Trein ligt er 26 dagen uit A.S. ZONDAG OPEN 42 en 43 Spectrum Vlissingse kinderen verrassen koningin Beatrix STEiMAUS 12° HET WEER: O Bewolkt Zomertijd In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 maart wordt in alle EU-landen om 2.00 uur de klok één uur vooruit gezet Hiphop in Goes Zaterdag 24 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 71 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl VLISSINGEN - Verrast neemt koningin Beatrix een liedtekst in ontvangst van Nathalie, Annelies en Mike. De drie Vlissingers mochten haar het pa pier geven, zodat de koningin kon meezingen met de 1600 scholieren die haar gisteren muzi- het herdenkingsjaar van Michiel de Ruyter. Van- kaal ontvingen op het De Ruyterplein. De konin- daag is het 400 jaar geleden dat de zeeheld in gin (met naast haar commissaris van de koningin Vlissingen werd geboren, foto Robin Utrecht/ANP Karla Peijs) opende daarna in de St. Jacobskerk pagina 2 en 3: voorbeeld De Ruyter doorgeven Cricket-coach Woolmer op zijn kamer gewurgd KINGSTON - De zondag overleden coach van het Pakistaanse cricket team, Bob Woolmer, is vermoord. De 58-jarige Brit, die zondag dood werd aangetroffen in zijn hotelka mer, blijkt te zijn gewurgd. De internationale cricketbond ICC liet direct na de bekendmaking van de politie weten dat het WK in Jamaica ondanks het politieon derzoek naar de moord doorgaat. De ploeg van Woolmer was daags voor diens dood uitgeschakeld door debutant Ierland. Fans in Pa kistan verbrandden daarop pop pen die Woolmer moesten voor stellen. Alle leden van het Paki staanse cricketteam hebben vinger afdrukken afgestaan. Het ging om een standaardprocedure in het on derzoek naar de dood van Wool mer. Geen van de sporters wordt verdacht, aldus de politie. pagina 47: gentleman Bob vermoord De NS jagen mensen de trein uit Afschaffen van happy hour is een prima idee I 52% 48% Veel en lang oponthoud door werkzaamheden aan Zeeuwse spoorlijn. door Ernst Jan Rozendaal GOES - Treinreizigers krijgen de ko mende twee jaar in Zeeland veel stremmingen voor de kiezen. In 2007 rijden 26 dagen lang geen trei nen op delen van het traject tus sen Vlissingen en Roosendaal. Het gaat om twee perioden van negen dagen en vier weekeinden. Vol gend jaar volgt nog een vergelijk baar aantal dagen. Mogelijk wor den die samengepakt in één maand waarop geen treinverkeer mogelijk is op (een gedeelte van) de Zeeuwse spoorlijn. Het is noodzakelijk grote delen van het spoor te vernieuwen, zegt woordvoerder N. van der Wal van Prorail. Ook worden enkele over wegen vervangen. Ze kon gisteren niet de exacte locaties aangeven. In februari was het baanvak Ber gen op Zoom-Roosendaal al der tien dagen niet begaanbaar voor passagierstreinen. In mei ligt het spoorvak Goes-Kruiningen en mo gelijk ook Vlissingen-Goes er ne gen dagen uit. In oktober is het he le traject Vlissingen-Roosendaal negen dagen gestremd. Gedurende deze perioden is, net als in februa ri, 's nachts wel een spoor beschik baar voor goederentreinen. Gedu rende de vier weekeinden niet. h/wEUMEISTER KÖCIIEfc/ De eerste stremming is volgende week zaterdag en zondag tussen Kruiningen-Yerseke en Bergen op Zoom. Op de trajecten waar ge werkt wordt, zet de NS bussen in. Met 26.000 folders huis-aan-huis, 9000 op de stations en 17.000 brie ven aan vaste klanten attendeert de NS het publiek op de stremmin gen. Bij de werkzaamheden in fe bruari klonk de klacht, tot in de Tweede Kamer aan toe, dat die niet goed waren aangekondigd. Nu Zeeuwse treinreizigers worden in 2007 en 2008 geconfronteerd met veel stremmingen. In totaal worden twee maanden lang bus sen ingezet. GOES, Marconistraat 28 (Woonmall Goes), tel 0113-227077 Klik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. Brit pleegt voor zijn webcam zelfmoord LONDEN - Een 42-jarige Engelsman heeft voor zijn webcam zelfmoord gepleegd terwijl hij op een website met andere mensen in discussie was. De man, Kevin Neil Whit- rick, werd woensdagavond dood aangetroffen voor zijn computer nadat een ander lid van het discus sieforum de politie had gebeld. Hij had zich opgehangen. Volgens de vrouw van Whitrick was het slachtoffer, vader van twee kinderen, nooit helemaal her steld na een zeer zwaar auto-onge luk afgelopen zomer. wordt 'grootschalig uitgepakt qua communicatie', aldus woordvoer der S. Hoen van de NS. Hij beves tigt dat het gaat om een operatie die in Nederland zijn weerga niet kent. „Niet alleen gaat het om veel werkzaamheden, in Zeeland heb ben we ook maar één spoorlijn. Er is geen omreisalternatief via het spoor." Ook in 2008 moet nog vol op aan het Zeeuwse spoor worden gewerkt. NS en Prorail zijn er nog niet uit of de werkzaamheden dan opnieuw versnipperd over het jaar plaatsvinden, of dat gekozen wordt voor één periode van vieren halve week. Pagina 42 en 43: onderzoek naar wensen reizigers nodig Vandalen leven zich uit op trein Harry Potter LONDEN - Vandalen hebben zich uitgeleefd op de trein die te zien is in de Harry Potter-films. De poli tie verdenkt een groep van zes jon geren van het vernielen van de trein, die de naam Hogwarts Ex press draagt. Ongeveer 200 ramen van het voertuig zijn aan diggelen geslagen. De schade aan de trein bedraagt bijna 70.000 euro. De Hogwarts Express stond opgesla gen in Lancashire. Volgens het be drijf dat de trein beheert zijn ha mers gebruikt om het extra dikke glas van de treinramen te breken. Geen trein op Zeeuwse lijn week 13 (zaterdag 31 maart en zondag 1 april): Kruiningen-Ber- gen op Zoom; week 16 (zaterdag 21 en zon dag 22 april): Goes-Kruiningen week 19 (zaterdag 12 tot en met zondag 20 mei): Goes-Kruiningen en mogelijk ook Vlissingen-Goes; week 36 (zaterdag 8 en zondag 9 september): Goes-Kruinin gen; week 42 (zaterdag 20 tot en met zondag 28 oktober): Vlis singen-Roosendaal; week 47 (zaterdag 24 en zon dag 25 november): Goes-Krui ningen; in een nog onbekende periode in 2008 volgt mogelijk een stremming die vierenhalve week duurt. EN Zeeland: 2 en 3, 29 t/m 43; Binnen land: 4, 5 en 7; Buitenland: 9, 10 en 11; Economie: 16 en 17; Buiten gebied: 19, 20 en 21; Sport: 47 t/m 53. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1