Mars wordt oud-commando's te veel Twee doden door brand in bungalow Andijk 'Huurder moet aan verbetering van probleemwijk meebetalen' Het ontgaat niemand hoe rijk de SEAT Altea Comfortstyle is uitgerust. PZC Maandag 26 maart 2007 5 65-jarig jubileum groene baretten wordt groots gevierd. Roosendaal - Met een grote mars en een défilé, afgenomen door Commandant der Strijdkrachten Dick Berlijn, hebben bijna 4000 (oud-)commando's zaterdag in Roosendaal het 65-jarig jubileum van hun legerafdeling gevierd. De mars wordt echter een steeds zwaardere opgave voor veel ANDIJK - T\vee Polen zijn gisteroch tend vroeg omgekomen bij een brand op bungalowpark Het Grootslag in Andijk (Noord-Hol land). Een derde persoon, een 34-jarige man eveneens uit Polen, oud-commando's. De legereen heid die bekend staat om zijn uit houdingsvermogen wordt rijper in jaren en veel militairen uit de eer ste jaren hebben niet meer de be nen voor een bijna twee uur du rende mars. „Dit moeten ze dras tisch inkorten", puft één van de commando's die in het zicht van de kazerne even moet rusten. Ook oud-commando Berghuis (1953-1954) heeft het zwaar gehad na de mars van de kazerne naar de binnenstad en weer terug. „Ik heb moest met ademhalingsproble men naar het ziekenhuis. De brand werd even voor vijf uur ontdekt. Het houten pand werd ge heel verwoest. Twee aangrenzende huizen raakten beschadigd. De oor- het net volgehouden, maar heel veel hadden inderdaad wel last van de lange wandeling." De 76-jarige T.P. Jacquemont ziet eveneens graag een kortere mars. „Maar ja, het kan niet korter. De kazerne ligt nou eenmaal een eind van de stad. Maar aan de andere kant had ik door al het enthousias me van de mensen die kwamen kijken geen last. Misschien moet ik volgende keer ook wel met de bus. Net zoals anderen uit mijn groep. Eén ervan zit in een rol- zaak van de brand is nog onbe kend. Brandweerlieden troffen de twee verkoolde lichamen aan toen de brand goeddeels was geblust. De identiteit van de slachtoffers kan nog niet worden vastgesteld stoel, een ander heeft een houten been." Op 22 maart 1942 begonnen 48 Ne derlanders aan de commando-op- leiding in het Schotse Achnacarry. Van hen voltooiden 25 de oplei ding en ontvingen de groene ba ret. Zij vormden de basis van het huidige Korps Commandotroepen van de Koninklijke Landmacht. Ruim 9500 Nederlandse Comman do's hebben sindsdien de com mando-opleiding met succes afge rond. vanwege ernstige verminkingen. Op het park wonen zo'n 600 Po len. De meesten van hen werken in de agrarische sector in West-Friesland en omringend ge bied. Jongen overlijdt na schietpartij Rotterdam Rotterdam - Een 20-jarige man is zaterdagochtend aan zijn verwon dingen na een schietpartij overle den, meldde de politie zaterdag. Een nog onbekende man schoot de man vrijdag tijdens de koopa vond neer in winkelcentrum Zuid plein-hoog in Rotterdam. Bij een ingang ontstond ruzie tussen een aantal mannen, waarop een van hen een wapen trok. Het slachtof fer werd naar het Erasmus Me disch Centrum gebracht. Daar overleed hij vroeg in de ochtend. Winnaar SP komt niet in GS van Brabant den bosch - De SP komt niet in het provinciebestuur van Noord-Brabant. Dat heeft fractie voorzitter in de Provinciale Staten Nico Heijmans zaterdag gezegd. De partij was bij de statenverkie zingen de grootste winnaar en groeide uit tot tweede partij. Het college van Gedeputeerde Staten bestaat de komende tijd waar schijnlijk uit CDA, PvdA en WD, die al ruim drie decennia lang de provincie besturen. Weer koolmonoxide in tapasrestaurant Rotterdam - In het tapasrestau rant in Rotterdam waar ruim een week geleden mensen bedwelmd raakten door vrijgekomen koolmo noxide, is opnieuw een verhoogde concentratie van de stof waargeno men. De eigenaar had na het vorige inci dent koolmonoxidemelders opge hangen en waarschuwde de brand weer toen die alarm sloegen. Er vielen geen gewonden, verklaarde de brandweer zaterdag. Peiling: SP en PvdA zijn nu even groot den haag - De PvdA en de SP zijn nu precies even groot, blijkt uit een opiniepeiling van Maurice de Hond. Ze kunnen beide rekenen op 28 zetels als er nu verkiezingen voor de Tweede Kamer worden ge houden. De peiling wijst ook uit dat het pu bliek van de ministers Rouvoet (Jeugd en Gezin) en Ronald Plas- terk (Onderwijs, Cultuur en We tenschap) de meeste verwachtin gen heeft. Rekening niet alleen voor corporaties, vindt Bouwend Nederland. Amsterdam - Het kabinet kan niet van de woningbouwcorporaties verwachten dat zij alleen voor de kosten van het opknappen van de aangewezen veertig probleemwij ken opdraaien. Ook huurders moe ten bijdragen. Dat betoogde voorzitter Elco Brinkman van Bouwend Neder land gisteren in het tv-programma Buitenhof. In het regeerakkoord is vastgelegd dat die wijken 'pracht- wijken' moeten worden. Bovenop de investeringen van het kabinet is er volgens Brinkman veel geld no dig voor bijvoorbeeld isolatie van woningen en aanpak van riolerin gen. De regering geeft volgens Brinkman een 'niet helemaal eerlij ke voorstelling van zaken' als zij suggereert dat woningbouwvereni gingen het geld maar moeten op brengen en huurders nergens iets van merken. „Dat klemt", aldus de oud-minister. Volgens Brinkman zitten nu te veel mensen in woningen met lage huren en kunnen die best wat meer betalen. Brinkman pleitte er bovendien voor vanuit de overheid particulie re investeringen meer te ondersteu nen. Als de wijken nu niet goed aange pakt worden, moet je 'over tien jaar weer restaureren', aldus Brink man. POLITIE fcwiMKtth-yimtdnni tM*. oj«"CA Uw voordeel: €2000,- Er is al een SEAT Altea Comfortstyle v.a. 20.995,-' Met gratis iPod tijdens de AutoRAl" auto emoción Er 15 al een SEAT Altea vanaf 39.995.- inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik SEAT Altea: 5.4 - 8,91 (1:18.5 - 1:11.2) C02 emissie g/km 146 - 214. Genoemde prqien zi|ti vrijblijvende adviesprijzen 'af importeur'. Importeur Pon Car B.V.. Leusden. *Het getoonde model kar van het actiemode!, raadpleeg de SEAT-dealervoorde exacte modelspecificaties "Bij aankoop van een SEAT Altea Comfortstyle in de penode van 29 «taart i/m 9 april 2007 Voor de ouderen viel de mars niet mee, maar het plezier van het weerzien van oude kameraden was er vaak niet minder om. foto Peter van Trijen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5