Meegillen met Jan Smit Tennisbanen weer speelklaar Beurs voor miskopen in Hoek Vlissingen gaat speciale teams in wijken inzetten z PZC Maandag 26 maart 2007 1 7 Zanger is na een half uur weer weg van de Markt in Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een meisje heeft via een kier in het hek toch zicht op het podium. Haar lippen vormen de tekst. „Haar naam is Laura, een hele lieve meid." Ze houdt haar mo bieltje boven de afrastering en drukt af. Ze is niet de enige fan die het op treden van Jan Smit zaterdag op de Markt van buiten het festivalter rein volgt. Rogier helpt Tamara op een telefoonkastje. „Zo vaak krijg je de kans niet om Jan Smit te zien", zegt hij. „Die concerten zijn altijd uitverkocht" Kaartjes ko pen? „We blijven gewoon hier", zegt Tamara. „Hier kun je gratis staan. Twintig euro gaan wij niet betalen." Het is de eerste keer dat op de Markt in Middelburg een afgeschei den festivalterrein is gemaakt, com pleet met hamburgertenten, toilet ten en bierverkopers met een tap op hun rug. Een clubje verstande lijk gehandicapten uit Koudekerke heeft eigen stoelen meegenomen. „Ik heb een bijzonder groepje", lacht de begeleidster. „Die moeten even kunnen uitrusten." En oh ja, wie voor Lange Frans Baas B komt, heeft pech. Een piep klein briefje bij de ingang ver meldt dat ze er niet zijn 'in ver band met een onverwacht optre den en televisieopnamen in het buitenland.' Brutus, een bekende van het rap- duo en de Jeugd Van Tegenwoor dig Watskeburtnemen het voor- 'Hier kun je gratis staan. Twintig euro gaan wij niet betalen' programma over. Benny's Big Show Orchestra en een zanger die Robbie Wiliams nadoet (compleet met Robbie-tattoo's en Rob- bie-taalgebruik) warmen het pu bliek op. De eerste rij is het wachten in de kou zat. „Ja boeien!", roept een vrouw als de Jeugd Van Tegen woordig de nieuwe single aankon digt. „Daar komen we toch niet voor!" Gegil als eindelijk de man met de Jan Smitsjaaltjes langs het publiek loopt. Gekrijs als de zan ger daarna het podium opstapt. „Als de morgen is gekóóómen" brult het publiek. Het avondje meezingen is voorbij als Smit na een half uur zijn laat ste nummer aankondigt. „Jullie zullen het misschien niet gelo ven", zegt hij, „Maar ik heb nog een optreden in België." Boe!, doet het publiek. „Boe", zegt Smit. „Dat zegt een koe." En dan komt hij toch een keer terug. „Als de morgen is gekóóómen", gaat het weer. En dan is hij echt weg. door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Het geplande ope- ningstoernooi van STV Gravel- steps moest een week worden uit gesteld. De vele regen de laatste weken maakte de tennisbanen te zacht. Wat niet werd geannuleerd was de feestelijke opening door voorzitter Ouderen slachtoffer van zakkenrollers axel - Twee oudere vrouwen uit Axel en Terneuzen zijn zaterda gochtend tijdens het winkelen slachtoffer geworden van zakken rollers. De Axelse merkte dat haar portemonnee uit haar tas was ge stolen, toen ze haar boodschappen wilde afrekenen bij een winkel aan het Szydlowskiplein. Datzelf de scenario overkwam een 73-jari- ge vrouw in Terneuzen, maar dan in een winkel aan de Alvarezlaan. Lianne Verpaalen. „Er is niet veel van te zien", aldus Verpaalen. „Toch is er de laatste maanden heel hard gewerkt." De banen van Gravelsteps zijn voorzien van een nieuwe lava on dergrond en nieuw gravel: „Onze spelers gaven daar de voorkeur aan. De laatste grote opknapbeurt was al weer veertien jaar geleden." Ook de verlichting is vernieuwd, zodat de spelers van Gravelsteps weer optimaal in de avonduren kunnen spelen. Er is dit jaar niet alleen aandacht aan de banen geschonken. STV Gravelsteps heeft een nieuwe vlag en een nieuwe kledinglijn met lo go in de eigen kleuren groen en wit. „We zijn een vereniging met ruim 150 leden waarvan meer dan dertig jeugdleden", wist de voorzit ter. „Het ledenaantal groeit nog steeds." Vanaf zaterdag 31 maart 