Dromen hebben hun eigen logica Nederlandse Bocelli en Iglesias bundelen talenten op cd Pharos Veiling interieur Insomnia pzc Zaterdag 24 maart 2007 45 'Mind the gap' van danshuis Station Zuid te zien in Middelburg. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Twee choreografen met uiteenlopende achtergronden kregen van Station Zuid de op dracht met dezelfde internationale groep van acht dansers een voor stelling te maken. Het contrast tus sen beide resultaten is groot. Mind the gap is dan ook de overkoepe lende naam van de productie die maandag in Middelburg is te zien. Station Zuid, het nieuwe danshuis voor de zuidelijke provincies, is nu een jaar aan de slag. Na de presen tatie vorig jaar april was het gezel schap tot nu toe alleen in Zeeland te zien tijdens het Zeeland Nazo merfestival met de voorstelling The recitaldie veel belangstelling trok. De theatervoorstellingen gingen om financiële redenen tot nu toe aan Zeeland voorbij. Dat is verle den tijd, aangezien het provincie bestuur besloten heeft met ingang van dit jaar een jaarlijkse subsidie van 35-ooo euro te verstrekken. Het eerste resultaat daarvan is dat de Mind the gap-tournee in Mid delburg wordt afgesloten. In sep tember verzorgt het danshuis in Fort Rammekens een van de vier locatievoorstellingen van het Zee land Nazomerfestival: Seven by 2 van de choreografen André Ging ras en Sylvain Emard. In oktober verzorgt Station Zuid de afsluiting van de eerste editie van Dansweek Zeeland, die wordt gehouden in Vlissingen, Terneu- zen en Oostburg. De werktitel van de voorstelling, met Edward Clug als choreograaf, is Sacre du Temps. Mind the gap omvat de choreogra fieën Wishes and fears van de uit Tsjechië afkomstige Vaclav Kunes en Dandy van de Amerikaan Step hen Shropshire The recitalDan dy is, zoals de titel al verraadt, De Zwitserse danseres Nathalie Nad-Abonji in Wishes and fears van choreograaf Vaclav Kunes. vooral een extravagant stuk, op pompeuze muziek van Georges Bi- zet L'ArlésienneDe nadruk ligt op de schoonheid van de muziek, de dans en de kleding. Het stuk van Kunes is veel ingeto gener, ook letterlijk duisterder, en beweegt zich in de wereld van dro men. „Dromen zijn voor mij heel belangrijk", zegt hij. „Als ik droom, dan weet ik dat ik in orde ben. Als ik niet droom, dan ben ik gestrest en dan moet er iets gaan gebeuren." De dromen bevatten de wensen en angsten uit de titel, zonder dat Kunes daarin heel concreet wordt. „Ik hou van uiteenlopende sferen en vreemde contrasten. Wat ik vooral mooi aan dromen vind, is dat je allerlei dingen met elkaar verbindt die eigenlijk helemaal geen binding hebben en dat je het toch als volkomen normaal er- pjl Station Zuid doet dit jaar drie keer Zeeland aan. Na 'Mind the gap' werkt het danshuis mee aan het Zeeland Nazomerfestival en de eerste Dansweek Zeeland. vaart. Dromen, nachtmerries, zijn ook niet per definitie angstig." Kunes koos voor een rijke potpour ri aan muziek, met elektronische maar ook folkloristische elemen ten. De prelude van Verdi's La Tra- viata dient als finale. „Dat is fantas tische muziek, al heb ik wel geaar zeld die te gebruiken omdat het misschien een cliché is." Hij benadrukt dat moderne dans vooral moet worden ervaren. „Als je de zaal binnenkomt, moet je al les achter je laten. Verwacht niets en laat het op je afkomen." Duet cd Pharos biedt doordachte mix klassiek en licht repertoire door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tien jaar geleden ont moetten ze elkaar als deelnemers aan de Soundmixshow: de