3 Het is minder eng dan ik dacht PZC Maandag 26 maart 2007 19 de Rechtspraak Rechtbank Middelburg De griffier van de rechtbank Middelburg roept op: T. van Boheemen (Tom) geboren te Arnhem, op 10 november 1960, om te verschijnen op de terechtzitting van 14 mei 2007 om 11.00 uur in het gerechts gebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord op het door mr. J.C.M. Berbee van Konings- bruggen namens J.E. de Brabander, ingediende verzoekschrift inzake rechtsvermoeden van overlijden. U kunt tot bovengenoemde behande lingsdatum een verweerschrift indienen ter griffie. U kunt het verweerschrift uit sluitend door tussenkomst van een advocaat indienen. Als u geen verweer schrift wilt indienen, maar wel bezwaar heeft tegen het verzoekschrift, kunt u op die zitting verschijnen en uw bezwaar daar bekend maken. Middelburg, 20 maart 2007 N.L. Boucherie, griffier Automobilist rijdt met slok op de bosjes in oosterland - Een twintigjarige man uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is zaterdagavond zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij onder invloed met zijn auto de bosjes langs de weg was ingere den. Het ongeval gebeurde rond acht uur in de Van de Abeelestraat in Oosterland. De jongeman bleef ongedeerd. Uit een ademanalyse bleek dat hij 2,2 keer te veel op had. Politie vindt gestolen auto uitgebrand terug OOST - SOUBURG - Een auto, die tus sen vrijdagmiddag en zaterdagoch- tend vanaf het Oranjeplein in Oost-Souburg is weggenomen, is in de nacht van zaterdag op zon dag, aan de Lekstraat in Oost-Sou burg, teruggevonden. Rond 04.30 uur kreeg de politie de melding dat er een auto in brand stond aan de Lekstraat in Oost-Souburg. Agenten troffen de auto op het grasveld bij de Lekvijver aan. Door de brandweer is de auto geblust en door de politie is er in het parkje gezocht naar sporen. De auto is ge heel uitgebrand. Man aangehouden na klappen in café terneuzen - In de nacht van zater dag op zondag, rond 5.30 uur, heeft de politie een 26-jarige man uit 's-Gravenhage aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen aangehou den. De man had kort daarvoor een 19-jarige vrouw uit Terneuzen betast in een horecagelegenheid aan de Nieuwstraat in Terneuzen. De 19-jarige vrouw zei de man dat ze hier niet van gediend was en gaf hem een tik in zijn gezicht. Hierop sloeg de 26-jarige man de vrouw verschillende malen in haar gezicht. Automobilist tankt zonder te betalen ijzendijke - Een onbekende auto mobilist heeft zaterdagavond tus sen 20.00 uur en 20.05 uur benzi ne getankt zonder te betalen. De automobilist gooide zijn auto vol bij een benzinepomp aan de N61 in IJzendijke. Er is benzine met een waarde van enkele tientallen euro's weggeno men. foto Efteling Delegatie uit Terneuzen test nieuwe attractie Vliegende Hollander. door Joeri Wisse kaatsheuvel - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen is niet zo'n held als het op snelle attracties aan komt. Maar als eerste man van de 'Vliegende Hollander-stad' kun je natuurlijk niet aan de kant blijven staan als de nieuwe topattractie van de Efteling wordt gepresen teerd. Het gedeelte waar de bezoekers van het attractiepark straks moe ten wachten om in de Vliegende Hollander te mogen, is aangekleed als het woonhuis van kapitein Wil lem van der Decken. Dat is de bur gemeester niet ontgaan. „Dit is nou Terneuzen", roept hij trots als hij door de rokerige gangen loopt. Lonink was zaterdag niet de enige die met knikkende knieën in het bootje van de attractie stapte. Ook wethouder Kees Liefting is, in te genstelling tot zijn collega's Frank van Hulle en Jaap Bos, bepaald geen held als het op supersnelle at tracties aankomt. „De laatste keer dat ik zoiets heb gedaan was in het reuzenrad op de kermis in Terneu zen. Daar ben ik ontzettend misse- Nieuwste attractie Efteling De Vliegende Hollander is met ruim 20 miljoen de duurste at tractie in Nederland ooit. Een ritje duurt 3,43 minuten. De attractie kan 1900 mensen per uur aan. De topsnelheid ligt op 70 kilo meter per uur. Er wordt maximaal 2G op je lichaam uitgeoefend. De oppervlakte van de attrac tie is 17.000 m2. De inzittenden worden met een lift van 45 graden naar de hoogste toren van 22,5 meter hoog gebracht. In pretpark de Efteling in Kaatsheuvel werd zaterdag de attractie de Vliegende Hollander in gebruik genomen. lijk van geworden, maar ik ben toch maar meegegaan, mijn kinde ren vinden dit erg leuk." Dan is het moment van de waar heid aangebroken voor de burge meester, drie wethouders en het gevolg. Met een glaasje Schrobbe- lear achter de kiezen en onder luid applaus van de omstanders ver trekt het bootje met de Terneuzen- se delegatie. Ze varen vlak achter de eerste sloep uit, met daarin de ontwerpers en directieleden van de Efteling. Liefting is van de Vliegende Hol lander niet misselijk geworden. „Ik vond het een heel bijzondere erva ring. Het is minder eng dan ik van tevoren dacht. Dat komt ook mis schien omdat het heel ontspan nend begint, met klotsend zeewa ter en mist." Dochter Hanne hecht meer waarde aan het tweede ge deelte van het ritje, waarin de in zittenden van het bootje razend snel door een achtbaan worden ge slingerd om vervolgens een 'splash' in het water te maken. „Dat is dus vet cool." Ook Lonink is vooral onder de in- 'Als je de haven uitvaart, is het net alsof je op de mistige Westerschelde zit' druk van het eerste gedeelte van de rit. „Als je de haven uitvaart, is het net alsof je op die mistige Wes terschelde terecht bent gekomen waar Van der Decken op die eerste paasdag ook op uitvoer." Vlak na het eerste ritje zijn de col legeleden vastbesloten om nog een keer te gaan. „Zoiets geeft je veel adrenaline. Dan wil je nog wel een ritje meemaken, ook om de details te zien, want die zijn erg mooi." Met zo'n compliment kan Erik van de Brand, directeur projectont wikkeling van de Efteling, alleen maar blij zijn. „Vlak voor deze sneak-preview heb ik nog een paar ritjes gemaakt om te checken of al les in orde was. Het geluid en de acties moeten bijvoorbeeld naad loos op elkaar aansluiten." Op de valreep ontdekte hij nog één foutje. „De mistige ruimte aan het begin moet de zee voorstellen, maar het is gewoon een hok van vier bij vier. Iemand had de ver lichting van de technische ruimte aan laten staan, zodat je nog een streepje licht onder de deur zag uit komen. Dan is alle magie er van af." Zondag t april wordt de nieuwe at tractie voor al het publiek ge opend. De topsnelheid van de Vliegende Hollander ligt op 70 kilometer per uur. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61