207 kan er volop getennist worden op de ver nieuwde banen. door Ronald Huissen VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen onderzoekt welke wijken of buurten in Vlissingen een Pro bleem Interventie Team (PIT) krij gen. Volgende week vinden besprekin gen plaats die moeten uitwijzen waar er nieuwe teams nodig zijn. In Vlissingen is al vier keer eerder zo'n team ingezet. Welke wijken of gebieden in aan merking komen wil de gemeente nog niet kwijt. In een Probleem Interventie Team werken instanties zoals de gemeen te, de wijkvereniging en de politie samen om een probleem in een wijk of buurt, of onder bewoners aan te pakken. Eerst wordt met de bewoners van een buurt contact gelegd. Er wordt gepeild welke problemen mensen in hun buurt ondervinden, om die vervolgens in kaart te brengen. Daarna vindt een doelgerichte aan- Koopjesjagers komen aan hun trekken op rommelmarkt. door Gino van den Broecke hoek - Wie kent het niet. Je koopt een kledingstuk en na één keer dragen gaat het in de kast om er nooit meer uit te komen. In Hoek hadden ze daar zaterdag iets op ge vonden: Een Miskopenbeurs. Tijdens de jaarlijkse rommelmarkt van De Hoekse Rakkers in het dorpshuis was er een gedeelte van de zaal voor deze 'primeurbeurs' ingeruimd. En niet zonder succes. „Het eerste uur was erg druk en zijn er ook tal van 'miskopen' verkocht. Het is een idee van ons als dames ge weest om een dergelijke beurs in de jaarlijkse rommelmarkt op te nemen. En het blijkt toch aan te slaan. Mensen hebben blijkbaar voldoende van dit soort kleding stukken en schoenen in de kast staan, want er was keus te over", legt Marian Kalden uit. Jurken, spijkerbroeken, winterjas sen, truitjes, overhemden, pumps en andersoortig schoeisel. Keurig in de kledingrekken gehangen of uitgestald op tafels wachtten ze op een nieuwe eigenaar. „De mensen zijn enthousiast over het idee en ook op de rommelmarkt zie je dat de toestroom behoorlijk groot is. We mogen dan ook zeker niet kla gen en zullen waarschijnlijk ook volgend jaar wel weer een vervolg aan deze eerste editie geven, want miskopen zullen er altijd blijven, denk ik." Het was verder in dorpshuis De Hoekzak een drukte van jewelste tijdens de eerste uren van de markt. Een paar honderd koopjes jagers zakten af richting het cen trum van Hoek. Elektronische ap paraten, boeken, hebbedingetjes en kinderspeelgoed werden grif verhandeld en veranderden voor een prikkie van eigenaar. DDe op brengst van de beurs zal worden besteed aan activiteiten of om ma terialen aan te schaffen. Stadsraad Aardenburg houdt jaarvergadering AARDENBURG - De stadsraad van Aardenburg houdt dinsdag een al gemene jaarvergadering in ho- tel-café-restaurant Poort van Aar denburg. Aan de orde komen on der meer de toekomst van de Markt, de Elderschans, natuur en de rondweg van Aardenburg. Toerisme-ambtenaar Odile de Poo- ter van de gemeente Sluis presen teert na de pauze de plannen voor de herinrichting van de Markt. De jaarvergadering begint om 19.30 pak plaats, die in het verleden zo wel in de Scheldestraat als in de wijk Bossenburgh tot een flinke af name van de klachten leidde. Het team gaat, als er conflicten zijn, met de bewoners in gesprek en brengt ze samen om onderling vertrouwen te winnen. Zodra dat vertrouwen er is, worden er verde re afspraken met elkaar gemaakt. Dit had bijvoorbeeld in Bossen burgh als resultaat dat jongeren zelf gedragsregels opstelden. Inbraak in bedrijfspand Stationsweg Terneuzen TERNEUZEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag is er ingebroken in een bedrijfspand aan de Stations weg in Terneuzen. Er werden di verse metalen weggenomen, waar onder rollen koperen leiding. De waarde van het gestolen materiaal bedraagt een paar duizend euro. Met een enorme sleutel opent voorzitster Lianne Verpaalen de gerenoveerde tennisbanen van Schoondijke. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49