Extra inzet speciale teams in wijken Meer mét ze dan over ze praten Probeer maar eens wakker te blijven in een échte Hastens! Hastens Prikken naar zwerfvuil op de Bermweg w pzc Maandag 26 maart 2007 15 Interventieteams helpen buurtbewoners bij aanpak conflicten. door Ronald Huissen vlissingen - De gemeente Vlissin- gen onderzoekt welke wijken of buurten in Vlissingen een Pro bleem Interventie Team (PIT) krij gen. Volgende week vinden bespre kingen plaats die moeten uitwij zen waar er nieuwe teams nodig zijn. In Vlissingen is al vier keer eerder zo'n team ingezet. In de Scheldestraat, in de Sterkenburg in de wijk Bossenburgh, in Schoo- nenburg-oost in Oost-Souburg en in de Bonedijkebuurt in het Mid dengebied. Welke wijken of gebieden in aan merking komen wil de gemeente nog niet kwijt. In een Probleem Interventie Team werken instanties zoals de gemeen te, de wijkvereniging en de politie samen om een chronisch pro bleem in een wijk of buurt, of on der bewoners aan te pakken. Eerst wordt met de bewoners van een buurt contact gelegd. Er wordt ge peild welke problemen mensen in hun buurt ondervinden, om die vervolgens in kaart te brengen. Daarna vindt een doelgerichte aan pak plaats, die in het verleden zo wel in de Scheldestraat als in de wijk Bossenburgh tot een flinke af name van de klachten leidde. Het team gaat, als er conflicten zijn, met de conflicterende bewo ners in gesprek en brengt ze sa men om onderling vertrouwen te winnen. Zodra dat vertrouwen er is, wordt tot op zekere hoogte be- De gemeente onderzoekt welke wijken speciale aandacht krijgen om problemen aan te pakken. Overlast van jongeren is één van die problemen. grip voor eikaars gedrag gekweekt om verdere afspraken met elkaar te maken. Dit had bijvoorbeeld in Bossenburgh als resultaat dat jon geren zelf gedragsregels opstelden, die op zelfgemaakte borden kwa men te staan. Ook kwam er een speelveldje waar de jeugd bij el kaar kan komen. Inmiddels is er ook een variant op het Probleem Interventie Team, het zogenoemde Jeugd Interventie Team (JIT). Dit spitst zich toe op problematiek rondom (hangjonge ren. In een Jeugd Interventie team zijn dezelfde instanties vertegen woordigd als in een PIT. Het ver schil is dat er specifiek problemen met jongeren in de wijk in kaart worden gebracht. Vervolgens gaan de partijen met de jongeren in ge sprek om tot oplossingen te ko men. In augustus vorig jaar is een proef gestart met jongeren uit de Bonedijkebuurt, en onder meer de wijk Paauwenburg komt op dit moment in aanmerking voor een JIT. In Paauwenburg wordt al langer overlast van jongeren ervaren. Vier jaar geleden leidde dat tot ar restaties. In de wijk wordt ook ge klaagd over vernielingen door jon geren op stapavonden. Minder toezicht door politie leidt tot meer overlast in de buurt. door Ronald Huissen vlissingen - Onder de luifel van de Lidl en de videotheek, in bus hokjes en rond scholen zorgen ze voor overlast. De hangjeugd van Paauwenburg. Het varieert van kat tenkwaad tot vervuiling, en van verkeersoverlast en graffiti tot van dalisme. „Ik ervaar de jongeren niet als be dreigend, maar ik loop 's avonds laat dan ook niet vaak buiten" Joop van den Berg is medewerker van de wijkkrant. Of de overlast di rect verband heeft met het feit dat er sinds vijfjaar minder wijkagen ten actief zijn in Paauwenburg, kan hij niet zeggen. „Maar als je ziet dat er niet meer wordt gecon troleerd op kleine overtredingen zoals fietsen op een wandelpad of je auto op de stoep parkeren, dan ligt verloedering op de loer." Het schoolplein van de Theo Thijs- sen basisschool krijgt regelmatig