Nieuwland moet diep buigen voor Spui VCK houdt hoop op lijfsbehoud op kop in vierde klasse Yerseke voelt hete adem ZPR in de nek w PZC Maandag 26 maart 2007 33 Tumult voor het doel van WHS. Een speler van VCK krijgt een duw in de rug. foto Lex de Meester Colijnsplaatse Boys één punt verwijderd van het kampioenschap. door Wim Broekhoven GOES - Colijnsplaatse Boys is in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal zo goed als zeker van het kampioenschap. Zelf won de ploeg van Borssele (3-1), terwijl de achtervolgers Wolfaartsdijk en Apollo elkaar op een gelijkspel hiel den: 2-2. MZVC won in een doel puntrijke wedstrijd van Hoede- kenskerke: 4-3. Nieuwland ging zwaar onderuit tegen Spui: 5-1. Borssele-Colijnsplaatse Boys 1-3: Na een gelijkopgaande eerste helft kwam de thuisploeg direct na rust via Martij n Boone verrassend op 1-0. De koploper gooide daarna al les op de aanval, maar er was in de 70e minuut wel een eigen doel punt van Dave Iyanya nodig om op gelijke hoogte te komen. Pas tien minuten voor tijd kwam Co- Vrouwen Oostkapelle vliegen uit de beker GOES - De voetbalsters van Oostka pelle waren in de tweede ronde van de landelijke beker kansloos. Hoofdklasser Oranje Nassau uit Groningen was met 0-5 te sterk. De Zeeuwse ploeg keek na een half uur al tegen een onoverbrug bare 0-3-achterstand aan. De wed strijd ging daarna wel gelijk op, maar echte kansen kon Oostkapel le niet creëren. Na de pauze werd het nog 0-5. Breskens haalt uit tegen Sluiskil: 9-1 breskens - Vierdeklasser Breskens haalde gisteren vernietigend uit. De ploeg won met 9-1 van Sluiskil, onder meer dankzij drie terecht toegekende strafschoppen. Mare Boeckhout (driemaal), Alexander Oosterlee (twee keer), Elmar Lau- ret, Michel Meeusen, Gino Vink en Erik de Rechter scoorden voor Breskens. Jasper van Houcke redde voor Sluiskil de eer. lijn via een door Bertus Zoeteweij van richting veranderd schot van Arjan Verburg op voorsprong. Bin nen de minuut was de zege voor de bezoekers helemaal zeker door een treffer van Sander Salet. MZVC-Hoedekenskerke 4-3: Jeroen de Winter zorgde na vier minuten met een geplaatste vrije trap voor 0-1, maar binnen een mi nuut was het via Sander de Vries alweer gelijk. MZVC was daarna steeds de betere ploeg. Via Dennis Bodrij werd het na twintig minu ten 2-1. Jelle Lukasse tekende net na rust voor 3-1 en Dennis Bodrij na een uur voor 4-1. De thuisploeg verzuimde vervolgens nog meer af stand te nemen en de bezoekers kwamen prompt in de laatste mi nuten via goals van Niels Otte en Colijnsplaatse Boys kan komende week tegen Apolio '69 de titel in de vierde klasse van het zaterdag voetbal zeker stellen. De ploeg heeft aan een gelijkspel genoeg. Anderlecht is te sterk voor Smerdiek: 3-0 GOES - Smerdiek kon het in een oe fenwedstrijd tegen het in de hoog ste klasse van het Belgische vrou wenvoetbal uitkomende Ander lecht in de beginfase aardig bijbe nen. Daarna had de Brusselse ploeg dui delijk het spel in handen. Bij rust was het 0-2 en na negentig minu ten 0-3. Bij de thuisploeg, die ene- kele speelsters testte, was men te vreden met de geleverde prestatie. Vosmeer doet zijn plicht tegen Welberg GOES - Vosmeer deed zijn plicht in de vijfde klasse C van het zondag voetbal. De ploeg won met 3-1 bij rode-lantaarndrager SC Welberg. Vosmeer staat nu op de tiende plaats, met elf punten uit achttien wedstrijden. SC Welberg-Vosmeer 1-3 (0-1). Mike van Gasteren 0-1, Danny Ist- ha 0-2, Jaco Vaders 0-3, Cliff Hage naars 1-3. Bernard Prevost nog terug tot 