aandelen te weinig waard zijn. Bouma is blij met deze uitkomst. Die biedt de zekerheid dat het ADZ zelf kan werken aan een betere toekomst. Dat zal wel moeten ook: de aandeelhouders hebben de opdracht gegeven de be- De verkoop van de aandelen van ADZ aan Lété gaat niet door. Di recteur Bouma moet nu meer vaart zetten achter het verbete ren van de bedrijfsvoering. drijfsvoering te verbeteren om het tekort terug te dringen. Anders loopt dat op naar 800.000 euro in 2010, zegt C. van Schaik, aandeel houder namens Dethon en wet houder van Terneuzen. Daar staat tegenover dat de Zeeuw se gemeenten die indirect aandeel houder zijn van het ADZ, hebben toegezegd meer werk uit te beste den aan het bedrijf Van Schaik: „Als we dat niet doen, moeten we bijdragen in het tekort. Door werk uit te besteden, daalt het tekort en krijgen we ook nog iets terug voor ons geld. We moeten samen probe- WESTKAPELLE - Eén paard mist nu al een oog. Een ander laat voortdurend het hoofd hangen. „Kom op, houd je paard recht", moedigt juf Alie aan. De jongens en meisjes van groep 4 van basis school De Lichtboei in Westkapelle oefenen zich suf op de paardenact die volgende week donder dag als onderdeel van de voorstelling De wereld reis van Peter wordt opgevoerd in Westkapelle, VEERE - Honderdtwintig Zeeuwen hebben zich aangemeld voor een figurantenrol in de bioscoopfilm Kapitein Rob en het geheim van pro fessor Lupardi. Binnenkort begin nen in het voormalige mijnende- pot in Veere de opnames. Filmmaatschappij Shooting Star in Amsterdam is 'blij verrast' met de respons op een oproep in de PZC. Dirk de Kam van de Middelburgse Stichting Juister gaat alle reacties verwerken. Alleen voor de opna mes in de oude cokesfabriek in Sluiskil, tussen 20 april en 2 mei, zijn nog figuranten nodig. Shoo ting Star zoekt jonge mannen (20-35 jaar) met een kort kapsel, die met een dot brillcream in het haar worden getransformeerd tot laborant in het geheime lab van de professor. Omdat het om een speci fieke groep gaat, zijn deze week posters opgehangen op de Hoge school Zeeland. De hoofdrollen worden gespeeld door Thijs Römer, Katja Schuur man en Arjan Ederveen. vO' n" iMt' Zeeuwse eilanden en West-Brabant: Stadseweg 14 - Wolphaartsdijk 0113-581751 Zeeuws-Vlaanderen: Hoofdplaatseweg 1B - Biervliet 0115-481710 ren het ADZ zo ver mogelijk uit de rode cijfers te houden, al zal dat nooit helemaal lukken." De loonkosten drukken door met minder mensen te gaan werken, is geen optie. Bouma: „Wij krijgen plekken toegewezen voor mensen die via de werkvoorziening terug moeten naar de arbeidsmarkt. Die plekken móeten wij vullen." Bij het ADZ werken 350 mensen. E. Walrave, voorzitter van ADZ én van Lété en wethouder van Vlissin gen pleit bovendien voor 'slimme samenwerking' met andere werk- voorzieningsbedrijven. vlissingen - Een busstop voor tou ringcars, een overnachtingsplaats voor campers. Vlissingen gastvrij er maken voor toeristen is zo moeilijk niet, stellen het CDA en de Lokale Partij Vlissingen. De partijen willen dat de gemeen te Vlissingen zorgt voor een bete re ontvangst van toeristen in de stad. Ze stellen voor om op het Scheldeterrein plaats te maken, waar campers 48 tot 72 uur kun nen staan. Een klein stukje is ge noeg, zeggen ze, zolang de passa giers maar uitkijken over het wa ter. Een vermelding op de website voor zogenoemde GOP's (camper- overnachtingsplaatsen) zou veel promotie voor Vlissingen inhou den. Bovendien moet er volgens de par tijen een fatsoenlijke busstop voor grote touringscars komen. Die zou den Vlissingen nu vaak voorbijrij den, omdat ze in de binnenstad nergens goed kunnen parkeren. Het initiatiefvoorstel van het CDA en de LPV wordt besproken in de raadsvergadering van morgen. om 13.30 en 19.00 uur. Alle 138 leerlingen van de school doen mee. Ze spelen niet alleen op het toneel, maar ook in een film die op het achter doek is te zien. foto Ruben Oreel QHwSSl Tip? redactie@pzc.nl Bij het Bevelandse bedrijf is het een goede gewoonte dat mede werkers die iets te vieren hebben een traktatie laten aanrukken. Gisteren was er wederom reden tot feestvreugde. Er was er een jarig. En dus voldeed het feestvarken met gulle hand aan zijn morele verplichting. Hij torste een paar dozen vol zoe tigheden het bedrijfskeukentje in. Eén van de medewerkers zag dat met welgevallen aan en riep en thousiast: 'Tsjonge, wat een taart'. Dat werd volstrekt verkeerd opge vat. En wel door een vrouwelijke col lega van vergevorderde leeftijd die tegen de kofpeautomaat stond geleund. Woedend bitste ze: 'Als je dat nóg een keer durft te zeggen krijg je een klap voor je kop'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23