Binnenlan 1 Providers blokkeren kinderpornosites APK 44.95 Site brengt extreem weer in kaart Ster in voorruit komt vaak voor in Randstad Openbare aanbesteding Politie werft nieuw personeel 64.95 Geen straf bij inleveren wapen PZC Zaterdag 24 maart 2007 7 Internetgebruiker krijgt tekst van de politie op scherm bij openen site. door Martijn van Beek DRIEBERGEN - Internetproviders gaan op verzoek van de politie kin derpornowebsites blokkeren. Be zoekers die de sites opzoeken krij gen dan een waarschuwing op hun scherm. Het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) heeft daarover gisteren een overeen komst gesloten met kabelbedrijf UPC. Het 'projectteam bestrijding kin derporno' van het KLPD gaat de providers vanaf mei voorzien van een steeds geactualiseerde zwarte lijst met websites, die vervolgens worden geblokkeerd. Computerge bruikers die een van de geblokkeer de internetpagina's willen bezoe ken, krijgen in plaats daarvan een tekst van de politie op hun scherm. Politie en providers zeg gen de bezoekers niet te zullen re gistreren. Het idee is afkomstig uit Noorwegen, waar alle internetaan bieders al samenwerken met de po litie. In een jaar tijd zijn daar ne genhonderd sites afgesloten, die daarna bij elkaar ongeveer een mil joen keer, tevergeefs, werden aan geklikt. „We hebben niet de illusie hiermee het probleem uit te roeien", zegt Chris Groeneveld van het KLPD. „Maar het is een prik die we kunnen uitdelen en al le beetjes helpen. Als voldoende providers meedoen kun je de markt voor de verspreiders min der aantrekkelijk maken." KPN, de grootste internetaanbieder, heeft gezegd mee te doen, met andere providers is de politie in gesprek. XS4AU weigert vooralsnog. Vol- 1^ Het idee komt uit Noorwegen. In een jaar tijd zijn daar negenhon derd sites afgesloten, die daarna ongeveer een miljoen keer, tever geefs, werden aangeklikt. gens teamleider misbruikbestrij- ding Niels Huijbregts, is blokkeren van kinderporno 'een symbool maatregel die afleidt van het ware probleem'. Dat is volgens hem 'het misbruik van kinderen'. „Wij vin den het veel belangrijker dat Ne derland politieke druk uitoefent op een land als Wit-Rusland. Dat grenst aan de EU en er komt veel kinderporno vandaan", aldus Huij bregts. Het KLPD heeft drie mede werkers die voltijds speuren naar kinderporno op het web. Volgens Groeneveld komt er alleen een slot op die sites waarvan overdui delijk is dat de inhoud kinderpor no bevat. „Er is een groot schemer gebied, daar blijven we van af" KLPD-chef Peter van Zunderd overweegt bij gebleken succes ook sites met andere 'criminele uitin gen' te blokkeren. „Al ligt dat al snel veel gecompliceerder", aldus Van Zunderd. „Van kinderporno is eenvoudig vast te stellen dat het strafbaar is." Rijswijk - Op de internetpagina www.meteoalarm.eu die sinds gis teren in gebruik is, wordt met kleu ren het weer in twintig Europese landen aangegeven. Op de site ziet de bezoeker in een oogopslag waar gevaarlijk of ex treem weer heerst. Groen betekent dat de omstandigheden normaal zijn. Geel geeft aan dat de situatie om oplettendheid vraagt. Gebie den waar uitzonderlijk weer voor komt zijn oranje gekleurd en in le vensbedreigende situaties rood. Tot zijn grote opluchting consta teerde Meinard Noothoven van Goor dat de website ook voor kleu renblinden goed toegankelijk is. Opdrachtgever: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Infrastructuur Vervoer Postbus 524 4330 AM Middelburg Bestek: I&V17-2007 Omschrijving: Het aanbrengen en verwijderen van markeringen van wegenverf en thermoplastisch materiaal met bijkomende werken op de (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio's Noord en Vaarwegen van de Provincie Zeeland in 2007. Aanbestedingsreglëment: A.R.W. 2005. Aanbestedingsdatum: