PZC Binnerts gestraft na kritiek 25 29 38 Van Basten snijdt in elftal Fitte Freire is een klasse apart in Milaan-Sanremo Tip? sport@pzc.nl Basketballers van BC Vlissingen onderuit in bekerfinale Maandag 26 maart 2007 Hoek-speler moet van trainer op de bank in derby tegen SSV'65. door Frits Bakker hoek - Er is onrust in de rangen van de voetbalclub Hoek en Thijs Binnerts was er zaterdag het slacht offer van. De Middelburgse verdediger in het elftal kreeg een disciplinaire straf, omdat hij in de PZC van zaterdag kritiek had geuit op Paul Telussa en Gert-Jan de Boer van de techni sche commissie. Voor straf werd Binnerts gepasseerd voor de derby tegen SSV'65. Voorafgaand aan de derby maakte Binnerts in een interview duide lijk dat de onrust is ontstaan door vage geruchten over gaande en ko mende spelers bij Hoek. Ook zei hij dat Paul Telussa net als vorig jaar maar wat graag het trainers- schap van Cees Houtepen wil over nemen. De beslissing, dat Binnerts niet mocht spelen, kwam van trainer Houtepen. „Binnerts heeft de huis regels overtreden en moet daar voor boeten", zei Houtepen, die verder geen commentaar wilde ge ven. „Regels zijn regels." De reservebeurt van Binnerts duurde niet langer dap 33 minu ten. Toen verdraaide leroen van de Broeke zijn rechterknie. De Axe laar werd per ziekenauto afgevoerd en keerde later terug met zijn been in het gips. „Het zijn waar schijnlijk gescheurde kruisban den", vertelde de verdediger. „Ik moet voor deze week een afspraak maken in het ziekenhuis." Thijs Binnerts viel in voor de ge blesseerde speler en deed dat uit stekend. Na de derby werd hij door de supporters tot man van de wedstrijd uitgeroepen. Nog een groter compliment kreeg hij van Marco Groeneveld, trainer van tegenstander SSV'65. ..Ik was maar wat blij dat Binnerts niet speelde. Hoek begon pas goed te voetballen toen hij inviel." Rotterdam - Op de vraag of hij na de wanvertoning tegen Roemenië (Oranje blameerde zich met een 0-0 gelijkspel in De Kuip) het mes in de selectie zou zetten, ant woordde bondscoach Marco Bas ten zaterdagavond nog dat hij dat te rigoureus vond. „Want ik heb niet het idee dat de jongens expres zo slecht hebben gespeeld", zei hij toen. Nog geen 24 uur later haalde Van Basten zonder scrupules een streep door de namen van Kew Ja- liens en Denny Landzaat, twee spe lers die tegen Roemenië weliswaar zwak speelden, maar wel in de ba sis stonden. Ook Tim de Cler gaat morgen niet meer naar Slovenië, maar dat is geen verrassing. De Cler zat tegen de Roemenen ook al op de tribune. Met de actie om Jaliens en Land zaat zonder pardon uit de selectie te zetten onderstreept Van Basten nog maar eens dat hij een coach is die heel impulsief en vaak ook op portunistisch reageert op bepaalde ontwikkelingen. De twee worden niet vervangen. Nieuw in de groep ten opzichte van afgelopen zater dag is aanvoerder Edwin van der Sar. Filip Dewinter wil af van Rode Duivels brussel - Als het aan Filip Dewin ter ligt, voorman van het ex treem-rechtse Vlaams Belang, hou den de Rode Duivels op te be staan. Alleen de opsplitsing in een Vlaams en een Waals elftal kan het Belgische voetbal uit het moe ras trekken. Dewinter deed zijn uit spraken na de 4-0-nederlaag van België tegen Portugal. „De spelers voelen zich nauwelijks verbonden met de nationale ploeg." Van Lieren zeker van finale wereldbeker den bosch - Laurens van Lieren heeft zich zaterdag tijdens Indoor Brabant zonder te rijden geplaatst voor de wereldbeker dressuur. De ruiter van stal Hexagon uit Schore hield zijn paard Ollright aan de kant in verband met een blessure aan het voorbeen. De die renarts vermoedt een lichte bloed uitstorting. Van Lieren eindigde in het klassement van de wereldbe ker als achtste, precies genoeg voor de finale eind april in Las Vegas. Jean Paul de Bruijn is weer beste van Europa Cervera - In het Spaanse Cervera is biljarter )ean Paul de Bruijn uit Hulst gisteren voor de zesde keer Europees kampioen in het band stoten geworden. Hij finishte met een ongeslagen partijreeks en een sterk gemiddel de. Op de slotdag van het EK re kende de Zeeuwse speler eerst af met de Belg Caudron en in de fina le met de Zwitser Gretiliat. Het eindgevecht was uitermate boeiend. De Bruijn won na een slotserie van 26 met 150-144. pagina 26 en 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13