PZCIs Plan Oranje Bolwerk realistisch Kolkende Kuip maakt indruk op Perry SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Filmpje Punkrockband Nailpin treedt op in Vlissingen Eilandtournee shanty- koor en brassband ein digt in Bruinisse Maandag 26 maart 2007Tip? redzzee@pzc.nl Alleen Zeelandia BV tegen uitbreiding van haven Zierikzee. door Ton van den Nouweland zierikzee - Zowel uit milieuoog punt als op financieel vlak is het plan Oranje Bolwerk in Zierikzee realistisch en haalbaar. Dat blijkt uit onderzoeken die de initiatiefnemers van het plan op verzoek van de gemeenteraad heb ben laten doen. Het plan Oranje Bolwerk behelst de aanleg van een nieuwe jachtha ven van 170 ligplaatsen tegenover de Nieuwe Haven en de bouw van 180 appartementen. Daarvoor wordt een stuk industrieterrein on der water gezet en zullen enkele bedrijven moeten verkassen. Het plan biedt uitweg in de impasse waarin de gemeente is geraakt. De Zierikzeese haven is vooral 's zomers te druk en daardoor gevaar lijk. De mosselvloot wil niet weg, terwijl er meet recreatieve ligplaat sen moeten komen. In het miljoe nenplan betaalt de gemeente met steun van een Europese fonds de aanleg van de haven en ontwikke len de initiatiefnemers het apparte mentencomplex. Het plan is milieutechnisch uit voerbaar, concludeert bureau Peutz in Zoetermeer. Wel moet de zonegrens voor geluidsoverlast worden verlegd en moeten in de bouw geluidswerende voorzienin gen worden getroffen. Voor wat betreft stankoverlast gaat Peutz er vanuit dat Zeelandia al aan de milieueisen voldoet. De lo catie is wat bodemverontreiniging betreft verdacht. Er moet een mil joen worden begroot voor sane ring. Ook het waterschap is positief Omdat de haven groter wordt, zul len er heel wat extra kubieke me ters water door de sluis stromen. Maar de gevreesde verhoging van de stroomsnelheid blijft beperkt, meldt het schap. Sluis en dijkbe- schoeiing zullen er niet onder lij den. Het waterschap wil ook meewer ken aan het verleggen van de wa terkering in de haven, mits de ge meente dat goed vindt. Financieel ziet het plan er ook goed uit, meldt OAZ Advies BV in Goes. Wel moeten de kosten van bedrijfsverplaatsingen en kosten en opbrengsten van de apparte menten nader worden gespecifi ceerd. Geadviseerd wordt verder de appartementenbouw in fasen uit te voeren. Ronduit negatief is Zeelandia BV. De multinational verwacht 'een grote negatieve im pact op de bedrijfsactiviteiten' en zal op geen enkele manier meewer ken aan het project. Burgemeester en wethouders gaan de onderzoeken bestuderen en leg gen het plan Oranje Bolwerk eind mei voor aan de gemeenteraad. De initiatiefnemers van een nieu we jachthaven, gecombineerd met appartementen in Zierikzee hebben hun plan laten toetsen. De uitkomst is positief. ZEEiiwsE '2EE3BI Tip? redactie@pzc.nl Moira van drie is een bijdehand je. En nieuwsgierig bovendien. Onlangs kreeg zij op eigen ver zoek in de supermarkt uitleg van haar moeder waarom zij niet het snoepgoed kreeg waarop ze haar zinnen had gezet. „We kunnen nu geen snoep meer kopen", leg de mama uit, „want ik heb geen centjes meer. Morgen staat er misschien weergeld op de bank." Een week later reed de peuter met haar vader mee om haar broertje op te halen. De rit voer de langs de videotheek. „Zullen we een filmpje huren bij de viejo- joteek papa?", opperde de wijs neus. Haar vader maakte Moira duidelijk dat het niet elke dag feest kon zijn en dat ze nu alleen haar broertje gingen halen. Even was het stil op de achter bank. Toen antwoordde ze: „Ik snap het al papa, er staat zeker geen geld op de bank." Spelertje uit Bruinisse is ballenjongen bij Nederland-Roemenië. door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Hij vond het 'écht heel leuk', maar een 'klein beetje' ze nuwachtig was hij wel. De twaalf jarige Perry Brinkman uit Bruinis se was zaterdagavond in een uitver kochte Kuip ballenjongen bij Ne derland-Roemenië. Zondagmiddag in de huiskamer aan de Kerkstraat is het tijd voor de nabeschouwing. Want het was een heel avontuur, Uit tiendui zend aangemelde kinderen behoor de Perry na twee selecties tot de 56 gelukkigen die ballenjongen van het Nederlandse elftal mogen zijn. Zaterdagmiddag was het 'showti me' voor de C2-speler van Bruse Boys. De veertien uitverkorenen werden begeleid door oud-interna tional Regi Blinker. „Eerst kregen we wat te drinken en daarna moes ten we trainen op het jeugdcom plex van Feyenoord," vertelt Perry. Na een rondleiding door de Kuip en broodjes kroket werd het se rieus. „In de kleedkamer kregen we een KNVB-trainingspak en gingen we oefenen met het wapperen van de grote vlag. Terug in de kleedkamer kregen we nog uitleg en mochten we vragen stellen Daarna gingen we het veld op." Perry vertelt het kalmpjes. „Bij het inspelen van het Nederlands elftal gingen we langs het veld staan. En vlak voor de wedstrijd wapperden we met de vlag. Meteen na het volkslied moesten we vlug de vlag over de boarding gooien." Twee keer kwam Perry in actie tij dens de wedstrijd. Beide keren stond hij oog in oog met Rafael van der Vaart. „Eén keer heb ik de bal naar hem gegooid. Even later Perry Brinkman (I) en Regi Blinker in het restaurant van stadion De Kuip. werd-ie geduwd. Vlak voor mijn neus gleed hij uit. Hij kreeg een vrije trap en toen hela ik de bal aangegeven." In ontmoetingen met spelers was niet voorzien en daar baalt Perry een beetje van. Als troost kreeg hij uit handen van Blinker een KN- VB-shirt met zijn naam achterop en een diploma. „Leuk en heel mooi ook," zegt Per ry met een trotse blik in zijn ogen. Het plan Oranje Bolwerk in Zierikzee behelst de aanleg van een nieuwe jachthaven van 170 ligplaatsen tegenover de Nieuwe Haven en de bouw van 180 appartementen. illustratie Willem Kort Architect AvB BNA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39