bezoek van de hangjeugd. „Er lig gen blikjes, papier en sigaretten. Ramen en deuren worden beklad en we hebben soms last van brand stichting", vertelt directeur Wim Meulmeester. De jeugdoverlast is volgens hem iets van de laatste twee, drie jaar. „Vroeger liepen er wijkagenten en gemeentelijke toe zichthouders rond die ook regel matig toezicht hielden op school pleinen, maar die zijn er nu niet meer." De mankracht bij de politie is te beperkt om constant aanwezig te kunnen zijn. Dit vergt volgens in specteur Clement Remijnse, team chef Noord/Oost van de politie, een andere aanpak voor proble men als jongerenoverlast. „We kunnen wel elke keer ingrijpen, en dat gebeurt ook regelmatig, maar daarmee los je weinig op. Dan be gint het in principe weer zodra we de hoek om zijn. We moeten met alle betrokken partijen rond de ta fel gaan zitten en kijken wat de problemen zijn. Vervolgens kun je samen dingen oplossen." Alan Bakx woont dichtbij de hang- plaats van de jongeren en loopt re gelmatig op ze af voor een praatje. De oorzaak van de overlast en het vandalisme is volgens hem verve ling. „Er is gewoon weinig te doen in de wijk." De soos in wijkcen trum De Paraplu wordt vooral be zocht door de wat jongere jeugd, de oudere groep die van de straat gehouden moet worden, weert het clubhuis. En als ze er wel komen, staan ze vroeg in de avond weer buiten omdat de soos dan dicht gaat. „Er is frustratie over de hangjeugd onder inwoners, maar aan de jeugd zelf wordt niets gevraagd. Ze hebben geen inspraak op wat in dat clubhuis en in de buurt voor hen gedaan wordt. De activiteiten die plaatsvinden sluiten niet aan op hun interesses. In plaats van dingen vóór ze te organiseren zou iets mét hen ondernomen moeten worden. Als ze inspraak krijgen, ontstaat ook een verantwoordelijk heidsgevoel, je moet ze er bij be trekken. Op dit moment wordt al leen maar over, en niet met ze ge praat." Opgepakt voor greep Omstanders houden naar politiewapen Goes drankrijder tegen goes - Een Noord-Bevelander (28) is in de nacht van vrijdag op zater dag rond één uur aangehouden op de Grote Markt in Goes, omdat hij probeerde het dienstpistool van een politieagent af te pakken. De man was dronken. Een vrouw (27) probeerde de arrestatie te voorko men en sloeg een agent in zijn ge zicht. Ook zij moest mee. Man en vrouw zijn 's nachts weer vrijgela ten met een proces-verbaal op zak. middelburg - Een dronken auto mobilist heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag twee geparkeerde auto's geramd in de Kruisweg in Middelburg. Omstanders hielden hem tegen toen hij er vandoor wil de gaan. Op het politiebureau bleek dat hij veel te veel gedron ken had. De 27-jarige Vlissinger moest zijn rijbewijs inleveren om dat hij een beginnend bestuurder Twee fietsendieven betrapt in Middelburg middelburg - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen aangehouden die met fietsen liepen te sjouwen in de Gravenstraat in Middelburg. Eén van hen parkeerde de fiets snel toen hij de politie zag. De twee vertelden dat ze hun sleutel tje waren vergeten bij een disco theek. Ze zijn aangehouden en ver hoord. De fietsen staan op het poli tiebureau. 100% natuurlijke materialen... Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 koudekerke - Honderden vrijwilligers hebben zaterdag val aan een prikker te rijgen. Deze vrijwilligers hebben troep opgeruimd op Walcheren. Jagers, scouts, wethou- in een paar uur de Groeneweg en de Bermweg bij Kou- ders en gewone vrijwilligers gingen de straat op om af- dekerke opgeruimd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57