Zeeland PZC 3 Nieuwe camping bij Wemeldinge Een beetje bewustwording mag wel Maatregelen veiliger fietsen Hoedekenskerke BEVELANDEN-THOLEN 20 17 Filmpje Punkrockband Nailpin treedt op in Vlissingen Maandag 26 maart 2007 Zeilen onder de vlag van Sailtime Tip? redgoes@pzc.nl Goesenaar krijgt steun van college van B en W Kapelle. door Harmen van der Werf wemeldinge - Onderaan de Oos- terscheldedijk bij Wemeldinge komt mogelijk een nieuwe cam ping met 350 plaatsen, een zwem bad en kinderboerderij. Initiatiefnemer van het project is de Goesenaar W. Drijver. Met het plan is een investering van 2,5 mil joen euro gemoeid. Het Kapelse college van B en W is bereid mede werking te verlenen. Drijver wil zich richten op drie doelgroepen: duikers, gezinnen en 55-plussers. Speciaal voor duikers komen op de camping vrij veel camperplaatsen (25) en evenveel cottages. De opzet van het kampeerterrein is ruim. Staanplaatsen worden mi nimaal 125 vierkante meter groot. Een kinderboerderij en een zwem bad zijn in het plan opgenomen. Er wordt over gesproken het zwembad eventueel ook open te stellen voor andere verblijfsrecre- anten in Wemeldinge. De camping is vlakbij de monu mentale boerderij De Stelhoeve ge pland. Die krijgt een belangrijke plek in het project. De schuur wordt gerestaureerd en verbouwd tot kantine. Het erf blijft zoveel mogelijk vrij om De Stelhoeve als monument in ere te houden. Per manente kampeerplekken mogen niet rond de boerderij komen. Het college van B en W van Kapel le staat achter het plan. Het past binnen de in 2005 vastgestelde vi- De monumentale boerderij De Stelhoeve krijgt een belangrijke plek in de opzet van de nieuwe camping met 350 staanplaatsen, zwembad en kinderboerderij. sie op recreatieve ontwikkelingen bij Wemeldinge. Uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen is daar in opgenomen. De verwachting was dat de al be staande camping Klein Stelle (120 plaatsen) hierop zou inspelen en richting De Stelhoeve zou willen groeien. Klein Stelle heeft volgens de gemeente ook na herhaaldelijk aandringen niet gereageerd, waar op is besloten met Drijver in zee te gaan. Hij meldde zich twee jaar geleden bij de gemeente. De Kapelse gemeenteraad is dins dagavond 3 april aan zet. Het colle ge van B en W vraagt de raad in te stemmen met de realisering van de nieuwe camping. De provincie is volgens B en W positief en de ei genaar van De Stelhoeve wil verko pen. Zet de gemeenteraad het licht op groen, dan kan Drijver zijn plan gaan uitwerken en de ge meente verder met de ruimtelijke procedures. Wemeldinge heeft al een vrij grote verblijfsrecreatiesector met, naast Klein Stelle, het bungalowpark De Oesterbaai en camping Linda (350 plaatsen). Na de opening van het vernieuwde Kanaal door Zuid-Be veland, in 1992, is er ook een grote jachthaven gekomen. Deken Van Hecke legt functie neer goes - Deken Peter van Hecke legt 8 april, met Pasen, zijn functie offi cieel neer. Hij doet dat in samen spraak met bisdom Breda. De de ken is in november 65 jaar gewor den en wil een stapje terug doen. Van Hecke blijft actief voor de rooms-katholieke kerk als vrijwilli ger. Hij gaat pastoraal werk verrich ten. Tijdens een vesperdienst in de Magdalenakerk in Goes wordt 13 april Vanaf 17.00 uur afscheid geno men van de deken. Man gepakt voor greep naar politiewapen Goes goes - Een Noord-Bevelander (28) is in de nacht van vrijdag op zater dag rond één uur aangehouden op de Grote Markt in Goes, omdat hij probeerde het dienstpistool van een politieagent af te pakken. De man was dronken. Een vrouw (27) probeerde de arrestatie te voorko men en sloeg een agent in zijn ge