Growshop aan nieuwe kaai Meldpunt Thuishulp trekt de stekker eruit Rector mist Reynaertcollege al bin i9n uit van der Poel z pzc Zaterdag 24 maart 2007 33 Gemeente Hulst wil 'Over de Top' weg hebben van Vismarkt. door Harold dc Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil het nieuw beleid de growshops die in de gemeente gevestigd zijn aan banden leggen. Dat zegt burgemeester Jan-Frans Mulder naar aanleiding van de ver huizing van growshop Over de Top naar het pand van de voorma lige muziekwinkel aan de Vis markt. De growshop is nu nog ge vestigd aan de Bierkaaistraat maar dat pand moet per t april leeg op geleverd worden aan de Woon- stichting Hulst. Die wil op het ter rein in de hoek Dubbele Poort/- Godsplein appartementen bou wen. Mulder zegt dat hij niet blij is met de vestiging van Over de Top in het hart van het gebied waar vele tientallen miljoenen euro's in geïn vesteerd moeten worden voor de bouw van een nieuw winkelge bied. De growshop en de naastgelegen tattooshop behoren tot het rijtje panden die buiten dit stadsver nieuwingsplan Nieuwe Bierkaai vallen. „We hebben ons te laat ge realiseerd, dat we alle panden had den moeten opkopen die in het he le gebied aangeboden werden", zegt wethouder Paul Weemaes (Ruimtelijke Ordening). „Nu hebben we spijt, want je buur man kun je maar één keer kopen, luidt het gezegde. En de panden in kwestie worden buren van De Nieuwe Bierkaai, zoveel is zeker. Ze komen straks zelfs aan het wa ter te staan, als de voormalige ha ven tussen de Keldermanspoort en de Vismarkt is aangelegd." De wethouder benadrukt dat hij de ex ploitant van de growshop en de tattoowinkel best hun boterham gunt. „Van mij mogen ze gerust verdie- De gemeente Hulst wil met nieuw beleid voorkomen dat growshops zich vestigen op beeldbepalende locaties in het centrum van de stad. nen, maar liever niet op die plek." De burgemeester zegt dat de ge meente Hulst in navolging van Venlo de growshops in de gemeen te onder vergunning wil brengen. Dat betekent dat de gemeente in het kader van andere wetgeving de integriteit van vergunningaan vragers kan toetsen. Dat kan gron den opleveren om vergunning voor het uitbaten van een grows hop te weigeren. „De gemeente heeft dit zogenaam de Hectorbeleid ontwikkeld en ook pas een rechtszaak gewonnen die daarover was aangespannen", aldus Mulder. Hij hoopt het de uit baters van growshops op die ma nier lastig te maken zich te vesti gen. beervelde - Ook dit jaar staat het Park van Beervelde in de lente en herfst in het teken van de Tuinda gen. Twee keer per jaar trekken de Tuin dagen gemiddeld meer dan 20.000 bezoekers aan, onder wie veel tuin- liefhebbers uit Zeeuws-Vlaande- ren. In een familiale en landelijke sfeer, in het groene decor van één van de mooiste privéparken van België, vindt de bezoeker 200 expo santen. Beervelde wil meer zijn dan een tuinsalon, een bloemen markt of een plantenbeurs. Het wil dé plek zijn voor echte tuinlief- hebbers. Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 mei is de tuin telkens ge opend vam 10.00 tot 18.00 uur. Sjaak Leegstraten is niet bang om in een zwart gat te vallen. door Harold de Puysseleijr HULST - Na bijna veertig jaar in het onderwijs trekt rector Sjaak Leegst raten van het Reynaertcollege in Hulst over een week de deur van de school achter zich dicht. Mis schien nog niet helemaal voor goed, want hij wil opvolger Jan Reynders (47) goed in het zadel helpen. Leegstraten is niet bang dat hij in een zwart gat valt nu hij stopt. „Ik zal de school wel missen, want ik heb nu eenmaal iets met kinderen. Maar er is het nodige achterstallig onderhoud aan onze woning en ook aan die van mijn beide doch ters is nog wel wat te vertimme ren. Bovendien zit ik graag op de bok om mijn paard te mennen." Leegstraten is geboren en getogen in het land van Maas en Waal. Na de mulo koos hij bewust voor de kweekschool in Nijmegen. „Ter wijl de hele familie in de techniek zat. Mijn vader en mijn broer za ten in de scheepsbouw. Ik was met mijn keuze voor een baan in het onderwijs het zwarte schaap." Na wat invalbeurten op lagere scholen kreeg hij dankzij de pas toor in Tiel zijn eerste echte onder- wijsbaan omdat hij het kerkkoor ook kon dirigeren. Terublikkend op zijn carrière in het onderwijs constateert Leegstra ten dat hij veel functies ongeveer vijf jaar uitoefende. Na het beha len van zijn wiskundeakte vertrok hij met zijn gezin naar Nijmegen waar hij docent wiskunde en En gels