Zeeland Koninginnedag centrum is gered 'De Scheldekade is veel te ver lopen' PZCI13 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 m^Gsssmimrrrmtm Filmpje Punkrockband Nailpin treedt op in Vlissingen Meegillen met Jan Smit in Middelburg Maandag 26 maart 2007Tip? redtern@pzc.nl Viering in binnenstad van Terneuzen krijgt andere opzet. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De viering van Konin ginnedag in het centrum van Ter- neuzen is gered. Op verzoek van de gemeente Terneuzen neemt on dernemerskoepel Coördinatie en Management (CM) de rol over van de ter ziele gegane Stichting Evene mentencommissie De Vliegende Hollander. De festiviteiten zijn dit jaar gedeeltelijk anders van opzet. Het bestuur van de evenementen commissie stapte eind vorig jaar collectief op, vooral omdat zij merkte dat de tolerantiegrens van bezoekers en deelnemers in de loop der jaren steeds lager werd. De motivatie van de commissie zakte door al die negativiteit tot het nulpunt. De Vliegende Hollan der tekende jaarlijks voor de orga nisatie van de intocht van Sinter klaas en de activiteiten rond Ko ninginnedag en de Dodenherden king. Laatstgenoemde taak wordt voortaan gedaan door de Heem kundige Kring. Coördinatie en Ma nagement nam vorig jaar voor het eerst de intocht van Sinterklaas voor zijn rekening. Na enig aarze len neemt CM-coördinator B. Stof fels nu samen met een drietal an deren (Douwe van der Meer, Dan ny Dieleman en Nicole Riemens) de organisatie van Koninginnedag op zich. „We wisten niet dat de evenementencommissie er hele maal mee zou stoppen, daarom had ik eerst twijfels. Maar later zijn wij er op verzoek van de ge meente toch ingestapt, ook al was het wat kort dag om alles op poten te zetten", vertelt Stoffels. De opzet van de festiviteiten zal af wijken van die van voorgaande ja ren. Zo is er vanaf dit jaar geen vrij markt meer op het Stadhuisplein, in de voorgaande edities één van de meest gewilde plaatsen om spulletjes te verkopen. „We willen juist dat de Markt weer sfeervoller wordt. Daardoor blijft het Stad huisplein vrij voor bussen, ambu lances en andere hulpdiensten. Het beeld van vroeger, toen je op de Markt haast over de koppen kon lopen, moet terugkeren. Daar om maken we hier ruim baan voor de vrijmarkt, die met een soort stratenplan, wordt gestructu reerd. Alle kramen van goede doe len worden verplaatst naar de De longestraat, en de wat professione lere handelaren kunnen terecht op de Herengracht. Op het Arsenaal plein is er plek voor commerciële stands", vertelt Van der Meer. Op de Markt wordt een podium De festiviteiten tijdens Koningin nedag in het centrum van Terneu zen krijgen dit jaar deels een an dere opzet. Winkelierskoepel CM tekent voor de organisatie. gezet, waar 's middags vanaf één uur regionale muzikanten optre dens verzorgen. In tegenstelling tot voorgaande jaren is er dit jaar geen Koninginnenacht met optre dens. „Dat was te kort dag om nog te regelen. Bovendien zou dit onge lukkig vallen met de viering van het vijftigjarig jubileum van Porgy Bess, die op 29 april wordt afge sloten. Volgend jaar willen we dit weer wel doen, waarbij we den ken aan minstens één publiekstrek ker. De aanstaande viering is voor al een overgangsjaar", aldus Van der Meer. Even werd ook gedacht aan een terugkeer van een taptoe op de Markt, maar daarvoor was volgens Stoffels en Van der Meer niet genoeg animo. Automobilist belandt in greppel bij Oostburg oostburg - Een 33-jarige automo bilist uit de gemeente Terneuzen is zaterdag om 7.00 uur met zijn auto in een greppel beland op de Philipsweg in Oostburg. De man klauterde zelf uit zijn auto, waarna hij voor onderzoek naar het zie kenhuis werd gebracht. Daar on derging hij een bloedproef, omdat hij naar alcohol rook. Hij is zeker tot de uitslag zijn rijbewijs kwijt. Vier drankrijders lopen in Sluis tegen de lamp sluis - Tijdens een alcoholcontrole op de N253/Sint Annastraat in Sluis en de Rijksweg in Eede zijn in de nacht van vrijdag op zater dag vier