i derby te winnen jakt na rust controle kwijt PZC Maandag 26 maart 2007 3 7 foto Peter Nicolai KARAKTERISTIEKEN Hoek-SSV'65 6-2 (2-2). 5. Christiaan Boon 0-1, 23. Christi- aan Boon 0-2, 38. Istvan Bakx 1-2, 44. Wilco de Valk 2-2, 70. Ferry Alfons 3-2 (strafschop), 76. Sam Ysebaert 4-2, 82. Sam Ysebaert 5-2, 90+2. Björn Lan- geveld 6-2. Scheidsrechter: R. de Meyer (Heemstede). Gele kaart: Arjan Koopmans en Mar cel Kole (beiden SSV'65). Aan tal toeschouwers: 550. Hoek: Robbie de Moor; Tho mas Ragut (78. Peter Reijn), Pie- ter de Munnik, Jeroen van de Broeke (33. Thijs Binnerts), Ste fan van Dender; Ferry Alfons, Björn Langeveld, Sam Ysebaert; Wilco de Valk, Jan Huygens (84. Niels Dominicus) en Istvan Bakx. SSV'65: Cristol van Campen- hout; Ronnie Hillebrand (54. Mi chel de Groote), Bram Plomp (78. Jaimy Tims), Marcel Kole, Mansour Gader; Mevlüd Eryü- rük, Jorden Takiddine, Niels Paardekooper; Christiaan Boon, Arjan Koopmans en Mehmet Dolma. Kloetinge-GVW 2-2 (2-0). 9. Regilio Pinas 1-0, 39. Niels Kole 2-0, 68. Danny van Brenk 2-1, 72. Danny van Brenk 2-2. Scheidsrechter: R. A. van de Rest (Dordrecht). Rode kaart: 80. John Schot (Kloetinge). Ge le kaart: Jaap Esser, Bésar Xhox- haj (beiden Kloetinge), Kevin Tom, Benny Geerts. Karsten Wierenga en Rudy van Doorn (allen GVVV). Aantal toeschou wers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Giovanni Siere- veld, Erwin van der Woerdt, Ste ven Visser (46. Benjamin Ver west); Corné Schilperoort, Niels Kole, Jaap Esser; John Schot, Bésar Xhoxhaj (67. Ro nald Zwager) en Regilio Pinas. de Valk voor rust, iets geflatteerd zelfs nog 6-2. „Zo groot was het verschil", vond Cees Houtepen, „dat we er simpel overheen lie pen." „Maar de doodsteek was de straf schop na de rust", keek Groene- veld om met een wrang gevoel. „Hij werd onterecht gegeven, maar door die 3-2 zijn we mentaal inge stort." Het verleidde de verliezen de trainer tot een venijnige conclu sie. „Wij hebben elke week met scheidsrechters te maken die in het voordeel van de betere clubs fluiten. Dat vind ik nog het meest trieste van dit jaar in de hoofdklas se." Zaterdag was het een cruciaal mo ment voor SSV'65. Sam Ysebaert versierde in de 23e minuut na rust een strafschop, nadat hij eerst zelf een overtreding op Michel de Groote had gemaakt. De goal van af de stip, feilloos ingeschoten door Ferry Alfons, opende de weg naar een grote overwinning voor de thuisclub. Sant Ysebaert (twee keer) en Björn Langeveld bekroon den de suprematie diep in de twee de helft met treffers die SSV nog ver in de rode cijfers brachten. Bij Hoek was het opvallend dat topschutter Jan Huygens zijn scherpte even kwijt is. Pieter de Munnik was als centrale verdedi ger en aanvoerder de drijvende kracht in het elftal en Ysebaert de koele afmaker. De beste man op het veld speelde evenwel bij de Goese tegenstander. Mevlud Eryü- rük speelde ontregelde veel aanval len van Hoek en gaf vaak ook de aanzet voor de counters van zijn ploeg. petitie zal de ploeg het een aantal wedstrijden moeten stellen zon der John Schot. De aanvaller, die de gehele wedstrijd nogal wat aan slagen op zijn benen kreeg te ver werken, verloor tien minuten voor tijd zijn hoofd. Nadat arbiter Van de Rest voor een overtreding van Schot had ge floten, draaide de speler zich om en beledigde ('krijg de tering') de scheidsrechter. Rood was zijn deel. Het was een apotheose van een duel, waar slechts weinigen na 45 minuten nog rekening mee had den gehouden. Kloetinge leek net als vorige week tegen Bennekom de wedstrijd al snel in een beslis sende plooi te leggen. Regilio Pinas had het op zijn heu pen en bezorgde de defensie van GVW kopzorgen. Na negen minu ten snelde Pinas na een steekpass van Schot door de defensie en schoot fraai raak. In de 39e minuut was Pinas uitge weken naar links en bezorgde de bal bij Niels Kole, die raakschoot: 2-0. Kloetinge heerste en had van opponent GVW weinig te duch ten. De Veenendalers combineer den bij vlagen aardig, maar de eindpass was zo zwak dat de ploeg voor rust niet op één kans was te betrappen. Na de pauze besloot GVW al- les-of-niets te spelen. Van achter uit werd er een mannetje doorge schoven. Daarnaast gooide de ploeg al zijn fysieke kracht in het spel en had het baat bij de coulan te houding van scheidsrechter Van de Rest. Die gaf net na rust, toén Regilio Pinas alleen doorging en in het strafschopgebied werd getorpe deerd door de