Donderdag 3 mei 2007 14.30 uur. Inlichtingen: Dinsdag 17 april 2007 14.30 uur. Aard van de opdracht: Werken. Provincie Zeeland De volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedinqskalender.nl. AMSTERDAM - De Amsterdamse politie hield gisteravond in de Heineken Musi Hall een grote wervingsbijeenkomst. Met veel muziek en optredens kregen politiemensen en jongeren de kans om elkaar beter te leren ken nen. Op de foto probeert een agent twee meisjes warm te maken voor een baan bij de sterke arm. foto Evert Elzinga/GPD gBOSCH I B Service H I Drieschouwen-Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8,Telefoon 0113 - 35 15 51 Dirk Dronkersweg 15. Telefoon 0113 - 27 36 65 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 i:<.iii.HH=i:iii*WBiHii!Hi:mm; Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 keuring personenauto benzine diesel v.a. Voltaweg 33, Telefoon 0118 - 62 76 80 EzimmnmnsmmMeeei Gerbrandvstraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75,Telefoon 0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE, Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 8 Noothoven van Goor is een van de ruim 700.000 kleurenblinden in Nederland. Hij is tevens initia tiefnemer van Blind Color, een or ganisatie die zich inzet voor men sen die kleurenblind zijn. „Dit is een heel bruikbaar alterna tief voor kleuren", aldus Nootho ven van Goor. www.boschcarservice.nl Kans op glasschade het kleinst in de provincie Flevoland. DEN HAAG - Een automobilist heeft in de provincies Zuid-Holland en Utrecht de meeste kans op ruit- schade door opspattende steen tjes. Het risico is het kleinst in Fle voland, blijkt uit de schadestatistie- ken van Carglass. Vorig jaar meldde zich een recor daantal van 1,1 miljoen automobi listen met een kapotte autoruit bij het glasherstelbedrijf Dat is vier procent meer dan in 2005. Al jaren achtereen stijgt het aantal gevallen van ruitschade. Volgens Carglass is dat het gevolg van steeds meer files, achterstallig on derhoud van het weggennet en de steeds groter wordende voorrui ten. „Ook wegwerkzaamheden zijn een belangrijke oorzaak van scha de aan autoruiten", aldus een woordvoerster van Carglass. „En er wordt momenteel op veel plek ken aan de weg gewerkt." In Utrecht en Zuid-Holland werd één op de vijf automobilisten vo rig jaar de dupe van steenslag. De kans op ruitschade is daarna het grootst in Noord-Holland en Lim burg, waar één op de zes automo bilisten te maken had met ruitscha de. Het risico op een ster in de voorruit was het kleinst in Flevo land: daar werd één op de tien be stuurders het slachtoffer van steenslag. In bijna alle provincies is sprake van een toename van het aantal kapotte voorruiten. Vorig jaar was de stijging het sterkst in Zeeland (13 procent meer), Noord-Brabant (11 procent) en Noord-Holland (9 procent). Al leen in de provincies Drenthe en Groningen waren minder ruitscha- des. Risico op voorruitschade 1. Utrecht (1 op 5 auto's) - 2. Zuid-Hólland (1 op 5) 3. Noord-Holland (1 op 6) - 4. Limburg (1 op 6) 5. Noord-Brabant (1 op 7) 6. Gelderland (1 op 7) 7. Drenthe (1 op 8) 8. Friesland (1 op 8) 9. Zeeland (1 op 9) 10. Overijssel (1 op 9) 11. Groningen (1 op 9) 12. Flevoland (1 op 10) DEN HAAG - Jongeren in vijf ge meenten kunnen in mei wapens inleveren zonder dat zij voor het bezit ervan worden vervolgd. De actie in Den Haag, Den Helder, Til burg, Castricum en Cuijk gaat ge paard met een voorlichtingscam pagne. De Algemene Onderwijs bond en Koninklijk Horeca Neder land zijn positief „De meeste jon geren die een wapen meenemen naar school doen dit uit angst. Juist die bangige types kunnen nu over de streep getrokken worden." Directie Infrastructuur Vervoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7