Mytilus krijgt lucht na klinkende zege Oemoemenoe revancheert zich en veegt Maastricht van het veld Niels Koole winnaar van Domburgse 7 Colven beachrun Daaf Kasse verrast op damkampioenschap Jaap Veerhoek viert titel in de promotieklasse w PZC Maandag 26 maart 2007 35 Middelburgse rugbyers tonen karakter na het verlies tegen Tovaal. door Hans Markusse goes - Oemoemenoe haalde uit te gen Maastricht, dat lange tijd de ranglijst in de tweede klasse zuid aanvoerde. De rugbyers wonnen met 57-20. Tovaal verloor in Eind hoven met 38-20 van RCE/PSV. Oemoemenoe-Maastricht 57-20. In de eerste helft hadden de gas ten het beste van het spel en hield Oemoemenoe de schade door een interceptie van Quinten van Dijk beperkt: 7-8. Na rust had Oemoe menoe de felle wind mee en bin nen 10 minuten kraakten de Mid delburgers hun opponent door try's van Martijn Boogaard (2x) en Rink Basie: 26-8. Maastricht kwam terug tot 26-13, tnaar via Wouter Krikke en Tannequi Des- cauzaud werd het 40-13. Maas tricht knokte zich nog terug tot 40-20, maar via Quinten van Dijk en Philippe de Pagter liep Oemoe menoe uit naar een 57-20-zege. RCE/PSV-Tovaal 38-20.Tovaal boog in de beginfase een 3-0 ach terstand om in een 3-10-voor- sprong door try's van Carlo Ver meulen en Michiel Sinke. Tovaal verzuimde door te drukken en on danks een try van Marijn Riemens was de ruststand met 18-15 nadelig voor de Goesenaren. Na rust liep RCE/PSV uit en wist alleen Bart Spaas de Brabantse, hegemonie tij delijk te doorbreken. Goese volleyballers verslaan Touché met 4-0. door Peter van Kouteren goes - De volleyballers van My tilus bekroonden een ijzersterke wedstrijd tegen een rechtstreekse concurrent met een ruime zege en deden in de tweede divisie door de 4-0 (25-18, 25-17, 25-11, 25-12) winst op Touché goede zaken. Met nog drie wedstrijden te spe len heeft Mytilus een voorsprong van vier punten op het op de tien de plaats geklasseerde Touché. Dat geeft wat lucht voor de Goese ploeg, die in de drie resterende duels een zwaar programma heeft. Mytilus treft het in titelstrijd ver wikkelde Brillant/VCV, het op de vierde plaats geklasseerde Ni- voc'68 en Agon, dat vijfde staat. Mytilus-Touché 4-0 (25-18, 25-17, 25-11, 25-12): Met Ruurd Wagenaar weer als spelverdeler speelde My tilus ijzersterk. De Goese formatie speelde gedurende de hele wed strijd erg geconcentreerd en maak te heel punten dank zij een prima service. Met die opslag werd de aanval van de bezoekers ontregeld. Touché be zweek onder de servicedruk en kwam er niet aan te pas. Na een flitsende start verzekerde Mytilus zich in de eerste set van een afgete kende overwinning. Daarna stuit te de ploeg op afnemende tegen stand. De Bevelandse formatie trok in aanvallend opzicht alle registers Arbiter laat verstek gaan; VVS'92 reist tevergeefs naar Tilburg. open. Bovendien beschikte My tilus over een prima blok en wer den in het achterveld prima red dingen verricht. Dat leidde tot een richtingsverkeer en drie afgeteken de setzeges op rij. WS'92 reisde tevergeefs naar Til burg, omdat de scheidsrechter voor het duel tegen Rowi verstek liet gaan. Het duel moet zo goed als zeker doordeweeks worden in gehaald. De Vlissingers hebben een achterstand van elf punten op het op de tweede plaats gerang schikte tweede team van Mikro Electro/Roosendaal, maar speel den twee wedstrijden minder. Morres/Hulst, tiende op de rang lijst, verloor met 3-t (25-18, 16-25, 25-21, 25-23) van hekkensluiter Spi rit. Voor beide standaardteams van Kwiek was er in de promotieklasse geen succes weggelegd. De Kwiek-mannen verzuimden zich tegen de nummer elf van de rang schikking in veiligheid te spelen en legden het met 3-1 af tegen DVO (24-26, 25-18, 25-19, 25-18). De vrouwen verloren met 3-1 (25-27, 25-21, 27-25, 26-24) van Coolflash/Ekspalvo 2. De vrouwen van Morres/Hulst pakten in de regiodivisie de goede draad op. Bij Sarto 2 werd met 1-3 (14-25, 23-25, 25-21, 19-25) gewon nen. Een met jeugdspelers uit het eerste team versterkt Sarto 2 trof een tot in de tenen geladen Morres/Hulst, dat zich na de mati ge prestaties van de voorbije we ken wilde revancheren. Savok verspeelde tegen De Burgst een 2-1-voorsprong. In een vijfset ter werd het 2-3 (24-26, 25-18, 25-18,13-25,7-15). Ook paalhoofd kan loper uit Zoutelande niet deren. door Sjaak Sinke domburg - Niels Koole won zater dag de eerste 7 Golven beachrun in Domburg. De wedstrijd ging over acht Engelse mijlen (bijna der tien kilometer). Suzanne Ge- schiere was de sterkste bij de vrou wen. In de voorbereiding op deze loop had mede-organisator Ronald Bim- mel de afstanden uitgemeten met zijn Amerikaanse vierbak. Na één ronde stond de teller precies op vier. 