Beetje vreemd: shanty's met brass Nieuwe camping bij Wemeldinge s PZC Maandag 26 maart 2007 1 7 Dweilband Liever Ier As Tuus (Liat) speelt tijdens het slot van de tournee 'Anchors Away' in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema Tournee Visserskoor, Liat en De Jochies eindigt in Bruinisse. door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Met tweehonderd man in de zaal en vijftig op het podium was het zaterdag druk en warm in het Durps'uus van Bruinisse. Met de derde uitvoering van de show Anchors Away kwam daar een eind aan de gezamenlijke ei landtournee van het Bruinisser Visserskoor, dweilband Liever Ier As Tuus (Liat) uit Zonnemaire en komisch duo De Jochies uit Koude- kerke. Het koor had de avond te vens bestempeld als jaarlijkse do nateursavond. „We hebben het leuk gedaan met z'n allen," blikt Ferry Danker van het visserskoor terug op de tour nee langs Haamstede, Brouwersha ven en Bruinisse. Een vervolg zit er echter niet in. „Want het moet uniek blijven." Danker laat zich niet verleiden tot het uitspreken van een voorkeur als het gaat om publiek. „Bij alle optredens waren de mensen en thousiast." In Bruinisse waren ze dat zaterdag avond zeker. In plat Haags praat ten De Jochies de nummers aan el kaar en ze zongen er ook bij. De klok van Arnemuiden bijvoorbeeld, waarbij het publiek het 'bim-bam' van de klok mocht doen. Toen dat niet meteen hard genoeg ging, merkte een Jochie op dat 'ze hier niet graag over een ander vissers dorp zingen'. Voor het lied moest het publiek worden verdeeld in een bim- en een bam-helft. De Jo chies deden dat door een vlaggen- lijntje te laten doorgeven. Dat ging gepaard met de mededeling 'effe lekker doortrekke wijffie'. De muzikale combinatie van een shantykoor en een brassband is weliswaar origineel, maar toch een beetje vreemd. Liat moest zich dui delijk inhouden om het koor niet te overstemmen en het koor moest, bijvoorbeeld bij het lied Cu rasao, ik heb jou, het tempo op schroeven om in het ritme van de band te blijven. Er zijn meer ge zochte cross-overs. Zo is er een punkversie van Het kleine café aan de haven en een hardrockversie van Hazes' De Vlieger. Maar zater dagavond kreeg de luisteraar toch soms het gevoel alsof er mosselen met erwtensoep werd geserveerd. Het Bruinisser Visserskoor werkt momenteel aan de vierde cd met eigen composities die eind van het jaar verschijnt. Goesenaar krijgt steun van college van B en W Kapelle. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Onderaan de Oos- terscheldedijk bij Wemeldinge komt mogelijk een nieuwe cam ping met 350 plaatsen, een zwem bad en kinderboerderij. Initiatiefnemer van het project is de Goesenaar W. Drijver. Met het plan is een investering van 2,5 mil joen euro gemoeid. Het Kapelse college van B en W is bereid mede werking te verlenen. Drijver wil zich richten op drie doelgroepen: duikers, gezinnen en 55-plussers. Speciaal voor duikers komen op de camping vrij veel camperplaatsen (25) en evenveel cottages. De opzet van het kam peerterrein is ruim. Staanplaatsen worden minimaal 125 vierkante meter groot. Een kinderboerderij en een zwembad zijn in het plan opgenomen. Het college van B en W van Kapel le staat achter het plan. Het past in de door de raad vastgestelde visie op recreatieve ontwikkelingen bij Wemeldinge. Uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen is daarin opgenomen. De verwachting was dat de al bestaande camping Klein Stelle hierop zou inspelen en rich ting De Stelhoeve zou willen groeien. Klein Stelle heeft volgens de gemeente ook na herhaaldelijk aandringen niet gereageerd, waar op is besloten met Drijver in zee te gaan. Hij meldde zich twee jaar geleden bij de gemeente. Zierikzeeënaar moet zijn rijbewijs inleveren zierikzee - Een :9-jarige inwoner van Zierikzee heeft zaterdagoch tend zijn rijbewijs moeten inleve ren nadat hij was betrapt op het rij den onder invloed. De jongeman trok om half vier de aandacht van de politie omdat hij hard over de Nassaulaan in Zierikzee reed. Agenten roken een dranklucht en lieten de bestuurder op het bureau een alcholtest ondergaan. Vlaamse minister hoeft geen kreeft ZIERIKZEE - De Vlaamse minister G. Bourgeois is donderdag niet aan wezig bij de opening van het kreef tenseizoen in Zierikzee. Bourgeois is door het parlement gevorderd om donderdagochtend de minister raad bij te wonen. Hij zou samen met de Zeeuwse commissaris van de koningin K. Peijs de eerste Oos- terscheldekreeft in ontvangst ne men, maar laat zich excuseren. Restaurant Helder in Renesse overgenomen renesse - Restaurant Helder in Renesse is overgenomen door R. Oudesluys. De nieuwe huurder opent boven in het pand een Brazi liaans eethuis. In het najaar wordt de benedenverdieping verbouwd en gaat Oudesluys Zeeuwse pro ducten bereiden. Het restaurant is het hele jaar door zeven dagen in de week open. Oudesluys had hier voor restaurant Schouwerhoeck. Geschiedenisles in het Stadhuismuseum zierikzee - Leerlingen van OBS De Kirreweie in Haamstede krij gen vanochtend geschiedenisles in het Stadhuismuseum in Zierikzee. De les maakt deel uit van het speel goedproject van de stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland. In dat pro ject moeten kinderen ontdekken hoe hun leeftijdgenoten in vroeger eeuwen speelden. Het gaat om drie lessen en een museumbezoek. Man gepakt voor greep naar politiewapen Goes goes - Een Noord-Bevelander (28) is in de nacht van vrijdag op zater dag rond één uur aangehouden op de Grote Markt in Goes, omdat hij probeerde het dienstpistool van een politieagent af te pakken. De man was dronken. Een vrouw (27) probeerde de arrestatie te voorko men en sloeg een agent in zijn ge zicht. Ook zij moest mee. Man en vrouw kregen een proces-verbaal. Bakkers haken in op feest Michiel de Ruyter zierikzee - Ambachtelijke bakkers in Nederland gaan admiraalsbrood bakken. Met deze specialiteit ha ken ze in op de festiviteiten rond de vierhonderdste verjaardag van admiraal Michiel de Ruyter. De in troductie van het brood vindt mor genmiddag plaats bij Zeelandia in Zierikzee. Een lookalike van De Ruyter reikt dan ook de jaarlijkse* bolustrofee uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43