Sport BC Vlissingen grijpt net mis Schakers HWP zo goed als kampioen 38 Maandag 26 maart 2007 pzc Basketballers verliezen in Amsterdam bekerfinale met 74-72. door Kevin van Boxel goes - Het lijkt een ideaal script voor een goed jongensboek. Je haalt als debutant in de eredivisie gelijk de bekerfinale. )e mag deze spelen in de Sporthallen Zuid in Amsterdam. Daarbij word je ge steund door honderd dolenthou siaste fans. Als klap op de vuurpijl weet je van een schijnbaar onover brugbare achterstand terug te ko men. Om er dan met een laatste wanhoopspoging ook nog een ver lenging uit te slepen. Maar waar die laatste bal er in dat soort boeken altijd invliegt, gebeur de dat gisteren niet. Daarom won nen niet de basketballers van BC Vlissingen onder 20 jaar, maar hun leeftijdsgenoten uit Zwolle de eindstrijd. Landstede won nipt met 74-72. Zondagochtend kwart voor acht. waren honderd in het wit en blauw gehulde supporters klaar voor vertrek. Bestemming is Am sterdam. Hun helden speelden de bekerfinale. Eenmaal in de zaal werden de spelers met luid gejuich ontvangen. Volgens een spandoek wisten de fans één ding op voor hand al zeker: Vlissingen wint de be ker. Iets te voorbarig bleek achteraf. Maar Marnix Israël, de assistent coach van de Zeeuwse club, zei ge noten te hebben van de meegereis de fans. „Het is toch fantastisch dat er zoveel mensen de moeite hebben genomen om ons hier te komen steunen. Dat is echt gewel dig." In het eerste kwart was het stuiver tje wisselen. Nadat de Zwollena ren een gat van vijf punten had den geslagen, knokte Vlissingen te rug. Dat resulteerde in een 23-14-voorsprong aan het eind van de eerste periode, daarna kwam Landstede terug. Bij rust was het 37-35 en na de derde periode was de marge van twee punten intact: De bekerfinale tegen Landstede duurde voor BC Vlissingen tot 20 jaar net te kort. Aan het eind van een inhaalrace kwam de ploeg twee punten tekort. 54-52. In de laatste tien minuten sloeg Landstede een gat van negen punten. BC Vlissingen leek ge klopt. Maar de Zeeuwse formatie van trainer Rakhis Angnoe vocht zicgh tereug van een achterstand van negen punten. Op tien secon den van het einde was het verschil nog twee punten. Maar Vlissingen wist de laatste aanval niet in een score om te zetten. Agnoe: „Ik had het idee dat we de verlenging nog zouden halen. Maar het zat net niet mee. In eer ste instantie overheerst nu de te leurstelling. We waren er zo dicht bij. Maar het team valt niets te ver wijten. Ze hebben alles gegeven. Ik ben dan ook buitengewoon trots op hen. We kunnen met een opge heven hoofd terug naar huis." Michel Bosters wurmt zich door de verdediging van Landstede. foto Marcel Israel Zeeuws-Vlamingen keren vrijwel zeker terug in Meesterklasse. door Roeland Alders GOES - De schakers van Het Witte 'Paard uit Sas van Gent kunnen zich opmaken voor een rentree in de Meesterklasse. Met een dikke ze ge op de nummer twee Paul Ke- res, kan het bijna niet meer mis gaan in de eerste klasse van de lan delijke schaakcompetitie. Paul Keres-HWP Sas van Gent '1V2-SV2: Op papier een topper, maar in de praktijk geen echte wedstrijd. 1\vee vlotte remises van .Steven Geirnaert en )ohan Goorm- achtigh werden gevolgd door over winningen van onder andere Gun- ter Deleyn, Adrian Mikhalchishin en Koen Leenhouts, waardoor Het Witte Paard snel uitliep naar een ruime voorsprong. Helmut Car- don, Tom Piceu en Tanguy Rin- goir maakten het feest compleet. Terneuzen-DSC Delft 2 31/2-4'/2: Het zat de Terneuzenaren niet mee tegen het sterke Delftse team. Teamleider Gosse Kamminga had zich opgeofferd en dat pakte bijna goed uit op de rest van de borden. Wilfried Vleeskens en Jan Breukel- man wisten van sterkere tegenstan ders te winnen. Matthieu Freeke leek tevens de beste papieren te hebben, maar overzag een mat- combinatie. Het