Neder landse 'Andrea Bocelli' en 'Julio Iglesias'. Oftewel: Mare Borsboom uit het Schouwse Serooskerke en William lansen uit Rotterdam. „Die echte namen hoeven niet zo hoor", luidt hun voorkeur. Ze affi cheren zich liever als Mare Canto en kortweg William. Hun her nieuwde kennismaking heeft als resultaat een opmerkelijke cd, die sinds gisteren in de winkels ligt. De titel Pharos verwijst naar de zestiende eeuwse vuurtoren bij Alexandrië, een van de zeven klas sieke wereldwonderen. Nou wil Mare Canto zijn cd met William niet per se als wereldwon der typeren, maar hij is er wel bij zonder gelukkig mee. Zijn enthou siasme blijkt gedeeld te worden. want Pharos wordt direct al in vie rentwintig landen uitgebracht. „Tij dens de internationale platenbeurs in Cannes toonden de inkopers grote belangstelling", lacht Mare. Hij schrijft dat toe aan de door dachte mix van klassiek en licht re pertoire. Zelf schreef hij enkele ei gen arrangementen voor een aan tal covers op deze cd. „Verder hebben we geweldige me dewerking gehad van Melchior Rietveldt van MBR Studio's in Ca- pelle aan de IJssel. Hij heeft voor ons ook een geheel nieuw num mer geschreven, Come to Me heet dat", vertelt de Schouwse zanger. Zijn optreden samen met William tijdens de muziekmanifestatie Rondje Rotterdam trok de aan dacht van horeca-exploitant en voormalig voetbalmanager Ger La gendijk. Dat resulteerde in het produceren van deze cd met duetten. Mare Canto draait al heel wat ja- renmee in het showbizz-circuit als zanger, pianist en enterntainer. Hij wisselt moeiteloos van klassiek Het duo William (I) Marc Canto. naar populaire repertoire. Zijn ei gen voorkeur ligt vooral bij de se rieuzere ballads. De pijn van me lancholie en onbereikbare liefdes laat hij als tenor met voluminieus stemgeluid indringend weerklin ken. In duet met de Spaans aan foto Ron Spacy doende melodieuze stem van Wil liam levert dat twaalf mooie num mers op voor de specifieke liefheb bers van licht klassiek. Pharos be vat onder meer: Only love, Sigue Sin Mi, Caruso, Turiddu en Quando sen to que mi ami. foto Gemma van Linden Aan Mind the gap is een educatie project gekoppeld. Leerlingen van de Middelburgse scholengemeen schap Nehalennia leren eigen be wegingen om te zetten in moder ne dans. Dinsdag zien ze de origi nele choreografieën tijdens een be sloten schoolvoorstelling. Station Zuid, 'Mind the gap', maan- dag 26 maart in de Stadsschouw burg, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. De eerdere aangekondigde tweede voorstelling (op dinsdag 27 maart) is geannuleerd. vlissingen - De kunstmanifestatie Motel Insomnia in de Oude Tim merfabriek sluit morgen af met een ludieke veiling van het gehele interieur. Deze begint om 15.00 uur. Het publiek kan onder meer bieden op de de strandhuisjes, his torische foto's van de fabriek, Per zische tapijten en de theatergordij nen. De complete lijst is te vinden op wivw.motelinsomnia.nl. loost van Damme, directeur van het Arion Hotel in Vlisisngen, treedt op als veilingmeester. Er is ook een optreden van De Grote Doorbraak, een groep van 18 musi ci onder leiding van Dies le Due. In het verlengde van de manifesta tie heeft Hotel Arion sinds giste ren een nieuwe themakamer, ont worpen door tentoonstellingsma ker Leon Riekwell en kunstenaar Remco van den Bosch. De Insom- nia-kamer is bedoeld om slapeloze gasten een aangename nacht te be zorgen. Het hotel beschikte al over een Blof-kamer, een literaire ka mer en een liefdeskamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47