werd aan een scholengemeen schap voor mavo, havo en vwo. „Die school had vijf verschillende gebouwen verspreid over de stad. De afstand tussen de twee meest veraf gelegen dependances be droeg zo'n negen kilometer. Pende len in de middagpauze was je bo terham opeten terwijl je met je fiets voor het stoplicht stond te wachten." Na zeventien jaar Nijmegen vond hij het tijd om 'verre oorden' bui ten zijn geboortestreek op te zoe ken voor het vervolg van zijn loop baan. „Ik kon terecht in Zoeter- meer, Rotterdam en Hulst. Mijn vrouw heeft uiteindelijk de door- Rector Sjaak Leegstraten stopt bij het Reynaertcollege. Vrijdag 30 maart neemt hij afscheid van de school met een receptie in de aula van de school. slag gegeven. De rust en de weids heid van Hulst spraken haar enorm aan." Zo ging Leegstraten in 1989 aan de slag als directeur op De Rietvliet, de school voor lager beroepsonderwijs aan de Gilden straat. Na zes jaar was die school inmiddels met de andere scholen voor vootgezet onderwijs in Hulst gefuseerd tot Reynaertcollege, de school waarvan hij tot 2005 plaats vervangend rector was. De realisering van de nieuwbouw in en bij het klooster van de paters Maristen aan de Carmelweg in combinatie met de uitbreiding van het schoolgebouw aan de Gilden straat beschouwt Leegstraten als een hoogtepunt. „Heel veel men sen dachten namelijk dat het nooit zou lukken om dat rond te krijgen. Het was een grote uitdaging om dat wel rond te breien." Leegstraten neemt vrijdag 30 maart afscheid van de school met een receptie in de aula van het ge bouw aan de Gildenstraat, waar hij zeventien jaar geleden slaagde de vijftien man sterke sollicitatie commissie te overtuigen van zijn kwaliteiten. De afscheidsbijeenkomst is van 15.00 uur tot 18.00 uur. Bezoekers kunnen dat ook kennismaken met de nieuwe rector. Vrijwilligersorganisatie gaat op in nieuwe stichting AanZ. door Wout Bareman terneuzen - De Stichting Vrijwilli ge Thuishulp in Terneuzen houdt op te bestaan. Dinsdag gaat bij het meldpunt van de stichting de tele foonstekker eruit. Tijdens een bij eenkomst in het Churchillhotel wordt 's ochtends afscheid geno men van de vrijwilligers. De taak van het Meldpunt wordt overgenomen door de nieuwe stichting AanZ die, in het kader van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO), voortaan de vrijwillige en professionele hulp en zorgverlening voor z'n reke ning neemt. Naast het Meldpunt worden ook de werkzaamheden en activiteiten van het Grensover schrijdend Openbaar Lichaam (GOL) Welzijn voor Ouderen Assenede/Sas van Gent en van de stichting Welzijn voor Ouderen in Terneuzen en Axel naar AanZ overgeheveld. AanZ gaat opereren vanuit het voormalige gemeente huis in Axel met steunmpunten in NW De stichting Meldpunt Vrijwillige Thuishulp in Terneuzen houdt dinsdag na negentien jaar op te bestaan. Dan wordt afscheid ge nomen van 45 vrijwilligers. Terneuzen en Sas van Gent. Er komt één centraal telefoonnum mer. Voorzitter E. Galama van het Meld punt noemt de opheffing van 'haar' organisatie, die negentien jaar geleden van start ging en een voorbeeldfunctie in Zeeland had, 'eeuwig zonde'. „En dan heb ik het niet alleen over de geoliede ma chine met een perfect opererend team van 45 vrijwilligers, die verlo ren gaat, maar ook over de hulp vragers. Want voor hen zal het net zo goed wennen zijn. De vrijwilli gers krijgen de mogelijkheid over te stappen naar AanZ, maar ze moeten wel eerst solliciteren." Hoewel het Meldpunt vorig najaar al van de gemeente te horen kreeg dat het met de komst van AanZ overbodig zou worden, kwam het bestuursbesluit van de stichting om de activiteiten per 1 april te sta ken tcoh nog als een verrassing. AanZ moet de komende week nog tal van zaken op de rails zetten. Het Meldpunt, dat zich voorname lijk richtte op ouderen, verwerkte vorig jaar ruim 900 hulpvragen. Voorzitter Galama: „Ik weet niet of die straks ook allemaal hun weg zullen vinden naar AanZ. Tja, de gemeente Terneuzen nam destijds zelf het initiatief tot de oprichting van het Meldpunt en dankt het nu, in het kader van de WMO ook weer af. Het kan verkeren." Rector Sjaak Leegstraten van het Reynaertcollege neemt binnenkort afscheid. foto Peter Nicolai Vandaag is het een Binnenllitzonderlijke dag mm home textiel Zaterdag 24 maart: Interstil verheft het ophangen van gordijnen tot ware kunst. Kom kijken naar demonstraties van de nieuwste collectie! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65