automobilisten betrapt op het besturen van hun voertuig on der invloed van alcohol. De politie nam tussen half acht 's avonds en vijf uur 's ochtends 54 blaastesten. Klanten Bakker Bart parkeren op zondag op foute plekken. door Raymond de Frel terneuzen - Eigenaar Patrick van der Hoeff van Bakker Bart in Ter neuzen is boos. Een bewoner ook. En sommige klanten al net zo. Op wie? Ia, op wie eigenlijk? Op de foutparkeerders, op securityperso- neel of op de gemeente Terneu zen? Tja, eigenlijk een beetje op al lemaal, zo leert een zondagoch tendje posten en praten in de buurt van de bakker. Bakker Bart is sinds februari 2005 elke zondagochtend vanaf acht uur open. Met succes, want gemid deld weten 230 klanten de zaak tussen acht en één uur te vinden. Tot de bouw van de bioscoop ach ter zijn zaak was dat geen pro bleem, er lag immers een grote par king voor de deur. De bioscoop gooide echter roet in het eten. En dus zeggen Van der Hoeff en een aantal bezoekers: daar moeten toch wat parkeerplaatsen voor te rugkomen? Vooralsnog zijn die er niet. En dus wordt er vanaf acht uur en masse kort geparkeerd in de Burgemees ter Geillstraat, een zone voor ver gunninghouders. Het is een ko men en gaan van auto's. Draaien, keren, gas geven... een bewoner, (die niet met zijn naam in de krant wil) wordt er niet goed van. Elke zondag weer wordt de enige ochtend in de week dat hij kan uit slapen verstoord door het geronk van motoren. Maar lang niet al zijn straatgenoten denken er het zelfde over. „Ik noem dit Bakkertje Bart pesten. Echt, die auto's ma ken helemaal niet zoveel herrie. We moeten juist blij zijn. Voor de realisatie van de bioscoop was dit nog een doorgaande straat, waar ontzettend hard werd gescheurd. Dat is nu voorbij. Bovendien, een stel lallende jongeren zorgt 's nachts echt voor meer lawaai dan de bezoekers van Bakker Bart op zondagochtend", zegt bewoner [an Verkerke. Van der Hoeff ergert zich aan an dere dingen. Volgens hem zoekt de gemeente Terneuzen zijn klan ten bewust op. „Elke zondagoch tend staan er securitymensen van de gemeente om mijn klanten er op dwingende manier op te wij zen dat ze verderop moeten parke ren. Dat irriteert mij, het kost mij klanten." Om zijn klanten toch nog een stek te bieden, voorziet hij de oprit van zijn eigen garage in de Burgemeester Geillstraat op zondagochtend daarom van een bordje 'parkeren voor bezoekers Bakker Bart'. Die gelegenheid is al lesbehalve voldoende. Op piekmo menten staan er zeker acht auto's op de stoep geparkeerd. Juist, da's een parkeerprobleem, zou je den ken. Maar toch ook weer niet. Honderd meter verderop, op de Scheldekade, hoeft er op zondag niet betaald te worden voor een parkeerplek. Het aantal auto's is daar om tien uur op één hand te tellen. Dat zorgt voor nóg een con clusie: de meeste zondagsklanten van Bakker Bart houden niet van lopen. Overigens laat de security de situatie deze ochtend met rust. Iets na tienen nemen twee men sen poolshoogte, maar bij gebrek aan auto's vervolgen zij hun rit. Tipredactie@pzc.nl Moira van drie is een bijdehand je. En nieuwsgierig bovendien. Onlangs kreeg zij op eigen ver zoek in de supermarkt uitleg van haar moeder waarom zij niet het snoepgoed kreeg waarop ze bege rig haar zinnen had gezet. „We kunnen nu geen snoep meer ko pen", legde mama uit, „want ik heb geen centjes meer. Morgen staat er misschien weer geld op de bank." Een week later reed de peuter met haar vader mee om haar broertje op te halen. De rit voer de langs de videotheek. „Zullen we een filmpje huren bij de viejo- joteek papa?", opperde de wijs neus. Haar vader maakte Moira duidelijk dat het niet elke dag feest kon zijn en dat ze nu alleen haar broertje gingen halen. Even was het stil op de achter bank. Toen antwoordde ze: „Ik snap het al papa, er staat zeker geen geld op de bank." foto Peter Nicoiai Bezoekers van Bakker Bart parkeren elke zondagochtend hun auto in de Burgemeester Geillstraat in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45