'Dat is een mooie afstand voor een loopje over één of twee ronden van vier kilometer', dacht Bimmel. Pas na een paar weken realiseerde hij zich dat de teller de afstand in Engelse mijlen aangeeft. In totaal gingen er een kleine tach tig deelnemers van start voor de beachrun die bij de deelnemers in de smaak viel. Met de wind in de rug, richting Bij de vrouwen wint Suzanne Ge- schiere voor Petra Verhulst en Le- nie Kleven. Op de vier mijl stel len Bas de Backer en Tineke van Dort de zege veilig. Westkapelle, vormde zich een kop groep met onder anderen Arjo Ver hage, Jan van Vaardegem, Gerard van de Male, Cesar Beilo en Niels Koole. Even voor de vogelobserva tiepost ging het gezelschap tegen de sterke wind over strand rich ting Domburg. Arjo Verhage be paalde het tempo waarbij Niels Koole even - achteraan bungelde omdat hij was blijven steken tus sen een paalhoofd en ook nog een nat voetje had gehaald. Bij de beklimming van de Hoge Hill stelde Koole orde op zaken en liet zijn medevluchters ter plaatse. Alleen Cesar Beilo kon het tempo van Koole volgen. „Gelukkig vond Koole het niet erg dat ik in zijn kielzog liep", liet Beilo weten. Hij was op de fiets naar Domburg ge komen en werkte na afloop nog een zwemtraining af Na 37 minu ten en 43 seconden pakte Koole de overwinning, gevolgd door Beilo en Verhage. Suzanne Geschiere hield Petra Verhulst en Lenie van Kleven achter zich. Op de vier Engelse Mijl was de ze ge voor Bas de Backer, die Adri Noordijk voorbleef. Tineke van Dort was de snelste bij de vrou wen. Ze kon kon in haar woon plaats Domburg weer een overwin ning bijschrijven. Dammer onverwacht Zeeuws kampioen na marathonpartij. door Ron de Waal 's-gravenpolder - Het Zeeuws kampioenschap dammen kende za terdag in 's Gravenpolder een bi zar slot. Daaf Kasse versloeg in een uitputtingsslag favoriet Johnny de Leeuw en pakte hierdoor onver wacht zijn zesde Zeeuwse titel. Hij had zich in feite al verzoend met een plek op het tweede plan, maar uiteindelijk presteerde de 45-jarige Kasse bijna het onmoge lijke. Met twee punten achterstand op koploper De Leeuw uit Goes, begon de Middelburger aan de slot- partij tegen De Leeuw. „Dat is na tuurlijk een zeer lastige uitgangspo sitie, omdat je weet dat johnny aan remise genoeg heeft voor zijn elfde titel. Eigenlijk had ik de hoop op een nieuwe titel al opge geven", vertelde Kasse. Koploper De Leeuw was voor aanvang nog niet helemaal zeker van zijn zaak. „Ik voel toch wel wat druk, want ik moet minimaal remise halen. Ik sta echter vanaf 1 november aan de leiding en dan wil ik het afma ken ook", stelde hij. Alleen winst zou dus voldoende zijn voor Kas se, die dan qua punten op gelijke hoogte zou komen met zowel Mar tijn Rentmeester uit 's Gravenpol der als De Leeuw. Omdat ook het aantal winstpartijen van de drie dammers gelijk was, zou het on derlinge resultaat in het voordeel van Kasse uitvallen. Toch ging Kas se in zijn slotpartij tegen De Leeuw niet blind voor de overwin ning. „Ik moest geen gekke dingen doen, maar het rustig proberen", aldus Kasse. Na zo'n vier uur spe len kwam het eerste remise-aan bod van De Leeuw, die bij accepta- 's-GRAVENPOLDER - Jaap Veerhoek is zaterdag kampioen geworden in de promotieklasse van het Zeeuws damkampioenschap. De inwoner van Nisse won in de laatste ronde van Peter Blok en kwam daarmee op gelijke hoogte met zijn clubge note Rianka Rentmeester, die re mise overeenkwam met René Dus- ebout. Omdat Veerhoek meer over winningen had behaald werd hij tot winnaar uitgeroepen. Niels Roelofsen eindigde in deze klasse als derde. Eric Boogert is de nieuwe kam pioen in de eerste klasse. In een rechtstreeks duel versloeg de man uit Waarde zijn enig overgebleven concurrent Frans Blaas, die twee de werd. jouke van 't Padje pakte de derde plaats. In de tweede klas se deed Nico de Winter in de slot- ronde een geslaagde greep naar de hoofdprijs. Hij speelde gelijk tegen jaap Verstraate. Daaf Kasse (links) pakte onverwacht de Zeeuwse titel door in de slotronde Johnny de Leeuw te verslaan. foto Willem Mieras tie van Kasse zijn titel binnen had. De Middelburger weigerde. „Om dat ik nog kansen zag. johnny maakte in tijdnoodfase een klein foutje, waardoor ik iets in het voor deel kwam", verklaarde Kasse. Het voordeel van Kasse begon inder daad te groeien. De Leeuw verzet te zich nog met hand en tand, maar kon na zestig zetten eigenlijk al een streep door zijn kampioen schap zetten. Na 73 zetten en vij- fenhalf uur spelen moest De Leeuw zijn inmiddels hopeloze strijd opgeven en Kasse feliciteren als nieuwe Zeeuwse kampioen. Hiermee verwierf Kasse zich het recht om begin 2008 aan de halve finale van het NK deel te nemen. Of hij daadwerkelijk deel gaat ne men, liet hij in het midden. „Dat is mij dit jaar niet goed bevallen." C Niels Koole was de sterkste in Domburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23