De Bruijn in thriller naar Europese titel Deze week in de winkel voor slechts Een jaar lang AutoWeek voor slechts €1 per week? Renville is helemaal terug na lange blessure Mariëlle Nieuwenhuis en Trumanda naar zege www.autoweek.nl PZC Maandag 26 maart 2007 39 Hulster biljarter voor zesde keer Europees beste in bandstoten. door Frits Bakker cervera - De carambole waarmee hij de titel haalde, ging gepaard met een vreugdekreet. Jean Paul de Bruijn uit Hulst werd gistera vond in de Spaanse plaats Cervera voor de zesde keer Europees kam pioen bandstoten. De overwinning kreeg een gouden randje. De finalepartij tegen de dertigjarige Zwitser Xavier Gretil- lat, gespeeld voor een volle biljart zaal met driehonderd toeschou wers, was een thriller zonder weer ga. Uit een benarde positie knokte De Bruijn zich terug in een partij die bijna verloren leek (150-144 in negen beurten). 1^ Jean Paul de Bruijn bewees in de Spaanse plaats Cervera dat hij een wereldtopper is in het band stoten. Voor de zesde keer won de Hulstenaar het EK. „Op mijn stoel zag ik die Zwitser naar de finish gaan, maar net voor het einde maakte hij een kapitale fout", vertelde de Hulstenaar tus sen de huldiging en het buffet. „Ik bleef koel, ondanks de span ning in die slotfase. Mijn laatste vijf caramboles speelde ik in een roes. Driebanders, losbanders... En de laatste zelfs een zesbander met een minimale trefkans. Ik speelde uit, slaakte een kreet en kreeg een staande ovatie van het publiek." Op de slotdag moest De Bruijn nog een andere krachttoer uitha len. In de halve fmale was Frédéric Caudron, de alleskunner uit Bel gië, zijn tegenstander. „Velen za gen die partij als de finale, omdat wij als de beste bandstoters van de wereld worden gezien." Drie beurten na de acquit stond het 102-96 voor De Bruijn, die ver volgens ook toesloeg in het slot van de partij. In zeven beurten won de Nederlander met 150-114. Hij had op slag één van zijn voor naamste concurrenten voor de ti tel kwijtgespeeld. door Lucien Roelandt nieuwvuet - Ingeborg van Zeele schreef in de dressuurwedstrijd van de Biezenruiter met Renville de klasse Zi op haar naam. Marthe Wittouck domineerde met Tas man in het paardensportcentrum Hipo D'Or de klasse Ml. Voor bei de combinaties betekende dit te vens verplichte promotie. Renville raakte een jaar geleden ge blesseerd en Ingeborg van Zeele vroeg zich weieens af of het met de ruin ooit nog goed zou komen. De amazone uit Biervliet weet in middels het antwoord: Renville danst weer zo fit als een hoentje door de piste. Een fraai gelopen proef bewees gisteren nog maar eens dat de ellende voorbij is. „Ja, je merkt niks meer van die blessu re. Ik moet nu naar Z2. Maar ik weet niet of we daar klaar voor zijn. Het is de laatste tijd wel erg hard gegaan." In de klasse Mi stuurde Marthe Wittouck de ruin Tasman naar 195 punten. Door de twee winstpun ten is de vijftienjarige amazone uit Zuidzande verplicht het een klasje hoger te proberen. „Ik heb er alle vertrouwen in. Tasman is een fijn paard om te rijden, werkwillig en hij leert snel." door Lucien Roelandt serooskerke - Mariëlle Nieuwen huis was zaterdag op de dressuur wedstrijd van de Gouwe Revers bijzonder succesvol. De amazone uit Serooskerke pakte in de in han dicap verreden klasse Z met TDN's Trumanda in beide proe ven de overwinning. In de tweede proef eindigde ze met Showbird ook nog als tweede. Nieuwenhuis had in beide proe ven Trumanda goed aan het lo pen. Zij stuurde Rubiquil-dochter naar 220 en 216 punten. Toch was de zestienjarige amazone niet hele maal tevreden. „Bijna vijfenzestig procent is zeker niet slecht. Maar ik ben er van overtuigd dat er nog Jean-Paul de Bruijn kijkt gespannen toe of de ballen elkaar raken. Voor De Bruijn was de kwalifica tieronde beter verlopen dan voor Caudron. Met overwinningen op de Duitser Havlik (150 in zes beur ten), de plaatselijke favoriet Fortia- na (zes beurten) en de Spanjaard Espinaza (5 beurten) had de vijf voudige kampioen grote indruk ge maakt. „Mijn beste partij speelde ik tegen Fortiana, die uit Cervera zelf komt en waar het publiek voor was uit gelopen. Hij had geen schijn van kans. Ik was in vijf beurten uit, met een slotserie van 102 en een eindstand van 150-4, De Bruijn had na die voorronden een veel beter moyenne dan Caudron: 23.68 tegen 13.05. „Maar dat zegt natuurlijk niets als je daar na in de halve finale tegenover el kaar staat." Toen hij met Caudron had afgere kend, was het karwei nog niet ge klaard. In de finale wachtte de Zwitser Gretillat, tegen wie hij vier jaar eerder in Wychen ook het EK had gewonnen. De Bruijn domineerde de finale, stond meestal zo'n twintig punten voor, maar kroop op het eind door het oog van de naald. Gretillat be gon bij een stand van 124-110 voor De Bruijn aan een serie die hem dicht bij de eindstreep bracht. Op 26 caramboles (en nog zes te ma foto Peter Nicolai ken) miste de Zwitser echter een losse bandstoot over twee banden. De Bruijn stapte naar het biljart in de wetenschap dat het zijn laatste kans op de titel was. „Het liep alle maal heel stroef, ik kreeg de ballen niet in de kleine ruimte, maar kon wel blijven scoren. Op routine maakte ik de partij uit." De zesde Europese titel is voor De Bruijn niet het eindstation van dit seizoen. „Voor het eerst in jaren staat er volgende maand een WK band op de kalender. Dat wordt een unieke kans. Na zo veel Euro pese successen wil ik nu ook de beste van de wereld zijn. Dat wordt mijn volgende missie." meer in zat." Met Showbird kwam Mariëlle Nieuwenhuis voor het eerst in de ring en scoorde met de merrie in beide proeven ruim vol doende voor een winstpunt. „Showbird rij ik voor Leunus van Lieren en heeft al op dit niveau ge lopen. Maar je moet toch afwach ten of het klikt. Dat lijkt aardig te lukken." In de klasse L2 stuurde Evelien de Kesel Voulez Vous in de eerste proef naar de overwinning en ein digde in de tweede manche op de tweede plaats. In de tweede proef ging de zege naar Willeke janse met Statistique, die met de Fer- ro-nakomeling in de eerste om loop al als tweede was geëindigd. Ga dan snel naar www.autoweek.nl/abonnement en vul uw gegevens in. U kunt ook gratis bellen met 0800-5567777. U krijgt dan elke week 50% korting!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27