We kunnen niet elke keer over de klokjes van Arnemuiden zingen Geld voor bso in Kats Stadszicht gaat tweede fase in Tol straks veilig parkeren - overdekt winkelen B PZC Zaterdag 24 maart 2007 3 1 Het schorrekoor gaf gisteren een concert in café Havenzicht. Tussen de liederen door werd de eerste cd gepresenteerd. foto Willem Mieras THOLEN - De gemeente is begon nen met de voorbereidingen voor de tweede fase van de nieuwbouw wijk Stadszicht in Tholen. In die fase - er komt ook nog een derde - is plaats voor zo'n driehon derd woningen. „We zetten in op allerlei soorten huizen in zowel de huur- als de koopsector", zegt een woordvoerder van de gemeente. Een aanzienlijk deel van de kavels wordt uitgegeven aan particulie ren, maar het ligt voor de hand dat ook projectontwikkelaars een deel van de ruimte gaan vullen. Over een precieze verdeling neemt het college later een besluit. In het tweede deel van Stadszicht komt ook een woonzorgcomplex met ongeveer zestig woningen. De gemeente verwacht dat de eer ste huizen in het nieuwe deel van de wijk halverwege 2008 gebouwd kunnen gaan worden. Schorrekoor uit Sint-Annaland presenteert cd. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het begon als een lolletje. Gewoon enkele bootei genaren uit Sint-Annaland die be sloten om samen mee te doen aan het plaatselijke smartlappenfesti val. Zes jaar later repeteren ze elke week, geven ze het ene optreden na het andere en hebben ze zelfs een cd gemaakt. Het Schorrekoor timmert aan de weg. „Het kan raar lopen", zegt voorzit ter André van Ast. „In 2001 had den we dat smartlappenfestival. Ik heb toen eens gepolst bij wat men sen die een boot hebben in de ha ven. De animo was groot. Toen we het jaar erop nog eens ergens zon gen zei iemand dat het best zonde was, dat we maar één keer per jaar optraden. Daarna ging het snel." In Pierre van Broekhoven vonden de mannen een goede en ambitieu ze dirigent. Onder zijn artistieke leiding werd het repertoire - dat in het begin uit alleen zeemansliede ren bestond - verruimd met onder meer Ierse volksmuziek, poplied jes en musicalnummers. „Die ver breding heeft het leuker gemaakt", vertelt Van Ast. „)e kunt niet elke keer over de klokjes van Arnemui den zingen. Iemand die nu enkele repetities mist, moet hard werken om weer bij te komen." Dat het koor exclusief voor man nen is, is niet veranderd. Al wordt de muzikale begeleiding wel uitge voerd door een kwartet vrouwen. Verder hoeven de leden niet meer uit Sint-Annaland te komen of er een boot in de haven te hebben. Het koor - vernoemd naar het Gro te Schor bij Sint-Annaland - heeft op het moment 28 zingende leden en dat mogen er niet meer wor den. Er is zelfs een ledenstop. „Als 'Als we een juweel van een stem binnen kunnen halen, zullen we het niet laten' we echt iemand met een juweel van een stem binnen kunnen ha len, zullen we het niet laten", zegt Van Ast. „Maar in principe is het voldoende zo. Meer zangers kun nen we niet kwijt in café Haven zicht, onze vaste stek voor repeti ties en optredens. Bovendien zijn we echt zo'n koor dat het liefst op treedt in van die bruine cafés." Om het voor iedereen leuk te hou den, probeert het koor het aantal concerten te beperken tot een stuk of tien per jaar. Naarmate het gezelschap kwalita tief beter werd, groeide ook de wens om eens een cd te maken. Onlangs was het zover: café Haven zicht werd omgetoverd tot opna mestudio. Van Ast: „Dat was een tip die we van andere koren kre gen. Ga niet naar een professione le studio, zeiden ze, maar doe het in je vertrouwde omgeving." De voorzitter vindt dat het resul taat er mag wezen. Wie dat zelf wil beoordelen, kan vanaf vandaag terecht bij boekhandel Heijboer in Sint-Annaland, waar het schijfje voor 12,50 euro in de rekken staat. Meer informatie over het Schorre koor is te vinden op de website www.schorrekoor.com. Man mishandeld in hartje Heinkenszand HEINKENSZAND - Een 24-jarige man uit Heinkenszand is in de nacht van donderdag op vrijdag op het Van der Biltplein in zijn woonplaats mishandeld. Het slachtoffer en zijn belager had den even daarvoor onenigheid ge kregen in een horecabedrijf in de Dorpsstraat. Buiten werd de 24-ja- rige op de grond gegooid en mis handeld. Hij liep letsel op aan zijn gezicht en knieën. Lesmarathon genereert 2000 euro voor project GOES - Studenten van de sector economie aan het Hoornbeeck College in Goes hebben donder dag en vrijdag tweeduizend euro bij elkaar gesprokkeld met een les marathon van 24 uur. Het geld gaat naar de stichting Cey lon Christian Care. Deze stichting verleent hulp in het oosten van Sri Lanka. Naast sport en spel, volg den de 52 studenten 's nacht ook lessen en gastlessen. Drie autoradio's gestolen in Kats KATS - In de Kerkstraat en de Christinastraat in Kats zijn in de nacht van donderdag op vrijdag uit drie auto's radio's gestolen. mm KATS - De renovatie van het dorps huis in Kats kost aanmerkelijk meer dan de 170.000 euro die er voor beschikbaar is. Met een extra investering van 65.000 euro krijgt Kats wel een buitenschoolse op vang (bso) en kan de buitenspeel ruimte van de peuters worden ver legd. Met een bso is in de oorspronkelij ke plannen geen rekening gehou den. Nu die, naar het voorbeeld van Colijnsplaat, in de peuterspeel zaal wordt geïntegreerd, is er berg ruimte tekort. Daar moet dus extra geld voor komen. Er zit nog een kansje in dat Kinderopvang De Be- velanden een bijdrage uit Vitaal Platteland kan lospeuteren, maar de gemeente Noord-Beveland wil daar niet op wachten. De boel moet na de zomer af zijn. Met de verbouwing wordt de grote zaal groter en doelmatiger. COLIJNSPLAAT - Het kruispunt in de Deltaweg bij De Tol wordt na de zomer aangepakt. Gedeputeer de Toine Poppelaars heeft dat be zorgde ouders uit Colijnsplaat en Kats laten weten. Ouders van kinderen en jongeren voerden vorig jaar actie om de pro vincie, beheerder van de Delta weg, tot ingrijpen te bewegen. Kin deren, maar ook ouderen, die met de bus naar Goes gaan, moeten minstens één keer per dag overste ken. Bij De Tol heeft het verkeer dat de Deltaweg op- of afgaat keu rige stroken, de rest rijdt tachtig ki lometer per uur, en niet zelden harder. Hoe het probleem moet worden opgelost, is nog niet duidelijk. Te kenaars van de provincie zijn er mee bezig. Er is een miljoen euro voor het kruispunt opzijgezet. Prijsplukker 'Lavendel' (Lavandula Angustifolia) Heerlijk geurend. Bel voor'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77