Sport Nieuwe hoop vrouwen Rapide De Ridder nadert grens Tennissers van MLTC sterk in wintercircuit pzc Maandag 26 maart 2007 41 Hulster hockeysters weer op gelijke hoogte met Rosmalen. door Peter Snelders goes - Voor het vrouwenteam van Rapide is er weer hoop op de titel in de vierde klasse van de hockey- competitie. Zelf won het met 5-0 van DDHC en vernam later dat koploper Rosmalen gelijkgespeeld had tegen De Dommel. Vlissingen had in de derde klasse geen enkel probleem met DDHC: 6-0. De mannen van Rapide ver sloegen op overtuigende wijze Peli kaan, 6-2. Olympia speelde een knappe partij tegen Shot, maar ver loor nipt met 3-2. Vrouwen. Derde klasse Ra- pid-Vlissingen 0-6 (0-4): On danks het gemis van drie vaste krachten was Vlissingen veel te sterk. Toen eenmaal het juiste rit me gevonden was, kwam Rapid er niet meer aan te pas. Tussen de ze vende en achttiende minuut liep Vlissingen uit naar 0-4, door twee treffers van Brechtje de Schipper en doelpunten van Rosannne van Eijkelenburg en Danielle Sturm. Tien minuten na rust liet Merel de Kam 0-5 noteren. T\vee minuten later bepaalde Danielle Sturm de eindstand op 0-6. Vierde klasse. Rapide-DDHC 5-0 (2-0): Aanvankelijk bood DDHC nog enige tegenstand. Toen Rapi de het tempo verhoogde en in de 22e minuut de leiding nam door Tatsjana van den Eynde, stroomde de motivatie uit dat team weg. Voor rust werd het nog 2-0 door Stephanie van Haperen. Al na twee minuten in de tweede helft scoorde Stephanie van Haperen met een fraai backhandschot 3-0. Een fraaie combinatie werd door Tatsjana van den Eynde in 4-0 om gezet. Sonja Matena bepaalde uit een strafcorner de eindstand op 5-0. Goes-Liberty 0-5 (0-3): Niets De vrouwen van Vlissingen had den in de derde klasse geen enke le moeite met Rapid. De ploeg won met 6-0. De mannen van Ra pide wonnen met 6-2. wees er in het eerste kwartier op dat Goes met dergelijke cijfers zou verliezen. Ineens begon het te lo pen bij de bezoeksters en nog voor dat het rustsignaal klonk was het al 0-3. Conditioneel kwam een zonder wissels spelend Goes in de problemen. De thuisploeg kreeg drie kansen, maar liet die onbe nut. Liberty scoorde na rust nog twee keer. Mannen Vierde klasse. Peli- kaan-Rapide 2-6 (1-3): Pelikaan be gon fel en nam al na twee minu ten de leiding. Een geconcentreerd Rapide had direct een antwoord klaar. Twee minuten later liet Jo- chem Beaart 1-1 noteren. Naarma te de eerste helft vorderde nam Ra pide het initiatief in handen en kwam nog voor de pauze op 1-3 door treffers van Joep Smits. Hij zou vijf minuten na de hervatting met zijn derde treffer op rij ook 1-4 voor zijn rekening nemen. Na de 2-4 scoorden Jochem Beaart uit een strafbal en Yannick van Putte de laatste treffers. Shot-Olympia 3-2 (1-1): Olympia speelde een knappe partij tegen het hooggeklasseerde Shot. Toch scoorde die ploeg 1-0. Aaron Lex- mond maakte via een tip-in ï-r, waarna Shot 2-1 scoorde. De bezoe kers lieten zich niet ontmoedigen. Jan Kruysse liet uit een vrije slag van Gijs Schueler met een 'zelf moordactie' 2-2 aantekenen. Olym pia verdiende een gelijkspel, maar de thuisploeg scoorde toch 3-2. foto Willem Mieras Moment uit de wedstrijd tussen Goes (wit shirt) en Liberty. door Sven Bakker goes - De tennissers van MLTC be ginnen met een goed gevoel aan de voorjaarscompetitie. De Middel burgers werden winnaar van het wintercircuit. Het werd zaterdag een spannende aangelegenheid tussen MLTC en MTO, de twee beste teams van het winterseizoen. In de eindstrijd maakte Dmitri van Hoof namens MLTC zijn bedoelingen duidelijk door in het sterkste mannenenkel- spel Stijn Sprinkhuizen met 8-1 te verslaan. Het bleek niet Sprinkhui- zens enige verliespartij te zijn, want ook in het gemengddubbel- spel met Ingrid Saman moest hij de zege laten, in dit geval aan het koppel Linda Oranje/Dennis Bou- dewijns: 4-5. Het was toch de avond van de zusjes-Oranje, die de motor bleken achter de succesdag van MLTC. Zwemmer De Bruinvis in Vlissingen snel op 200 meter vrije slag. door Jeroen Dellebeke vlissingen - Niek de Ridder heeft op de vijfde ronde in de Zeeuwse zwemcompetitie een stap gemaakt richting de tweeminutengrens op de 200 meter vrije slag. De zwem mer van de Bruinvis zette de elek tronische tijdwaarneming in het Vrijburgbad in Vlissingen stil op 2.01,15 en verbeterde zijn persoon lijke record met 0,3 seconde. Kevin Hondsmerk was oppermachtig op de 1500 meter vrije slag. Bij de vrouwen won Ryan Verplan- ke twee keer, op de 100 meter school- en vlinderslag. Judith Stap liet een zeer snelle 2.09,42 noteren op de 200 meter vrije slag. Er werden in Vlissingen tien Zeeuwse jaargangrecords gezwom men. Bij de masters zwom Abe Kramer (Stormvogel, 50+) op de 50 meter rugslag een Zeeuws BJP in 0.53,37. Op de estafettes sneuvel den twee Zeeuwse records. De meisjes tot 17 jaar van de Stormvo gel deden dat als eerste op de 5X 50 meter vrije slag in 2.33,03; de Vlissingse jongens tot 19 jaar kwa men tot 8.48,70 op de 4x 200 me ter vrije slag. Er werden drie limiettijden voor het NK senioren gezwommen. Ke vin Hondsmerk (1500 meter), Jos- je van Houwelingen (200 vrij) en Judith Stap (50 meter rugslag) be haalden de vastgestelde tijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29