doek is zo goed als gevallen voor Terneuzen. Dordrecht-HWP Sas van Gent 2 2V1-5V2: HWP 2 dendert net als het eerste team naar het kampioen schap. Na een 2-1-achterstand werd er niet veel meer weggege ven. Mede dankzij Ivo Timmer mans, die een honderd procent score heeft, blijft het team de grote favoriet voor de titel. Erasmus-Souburg 1 - 6 V';De Souburgers lieten niets heel van het toch niet slechte Rotterdamse achttal. Na iV4-2Vi zorgden Koos Zomer, leroen Hekhuis, Robin Bosters en Collin Boelhouwer voor de ruime zege. Daardoor is HWP 1 en 2 op titelkoers, Middelburg, Terneuzen en Landau in degradatiegevaar. handhaving in de landelijke derde klasse bijna een feit. Messemaker 1847 i-Landau 6-2: De rodelantaarndrager had het team versterkt om handhaving te bewerkstelligen. Johnny Schalkx en Peter Kalisvaart speelden remi se en Erik Bolleman won. Doop de nederlaag moet Landau oppas sen voor degradatie. Dubbelschaak '97-Middelburg 6-2: De Middelburgers zijn in acuut degradatiegevaar. Tegen het team uit Boxtel werd René Tiggel- man op een nederlaag getrakteerd, terwijl hij vaak wel in is voor een overwinning. Johan de Wolf wist te winnen. Zijn broer Kees en Sven Stange re miseerden. Verder kwamen de Middelburgers niet. Tirza Pentury wint basketbalbeker amsterdam - Wat de jongens van Beslissingen zaterdag in Amster dam niet lukte, lukte Tirza Pentu ry in Den Helder wel. De Souburgse die sinds augustus van 2000 uitkomt voor Yellow Bi ke uit Den Helder, won de nationa le basketbalbeker door Perik Jum pers te verslaan. De ploeg uit Tub- bergen kreeg met ruime cijfers klop: 83-60. Bij rust was het 43-32. In het derde kwart gaf Yellow Bike gas. Tirza Pentury scoorde drie punten. Lavrijssen zevende in de Omloop van Strijen strijen - In een internationaal veld is wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle in de Omloop van Strijen als zevende geëindigd in de categorie nieuweling-meisjes. Door de harde wind ontstond een ware slijtageslag waardoor in to taal slechts 44 van de 155 rensters de gehele afstand van 62 km afleg den. Er streden 84 nieuwe ling-meisjes en 71 junior-vrouwen om de eerste punten voor het lan delijke Wieier Revue klassement. Dressuurzege voor Rafaela van den IJssel vrouwenpolder - Rafaela van den IJssel won gisteren de klasse Z van de dresuurwedstrijd van de ruiterclub Sé-Ros. Ze reed de merrie Saudara naar een totaal van 214 punten en bleef daarmee Margreet Walraven met Rinola één punt, en laqueline Wal raven met Pearl twee punten voor. Marleen Louwerse met Rio Negro en Wanda Verhage met Unicorn Lancody wonnen samen de klasse Ml. Kerkhove strandt in halve finale NK rotterdam - De kersverse nationa le tenniskampioene tot 16 jaar Le sley Kerkhove (15) is in de catego rie tot en met 18 in de halve fina les uitgeschakeld. De als vijfde geplaatste Zierikzeese won de eerste drie partijen. Uitein delijk bleek Richel Hogenkamp in de halve eindstrijd in drie sets te sterk voor Kerkhove. Bernice van de Velde reikte tot de kwartfinales. De ongeplaatste Ka- pelse verloor ook van de latere winnares Richel Hogenkamp: 5-7 en 4-6. Angelique van der Meet en Mirte de Bakker verloren in de tweede ronde. Sterke overwinning Delta/Ockenburgh zundert - Plet team van Delta/Ockenburgh houdt nog al tijd goed stand aan de kop van de eerste divisie driebanden. Nu werd Van Beers-Son/Weka met 0-8 het slachtoffer van de dadendrang van de Goese formatie. Dat van de hekkensluiter werd ge wonnen was geen verassing. De wijze waarop wel. Richard de Bruin was met 0.865 degelijk maar niet opvallend. Martin Spoormans deed met 1.125 wat van hem mag worden verwacht. Kees Wittens kwam ijzersterk voor de dag. Met 1.406 gemiddeld werd de zege extra benadrukt. Ronny Daniëls deed het met 1,956 zelfs nog beter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 26