zicht. Ook zij moest mee. Man en vrouw zijn 's nachts weer vrijgela ten met een proces-verbaal op zak. door Harmen van der Werf 's-HEER ABTSKERKE - Vuurtje stoken vinden ze het leukst bij scouting. Acht jongens van de scouting in Heinkenszand hoefden daar zater dagmiddag niet lang over na te denken. „En", reageerde leider Krijn de Groot direct, „om een vuurtje te stoken heb je hout no dig, dus bomen." De Groot had niet veel duidelijker kunnen zeggen waarom ook scou ting Heinkenszand zaterdag mee deed aan de landelijke actie rond klimaatverandering. Een zwaar on derwerp, zeker voor kinderen. De Groot: „Een beetje bewustwor ding mag wel, als je het maar speels doet." Speels hadden ze het zeker aange pakt in Heinkenszand. In drie groepjes van zeven of acht vertrok ken scouts rond half twee. Op weg naar de boerderij van wijlen Adrie van der Meulen aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke, nu in bezit van stichting Het Zeeuwse Land schap. Ze mochten onderweg aller lei natuurproefjes doen. Zoals de zuurgraad van hun eigen spuug en van slootwater vergelijken. Bas Bui- se (13) uit Heinkenszand meldde het resultaat. „Ons eigen spuug was 6,5. Slootwater was 7,5. Zeven is neutraal." „Leuk", vond Christaan Oudmayer (13, Heinkenszand) de fietstocht met proefjes. „Je leert er iets van." Zijn groepje mocht vervolgens als eerste doen waarvoor ze naar het weiland bij 's-Heer Abtskerke wa ren gekomen: één van de drie wal noten planten voor hun klimaat bosje. Christiaan zag het nut er wel van in: „Wij hebben nu nog geen last van klimaatverandering, maar we moeten ook een beetje voor anderen zorgen." door Harmen van der Werf hoedekenskerke - Waterschap Zeeuwse Eilanden is bereid extra maatregelen te nemen om de ver keersveiligheid voor fietsers op de 's-Gravenpoldersestraat bij Hoede kenskerke te verbeteren. De dorpsraad van Hoedekensker ke heeft dit aan Zeeuwse Eilanden gevraagd. Vrijwel langs de hele 's- Gravenpoldersestraat ligt een vrijliggend fietspad. Het stopt ech ter net voor Hoedekenskerke. Fiet sers moeten vanaf de spoorweg overgang van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) over de gewo ne weg rijden. Het gaat om een stuk van vierhonderd meter. Het fietspad doortrekken gaat het waterschap te ver. Er zijn andere wegen die voor fietsers onveiliger zijn. Die gaan voor. Zeeuwse Eilan den is wel van plan iets te onder nemen bij Hoedekenskerke. Op de weg komen rode fietsstroken en de maximum snelheid gaat om laag naar 60 kilometer per uur. Wanneer dit gebeurt, is nog niet besloten. Het streven is de ingre pen dit jaar mee te nemen in het uitvoeringsplan voor waterschaps wegen. ZEEUWSE U Tip? redactie@pzc.nl Moira van drie is een bijdehand je. En nieuwsgierig bovendien. Onlangs kreeg zij op eigen ver zoek in de supermarkt uitleg van haar moeder waarom zij niet het snoepgoed kreeg waarop ze haar zinnen had gezet. „We kunnen nu geen snoep meer kopen", leg de mama uit, „want ik heb geen centjes meer. Morgen staar er misschien weer geld op de bank." Een week later reed de peuter met haar vader mee om haar broertje op te halen. De rit voer de langs de videotheek. „Zullen we een fdmpje huren bij de viejo- joteek papa?", opperde de wijs neus. Haar vader maakte Moira duidelijk dat het niet elke dag feest kon zijn en dat ze nu alleen haar broertje gingen halen. Even was het stil op de achter bank. Toen antwoordde ze: „Ik snap het al papa, er staat zeker geen geld op de bank." Scouts stoken in Heinkenszand een vuurtje voordat ze op pad gaan om bij 's-Heer Abtskerke een klimaatbosje te planten. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51