FC Dauwendaele kan Nieuwdorp in kampioensrace geen pijn doen Sport Walcheren alleen Vlissingen verslaat kampioen Unitas Zeelandia Middelburg laat kans op gelijkspel bij HVV'24 liggen 32 Maandag 26 maart 2007 pzc RCS blijft op een gelijkspel steken bij Longa. vlissingen - Vlissingen boekte in de tweede klasse van het zondag voetbal een belangrijke overwin ning op Unitas, dat vorige week kampioen was geworden. De be zoekers kwamen met aanvallende intenties voor de dag, omdat een clubrecord kon worden verbroken. De ploeg was nog ongeslagen, maar Vlissingen maakte daar een eind aan. Omdat alle concurrenten even eens wonnen, staat Vlissingen nog steeds elfde. Trainer Ruud Pen- nings ziet het echter positief in. „Het vertoonde spel is zeker een mentale opsteker. We speelden zo als het altijd zou moeten: gedisci plineerd en gedreven. Er vechten veel ploegen tegen degradatie, dus we moeten het per wedstrijd gaan bekijken." Peter de Jong maakte halverwege de tweede helft de t-o uit een vrije trap en een kwartier voor tijd scoorde Abubakar Kurman de 2-0. In de slotminuten kwam Unitas te rug via een strafschop, maar kon het de eerste nederlaag van het sei zoen niet meer afwenden. RCS behield de tweede plaats door met t-i gelijk te spelen bij Longa. Trainer Alexander van Keu len was aan de ene kant blij dat zijn ploeg geen schade opliep, maar aan de andere kant had hij genoeg kansen gezien om te win nen. „We zijn niet goed omgegaan met de mogelijkheden die we hebben gehad. Maar we hebben ook geluk gehad omdat zij paal en lat raak ten. Volgende week spelen we te gen EBOH en dan kunnen we goe de zaken om die tweede plaats nog veiliger te stellen." RCS kwam na 35 minuten op voor sprong door Joey van der Zweep, die vijf minuten eerder was inge vallen voor de geblesseerde Den nis de Nooijer. Halverwege de tweede helft maakte Tony Raaijma- kers gelijk nadat de Souburgse ver dediging maar half ingreep. Middelburgse formatie verliest met 2-0 van koploper. door Kevin van Boxei NIEUWDORP - Nee, de champagne moet nog even in de koelkast blij ven. Maar Nieuwdorp zette zater dag wel een -belangrijke stap op weg naar het kampioenschap in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. Tegenstander FC Dauwen daele mocht nog lang hopen op een puntje, maar keerde toch met lege handen terug naar Middel burg. Nieuwdorp won met 2-0. De thuisclub liet er geen misver stand over bestaan. Er moest ge wonnen worden. De ploeg van trai ner Jos van Belzen dicteerde vanaf het eerste fluitsignaal en liet de Middelburgers geen moment in hun spel komen. Dat resulteerde al na tien minuten in het eerste doel punt. Een afgemeten voorzet van Martien Geelhoed werd door spits Niels Mulder op waarde geschat. Met een bekeken kopbal verschalk te hij doelman Remco van Wijn gaarden. De tweede treffer leek al leen een kwestie van tijd. Nieuw dorp had een groot veldoverwicht en creëerde voor de rust nog een aantal goede kansen. Dauwendaele, dat slordig omsprong met het wei nige balbezit, stelde daar bijna niets tegenover. „We konden niet datge ne brengen, dat we in voorgaande weken hebben laten zien", stelde trainer Gérard de Nooijer van Dau wendaele. Vier minuten na de hervatting kreeg Ferhan Topal de uitgelezen kans om de voorsprong te verdub belen. Hij vond echter opnieuw keeper Van Wijngaarden op zijn weg. De wedstrijd werd vanaf dat moment wat grimmiger. Dat was mede te wijten aan het warrige op treden van scheidsrechter Bracht. Met een aantal onbegrijpelijke be slissingen zorgde hij voor de nodi- FC Dauwendaele speelt volgende week cruciaal duel met Heinkenszand. ge onrust op en buiten het veld. Omdat Nieuwdorp verzuimde de score verder uit te bouwen, bleef het nog lang spannend. Het was uiteindelijk Topal die aan alle onze kerheid een einde maakte. Hij profi teerde in de 83e minuut van een lange bal die