4-3. Problemen leverde de tegendoel punten verder niet op, want na de laatste treffer werd er niet meer af getrapt. Spui-Nieuwland 5-1: Na een 2-o-voorsprong bij rust door doel punten van Remco Hamelink en Mark Otterloo liep de thuisploeg na de pauze via goals van Ludwig en Martin Kalisvaart (2x) nog uit. Tien minuten voor tijd kon Jan Meulpolder de eer redden. Wolfaartsdijk-Apollo 2-2: Niels Kreuk niet 0-1, Erik de Kok 1-1, Jan Wijnhorst 2-1, Daniël Scheele 2-2. Cadzand-DFS 3-1: Cor Fieret 1-0, Anco van der Linde 1-1, Eelco Basting 2-1, Moc- tar Abid 3-1. Wemeldinge-Goes 8-0: Niels Bouterse 1 -0, Remi Bruinooge 2-0, Boy de Waard 3-0, Niels Bouterse 4-0, Chris Kole 5-0, Wilco Zuijddijk 6-0, Chris Kole 7-0 en Re- mi Bruinooge 8-0. SVD-Arendskerke 2-2: Jason Warman 1 -0, Pieter Adema 1 -1Stefan van de Vel de 1-23, Ewout de Graaf 2-2. Zierikzee degradeert en berust in zijn lot ZIERIKZEE - Het zat er al weken aan te komen, maar gisteren viel defini tief het doek voor Zierikzee. De tweedeklasser verloor met 0-3 van SC 't Zand en degradeert naar de klasse van het zondagvoetbal. Na afloop was er berusting bij spelers. Zierikzee-SC 't Zand 0-3 (0-0). 53. Cor- né Akkermans 0-1, 60. Corné-Akkermans 0-2 (penalty), 72. Corné Akkermans 0-3. Rode kaart: Erik Schot. Gele kaart: Barry Hage. Kwadendamme neemt het heft in handen goes - Kwadendamme neemt in de vijfde klasse B van het zondag voetbal de leiding vaster in han den. De Bevelandse formatie won met 2-1 bij Graauw. Graauw-Kwadendamme 1-2. Arno Ho- ningh 0-1 en 0-2 Edward Kips 1 -2. Volharding-Groede 3-1. Wilfred van den Dries 1 -0 (strafschop), John Sommeijer 2-0, Barend Schik 3-0, Bart van den He mel 3-1 en 3-2. Ploeg uit Koudekerke wint degradatieduel van WHS: 2-0. door Klaas Verspoor goes - VCK pakte in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal door een 2-o-overwinning op WHS drie belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Bevelan ders is na een 2-0-nederlaag tegen SKNWK bijna gedegradeerd. WHS is de voornaamste kandidaat om de club uit Kamperland te ver gezellen naar de vierde klasse. VCK-WHS 2-0: Het werd een echt degradatieduel op het scherp van de snede. Door een doelpunt van Danny joosse leidde VCK na een helft voetballen met 1-0. Na de her vatting kreeg VCK een strafschop nadat er een overtreding werd be gaan op Merijn Dek. Danny joosse gooide in de met vlagen spijkerhar de wedstrijd het duel vanaf de penaltystip op slot. Noad'67-Serooskerke 0-1: Noad'67 was in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg en na rust wa ren er nauwelijks hoogtepunten. In de 70e minuut zorgde Seroos- kerke er voor dat de titelrace nog niet helemaal gelopen is. Arnold De spanning onderin de derde klasse van het zaterdagvoetbal is te snijden. Zeven ploegen komen nog in aanmerking voor degrada tie. Schreij ging, terwijl er twee spe lers van Serooskerke buitenspel stonden, zelf door en passeerde Noad-doelman Kees Lozekoot. Veere-Krabbendijke 2-2: René-Michel Gerritsen kopte Veere al in de tiende minuut naar 1-0. In de levendige openingsfase raakte Krabbendijke de lat en liet Veere het na om verder uit te lo pen. Uit een voorzet van Joachim Cornelisse maakte Tom Nieuwe- link in de t9e minuut toch de 2-0 en leek het duel al gelopen. Nadat de thuisploeg enigszins ver slapte, knokte Krabbendijke zich op basis van inzet naar een ver diend gelijkspel. Danny Weber zorgde na ruim een uur voor de 2-1. Vlak voor tijd hield keeper Rick Wiegmans Veere met een fraaie redding nog overeind, maar