keeper, zo zijn ei gen interpretatie aan het begrip doorgebroken speler. „Hij (Pinas dus) week uit naar de buitenkant. Het was dus geen rechtstreekse ac tie naar de goal, dus is het volgens de regels alleen geel", zei de arbi ter. Ook de penalty bleef uit. Het bleef dus elf tegen elf en Kloe tinge kraakte hierna in zijn voe gen. Binnen vijf minuten (68e tot en met 72e) kwam GVW terug tot 2-2 via twee goede acties van Danny van Brenk. De tweede goal viel na een prachtige vrije trap. Sportcitaten „Een keer per jaar krijg ik koppijn. Als spelen bij Vitesse. Daar zitten mensen op de tribune te roken als het dak dicht is." Heerenveen-verdediger Petter Hansson, in Voetbal Inter national. „Ze moeten mij nu ruim een seizoen doorbetalen en dat kost meer dan het aantrekken van Van Leerdam." Jurrie Koolhof heeft geen begrip voor zijn ontslag bij MW, waar hij geen spelers kon aantrekken, in VI. „Ik kan vaak niet voor twaalf uur 's ochtends mijn bed uit ko men. De hoofdpijn is dan te heftig. Op slechte dagen neem ik meer pijnstillers dan goed is voor een mens." AZ-doelman )oey Didulica is nog lang niet hersteld, in Voetbal International. „Op trainingskamp hadden we hem onder tafel gezet bij een ouder stel. Steeds als de ober langskwam, liet ik hem afgaan." Paul Bosvelt (Heerenveen) heeft veel lol gehad van een schetenapparaat, in Sportweek. „Misschien kan het nog steeds, met die dispensatieregeling. Ik heb wel zin in een lang zomertje, hoor." Clarence Seedorf wil best als voetballer naar de Olympi sche Spelen, in Sportweek. „Sjezus, wat is dit een happening." Robin van Persie vond de geboorte van zoon Shaqueel indrukwekkend. In JFK. Oscar Freire gunt Schumacher titel Wielrenner Stefan Schuma cher wil in september dicht bij huis in Stuttgart wereld kampioen worden. Van Oscar Freire mag hij. „Daarna ben ik aan de beurt", liet de Span jaard na afloop van de door hem gewonnen Milaan-Sanre- mo weten. „In 2008 is het WK in Varese, dat is vlakbij waar ik woon. Het jaar erop is het WK in Mendrisio, dat is helemaal dicht bij mijn huis. Dat worden dus nog twee titels voor mij", aldus de Raborenner, die al drie keer eerder de regenboogtrui won. Maradona rookt te veel sigaren Het gaat weer wat minder met Diego Maradona. De voormalige voetbalheld rookt te veel Cubaanse sigaren en komt te veel kilo's aan. Pluisje heeft volgens zijn lijf arts Cahe behoefte aan vakan tie. Zwitserland lijkt de medi cus wel wat. „Diego moet er even tussenuit, weg van zijn vrienden en zijn hele entoura ge." Maradona viel in 2005 na een maagoperatie ruim dertig kilo af De laatste maanden komt de voormalige drugsver slaafde weer zichtbaar aan. Zijn dokter ontkent dat Mara dona weer aan de cocaïne zit. Pazzini opent score op nieuw Wembley De Italiaanse jeugdinterna- tional Gianpaolo Pazzini zal de boeken ingaan als de eerste doelpuntenmaker in het vernieuwde Wembley. Na amper 25 seconden in de interland Engeland-italië (on der 21 jaar) schoot hij van rui me afstand raak: 0-1. Ongeveer 60.000 toeschou wers waren op de openings wedstrijd van het nieuwe Wembley afgekomen. Nooit eerder keken zoveel mensen toe bij een jeugdvoetbalwed strijd. Er passen 90.000 bezoe kers in het nieuwe Wembley. Eigen bocht voor Schumacher Voormalig formule t-cou- reur Michael Schumacher krijgt een eigen bocht op de Nürburgring. De Duitse recordwereldkam pioen bezoekt op 22 juli de Grote Prijs op het circuit. „Dan wijden we meteen de Schumacher-S in", zei be drijfsleider Walter Kafitz van de Nürburgring gisteren. „Dat op mijn thuiscircuit de ze S-bocht naar mij ver noemd wordt, maakt me trots. Ik heb daar vele mooie races meegemaakt en heb een hoop herinneringen", aldus Schumacher. RUG IQ Het Roemeense voetbalelftal evenaarde zaterdag in het -/ duel met Nederland het record dat op naam van Frank rijk staat. Dankzij de 0-0 in de De Kuip is Roemenië al negen tien wedstrijden op vreemde bodem ongeslagen. Het record van Frankrijk werd op 7 oktober vorig jaar beëin digd door Schotland, dat de haantjes in en treffen in de voor ronde van het Europees kampioenschap met 1-0 versloeg. Toevalligerwijs begon Roemenië met zijn recordrace na de ver loren wedstrijd tegen Schotland op 12 september 1990. Het werd destijds 2-1. Roemenië kan op 2 juni het record van Frankrijk verbeteren. Dan speelt de ploeg bij Slovenië, het land waar Nederland woensdag tegen speelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25