over de verdediging van de Middelburgers viel. De spits maakte het karwei simpel af Van Belzen was na afloop te spreken over het spel van zijn team. „We speelden een goede wedstrijd. De ze moesten we winnen. Dat zorgde wel voor de nodige spanning. Toch bleven we tactisch goed en gecon centreerd voetballen. Ik vind dat we verdiend gewonnen hebben." Voor Dauwendaele breken nog spannende tijden aan. De Middel burgers vechten tegen degradatie en spelen volgende week een cru ciaal duel met Heinkenszand. „Die moeten we winnen", aldus De Nooijer. Nieuwdorp-FC Dauwendaele 2-0.10. Niels Mulder 1-0, 83. Ferhan Topal 2-0. Scheidsrechter: A. Bracht (Ammerzoden). Gele kaart: Turan Dogan, Martien Geel hoed, Niels Mulder (Nieuwdorp), Jeroen de Haas en Abdulquadir Ahmed (Dauwen daele). Aantal toeschouwers: 150. Walcherse formatie gaat in slotfase onderuit tegen koploper. door Jos van Belzen vlissingen - Koploper HW'24 liep in de derde klasse A van het zondagvoetbal via een 1-0-zege op Zeelandia Middelburg weer verder uit op de concurrentie die niet tot winst kwam. HW'24-Zeelandia Middelburg 1-0. Zeelandia Middelburg drong na de 1-0-achterstand, opgelopen in de 74e minuut (Christoph Praet), in het laatste kwartier fel aan. Dat zorgde voor hachelijke si tuaties voor het doel van Tim Sier- sema. De beste kans was voor Ha dji Awrahman. De kleine aanvaller had in de toegevoegde tijd de ge lijkmaker op zijn schoen, toen een via de muur afgeketste vrije trap voor zijn voeten belandde. De klei ne spits wilde de bal nog aanne men, waar hij op een paar meter van het doel direct had moeten schieten. Robin Mac Taggart voor kwam met een sliding de gelijkma ker. SC Gastel-Steen 1-1: In een vaak rommelig aandoende wedstrijd bracht Jelle Oomen uit een vrije trap de thuisploeg op voorsprong: 1-0. Een aandringend Steen wist in de tweede helft een licht veldo verwicht te creëren. Nadat Eddy van den Bosch in de 70e minuut voor 1-1 had gezorgd, kregen de be zoekers nog enkele goede mogelijk heden die zij echter niet wisten te benutten. Door dit gelijkspel blijft, mede door de overige uitslagen, nacompetitie om degradatie te voorkomen voor Steen een optie. HSC'28-Goes 0-3: Na een eerste halfuur rondde Jordy den Toonder een uitval van de bezoekers succes vol af: 0-1. In de tweede helft speel de Goes met wat meer overleg, maar toch kreeg ook de thuisploeg enkele kansen. Tegen het einde nam HSC steeds meer risico'siets waarvan Goes eerst via Rick de Punder (0-2) en even later Jasper Huysman (fraaie lob) profiteerde. Vlissingse formatie heeft geen kind aan De Schutters. door Jos van Belzen vlissingen - Dankzij een afgete kende 5-o-overwinning bij De Schutters en het puntenverlies van FC Bergen is Walcheren nu alleen koploper in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. In de strijd om de derde plaats won Zeeland Sport met 2-1 van Domburg. De Zuid-Bevelandse derby Patrijzen-Luctor'88 (0-1) werd beslist via een treffer van Erik de Groene. De Schutters-Walcheren 0-5: Na twee kansen voor de thuisploeg in de beginfase opende Fred Com peer in de tiende minuut vanaf elf meter de score namens de bezoe kers: 0-1. Paul Bunnik verdubbelde deze voorsprong op slag van rust: 0-2. Na de pauze maakte Vincent de Rijke er al snel 0-3 van en was het duel beslist. In de slotfase bouw den Martijn Jansen en Bart Felius de score verder uit tot een ruime 5-0-zege voor de Vlissingers. De Noormannen-Odio 0-0: In een mager duel vielen weinig kan sen voor beide ploegen te noteren. Kort voor tijd leek de doorgebro ken Erwin Pouwelse op weg naar de openingstreffer, maar hij werd hiervan ten koste van een rode kaart afgehouden door een Odio-verdediger. Vervolgens werd de toegekende Gert-Jan van Leiden (midden) wordt fel op de huid gezeten door Martin den Hamer (nummer 3). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20