in blessuretijd kopte Ronald Zuid- weg Krabbendijke toch nog naar de gelijkmaker. Heinkenszand-Duiveland 1-2: Nadat de thuisploeg wat kansen onbenut had gelaten was het Den- nie le Comte die in de 38e een Oosterlandse uitval doeltreffend af rondde. In de tweede helft tilde Le Comte het verschil met een kop bal naar twee goals in het voordeel van Duiveland. Via een door Er- mo Cappon benutte strafschop kwam Heinkenszand daarna nog op 1-2. Bevelanders-SKNWK 0-2 (0-2). Gert-lan Tierie 0-1, Maarten Pad mos 0-2. vrije trap door Jacky Minderhoud goed ingeschoten, maar bracht de Brabantse doelman redding: 0-0 derhalve. Zeeland Sport-Domburg 2-1: Op slag van rust openden de be zoekers de score via Sander Wil- lemse die raak schoot uit de re bound na een vrije trap: 0-1. Kort na het begin van de tweede helft liet Jamal Bouzambou met een fraaie lob vanaf zo'n dertig meter de gelijkmaker aantekenen: 1-1. De Vlissingers gingen op zoek naar meer, maar lieten hierbij en kele goede mogelijkheden onbe nut. Toch werd het nog 2-1 omdat Arnoud Stok kort voor tijd alert was na een vrije trap van Naser Ga- si en de bal binnenschoot. Patrijzen-Luctor'88 0-1: Het ver schil in deze derby werd gemaakt door Erik de Groene die, anders dan de afgelopen weken als verde diger, nu door trainer Ad Poort vliet weer in de voorste linie was opgesteld. Voor rust opende de Groene de score (0-1) en in de tweede helft was hij met een kopbal dicht bij een tweede treffer. Een evenals de bezoekers hardwerkend Luctor'88 kon hier de hele wedstrijd geen kans tegenover stellen, zodat het bij 0-1 bleef Het was voor Erik de Groene zijn 250e competitiedoelpunt. Hij schoot 192 keer raak voor Luctor, 50 keer voor Kloetinge en acht maal voor Goes. Zijn eerste goal maakte hij op 29 november 1992 en dat was thuis tegen Axel. Vierde klasse A Clinge-Aardenburg 2-2. Niek van Sprundel 0-1, Thomas Leeg water 1-1, Remco Dhondt 1-2, Peter Drumont (strafschop) 2-2. RIA Westdorpe-Axel 1 -4. Timon van der Hooft 1 -0, Timo de Bruin 1-1 en 1-2, Patrick Vinke 1-3, Marco Plasschaert 1-4. Hulstertoo-Corn Boys 2-0. Remy van iteghem 1 -0, Marco Ottjes 2-0. »- Hontenisse-IJzendijke 4-0. Wil co Broeckhoven 1 -0, Jeroen Maas (strafschop) 2-0, Gert-Jan van den Dries 3-0, Alain Joos 4-0. Biervliet-Koewacht 2-1. Gert-Jan Reijn 1-0, Lorenzo Dhondt 1-1, Jan van Bakel (straf schop) 2-1. door Klaas Verspoor goes - De top drie in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal maakte geen fout. Yerseke won met ï-o bij WIK'57 en ZPR'84 bleef met dezelfde cijfers tegen Chrislandia aan de winnende kant van de score. ZSC'62 had op eigen veld geen en kele moeite met Waarde: 4-0. Smerdiek deed met het oog op de laatste periode goede zaken met een 3-2-overwinning op FSV. ZSC'62-Waarde 4-0 (1-0). Gerard Verhoek 1-0, Gerard Verhoek 2-0, Werner Klaassen 3-0, Edgar Lou- werse 4-0. WIK'57-Yerseke 0-1 (0-0). Urvin van Hekelen 0-1. Mevo-Stavenisse 3-1: Michel Hen- drikse 1-0, Erwin Fonteine 2-0, Marco Klippel 2-1, Erwin Fonteine 3-1. Brouwershaven-SPS 0-1 (0-0). Willem Bevelander 0-1. Bijzonder heden: Brouwershaven-speler ]ur- rian de Ruiter kreeg twee keer geel, dus rood. Smerdiek-FSV 3-2 (1-0). Erik van Haatten 1-0, Michael de long 2-0, Bart Stoutjesdijk 3-0, Edward de Rooij 3-1, Edward de Rooij (straf schop) 3-2. Kruiningen-Vrederust 2-0 (1-0). Arno van de Berge 1-0, Gert-Jan van de Pol 2-0. Bijzonderheden: Martin van Beek van Kruiningen kreeg in de 48e minuut rood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21