Krachttoer nodig 01 Kloetinge Beste Thijs 36 Maandag 26 maart 2007 PZC VRAGEN AAN door Barry van der Hooft Net als Veere en Oostkapelle in het verleden, hebben jullie nu twintig wed strijden op rij niet gewonnen. Een record lonkt. „Dan kunnen we dit seizoen met SSV'65 dus toch nog historie schrij ven... Nee, serieus. Ik zou mijn goals zo inleveren voor drie punten." Daar leken jullie tegen Hoek weer heel even dichtbij. Je komt met 2-0 voor, maar bij rust staat het al weer gelijk. „Op het moment dat we met 0-1 voorkwamen flitste meteen door mijn hoofd: 'Hoe lang houden we dit vast?'. Na de 0-2 had ik dat minder. Het is moeilijk om die gedachte uit je hoofd te krijgen, dat sluipt erin. En dan krijg je weer zo'n dubieuze goal tegen." Jullie stellen de muur op, maar ondertussen schiet Bakx de bal er snel in. „Volgens mij zei de scheidsrechter tegen Bakx dat hij moest wachten tot hij onze muur op afstand had gezet. Terwijl wij daar mee bezig zijn, schiet Bakx 'm er snel in en die man keurt hem goed. We moeten naar onszelf kijken, maar het is inmiddels wel duidelijk dat scheidsrechters de gerenommeerde hoofdklasseclubs vaak bevoordelen." Los van de nederlaag, wat doet zo'n Zeeuwse derby met je? „Het blijft iets aparts. Als je het over voetbal in Zeeland hebt, dan praat je toch al snel over Hoek en Kloetinge. Wij komen net kijken. Maar als je dan met 2-0 voor komt denk je wel even: wat gebeurt hier?" Christiaan Boon zette SSV'65 zaterdag in Hoek op een verrassende 2-0-voorsprong. De Goese ploeg mocht hopen op een stunt, maar kreeg met 6-2 klop. Daarmee evenaar de SSV'65 een negatief record. Naam: Christiaan Boon Woonplaats: Goes Leeftijd: 24 jaar Sport: spits van SSV'65 Hoe kijkje nu tegen de laatste zes wedstrijden aan? „Van die zes moeten we er in ieder geval één winnen. Ik geloof dat het laagterecord van een ploeg op het hoogste niveau met vijf punten op naam van Groote Lindt staat. Ik wil met SSV'65 niet de boeken ingaan als de ploeg die er nog minder haalde. Ik denk dat we een zege ook ver dienen. We werken hard, dat moet een keer beloond worden." Het komt misschien een beetje raar over, dat je van je trainer op maan dagochtend een brief krijgt. Maar er moet me toch nog iets van het hart en het leek me niet verstandig dat zaterdag na de wedstrijd tegen SSV'65 te doen. Diep in mijn hart was ik hart stikke blij dat jij door de suppor ters tot man van de wedstrijd werd gekozen. Je nam het zaterdag in de krant voor me op, maar toch besloot ik je om disciplinaire redenen te passeren. Dat is vreemd, zul je hebben ge dacht, maar ik kon niets anders. Ik stond namelijk met mijn rug tegen de muur. Je was behoorlijk kritisch over de rol van onze technisch mana ger Paul Telussa, die op mijn plek lijkt te azen. Even tussen ons: ik voel ook wel dat er aan mijn stoelpoten gezaagd wordt. Jouw woorden van zaterdag wa ren een fantastische daad. Je hebt verwoord hoe iedereen er over denkt. Maar carrièretechnisch gezien wil ik het liefst trainer van Hoek blijven. Ik heb nooit on derstoelen of banken gestoken dat deze club voor mij een op stapje naar het betaald voetbal kan zijn. Dat jij na dit seizoen moet ver trekken bij Hoek is ook niet mijn keuze geweest. Ik word nauwelijks betrokken in de sa menstelling van de selectie. Laat ik het zo zeggen, van mij had jij gewoon moeten blijven. Maar ik weet op dit moment zelfs nog niet eens of ik volgend seizoen wel trainer ben van Hoek. Vanuit de sponsorgroep hoor ik via via kritische gelui den over mijn functioneren en het bestuur heeft me ook nog steeds geen duidelijkheid gege ven. Tijdens het schrijven van deze brief, kreeg ik te horen dat Hoek nu met DolfRoks bezig is. Ze willen dat hij de nieuwe trainer wordt. Voor mij persoon lijk zou het een enorme neder laag zijn, net als het passeren van jou afgelopen zaterdag. Als de verhalen over Roks kloppen weet ik één ding zeker: hij gaat nooit van zijn leven samenwer ken met Telussa. Misschien had ik dat ook wel tegen moeten houden. Maar ja, een keer kei hard met de vuist op tafel slaan behoort niet tot mijn grootste kwaliteiten. Misschien wordt het tijd dat ik eens wat harder word. Achteraf gezien had ik jou gewoon op moeten stellen. Het had een hoop problemen opgeleverd, maar dan had. ik wel laten zien dat ik een ruggengraat heb. Ik hoop dat je het me niet kwalijk neemt en dat je nu begrijpt waarom ik je op de bank zette. Als je er behoefte aan hebt, pra ten we er vanavond voor de training nog wel even over. Groeten, Cees Houtepen Barry van der Hooft Pieter de Munnik van Hoek (links) en Bram Plomp botsen in het strafschopgebied van SSV. De arbiter laat doorspelen. Hoek komt met 2-0 achter tegen SSV'65 en wint met 6-2. door Frits Bakker HOEK - De wereld stond even op zijn kop toen de derby al een half uur oud was. Hoek was tegen twee messcherpe counters aangelo pen, Christiaan Boon schoot twee keer raak en SSV'65 leidde met een sensationele 0-2. De eind stand, na een tweede helft met Hoek als bovenliggende partij, gaf toch wel weer het klasseverschil aan. De Zeeuws-Vlamingen liepen na 2-2 bij rust uit naar een 6-2-winst. Van de zes Zeeuwse derby's dit jaar in de hoofdklasse was die van zaterdag veruit het meest attrac tief. Marco Groeneveld stuurde het kansloos gewaande SSV met zo veel bravoure het veld in, dat er bijna een stunt in de lucht hing. Met een tactische vondst werd Hoek in de eerste twintig minuten opgerold. „Ik liet mijn aanvallers diagonaal weglopen in de coun ters", zei Groeneveld, die met een sluw lachje vaststelde dat zijn elf tal Hoek een korte pijn had be zorgd. Twee tegengoals voor rust en een overrompelend offensief daarna ga ven de wedstrijd een meer voor de hand liggende score. Het werd, na de goals van Istvan Bakx en Wilco De laatste Zeeuwse derby in de hoofdklasse werd door Hoek met 6-2 gewonnen, nadat SSV'65 voor rust een sensationele 2-0-voorsprong had genomen. Niels Kole probeert de keeper met een lob te passeren, foto Willem Mieras GVW maakt binnen vijf minuten 2-0-achterstand goed. door Jan Dagevos KLOETINGE - Twee kansen, twee doelpunten. Kloetinge mocht zich zaterdag 45 minuten lang een gro te meneer noemen. Totdat tegen stander GVW zijn tanden liet zien en de pikorde herstelde: 2-2. Kloetinge had zaterdag één helft controle over het duel met het hooggeklasseerde G WV, maar ver loor nadien de macht over het stuur en kwam niet ongeschon den uit de strijd. De ploeg verspeel de niet alleen twee belangrijke punten, in de slotfase van de com-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24