Actieclub blijft strijdbaar Veere en Vlissingen azen op extra riiksgeld voor verfraaiing kust Slaapkenner Rademakers Woonwagenbewoners Terneuzen voelen zich onheus behandeld www.slaapkennerrademakers.nl Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen B PZC Vrijdag 23 maart 2007 33 Omwonenden van windmolenpark gaan schadeclaims indienen. door Joeri Wisse terneuzen - De komst van het grootste windmolenpark van Ne derland lijkt onafwendbaar, maar dat betekent niet dat de zaak een afgesloten hoofdstuk is voor de ac tievoerende omwonenden. De Raad van State oordeelde woensdag dat de bezwaren van Stichting Houd Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar (SHWKL) tegen de plannen van projectont wikkelaar WinWind ongegrond zijn. Die uitspraak is voor voorzitter Grote verkeerscontrole in Goes en omgeving goes - De politie heeft gisteren een grote verkeerscontrole gehou den in Kapelle, Vierwegen en in Goes op de Westhavendijk en de 's-Heer Hendrikskinderendijk. In de middaguren werden taxi's en aanhangwagens gecontroleerd, in de avonduren werd een algemene controle gehouden. In totaal wer den 35 bekeuringen uitgeschreven. Hendrikskinderen derde bij koersballen NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De koersballers van Nieuwland heb ben in hun eigen dorp beslag ge legd op het provinciaal kampioen schap. Zij lieten de teams van Schouwen-Duiveland (tweede) en 's-Heer Hendrikskinderen (derde) achter zich. Bij het Zeeuws kam pioenschap voor paren viel Kloe- tinge buiten de prijzen. Meisje aangereden in Oost-Souburg oost-souburg - Een tienjarig meisje uit de gemeente Vlissingen is gisterochtend rond half negen gewond geraakt bij een aanrijding in de Ritthemsestraat in Oost-Sou burg. Ze sloeg linksaf zonder voor te sorteren en zonder haar hand uit te steken. Een 33-jarige automo biliste reed haar vervolgens aan. Het meisje is gewond geraakt aan haar arm en enkel. Hans Jongepier 'een flinke dom per', maar geen reden om het bijl tje er bij neer te gooien. Tegen de komst van de 22 molens van 125 meter hoog zal de stich ting geen actie meer voeren. „We hebben alle juridische wegen be wandeld, we hebben eerlijk en hard gestreden, maar dat mocht niet baten." SHWKL zet nu in op het massaal indienen van planschadeclaims. „Het dichtstbijzijnde huis is straks maar vierhonderd meter van een molen verwijderd en in een straal van 2,5 kilometer staan drie a vier duizend woningen. Die zullen in waarde dalen, omdat de windmo lens lawaai maken en het zicht ver pesten. Ik verwacht dan ook zeker dat die mensen graag een vergoe ding willen hebben", zegt Jonge pier. WinWind is bij monde van projectmanager Jan Klaassen 'niet onder de indruk' van de voorgeno men claims. „We hebben er een post voor opgenomen, maar de er varing leert dat de vergoedingen die daarvoor worden uitgekeerd zeer beperkt zijn." Een ander punt waar de SHWKL zich hard voor gaat maken is de aanleg van een groene buffer tus sen het windmolenpark en de na bije woningen, zoals in Schapen bout. Omwonenden van het aan te leg- gen windmolenpark zetten in op het verhalen van planschade. Pro jectontwikkelaar WinWind is daarvan niet onder de indruk. Jongepier: „Die groenstrook komt ten oosten van de Tractaatweg. Daar moeten snel bomen worden geplant, zodat de molens uit het zicht van de bewoners komen te staan." De laatste hindernis voor Win Wind is een procedure die is aan gespannen door een inwoner van Terneuzen-Zuid. Die zaak dient volgende week woensdag voor de rechtbank van Middelburg. Klaas sen: „Maar dat zijn allemaal beken de argumenten die al eens eerder verworpen zijn." Inmiddels zijn de aannemers, allen afkomstig uit Terneuzen, be gonnen met het werk. Over vier weken moeten de wegen er liggen, december 2007 moet het park klaar zijn. WEEKEND Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vr. 17.00 tot ma. 8.00 uur: Huisart senpraktijk Bergen op Zoom, Paraselsus- laan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland F.K. Wiersum, Prunusstraat 42, 's-Graven- polder, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): Bellen naar eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Diteweg, tel 0113 224099I Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le (24-uur) J. Dekker, 06-53156391 Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Wijkverpleging Allévo tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Dierenartsen Bevelanden: Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Gezel schapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Gravenpolderse weg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Geopend zat. 10.00 tot 15.00 uur, behandeling volgens af spraak. Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Botermarkt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Proefproject van Vrom sluit naadloos aan op Zwakke Schakels. door Maurits Sep domburg - Veere en Vlissingen doen mee aan een proefproject van het ministerie van Vrom. Daar mee is geld te verdienen voor ver betering en verfraaiing van bijvoor beeld Zoutelande, Westkapelle en de Vlissingse boulevards. Het proefproject - actieprogram- ja ruimte en cultuur - sluit aan het kustversterkingsproject •e Schakels. Daarvoor moe ten de dijken bij Zoutelande en Westkapelle worden verlegd. Zo ontstaat nieuwe ruimte die anders gebruikt kan worden. Ook op de boulevards van Vlissingen zijn maatregelen nodig om mensen te beschermen tegen het water. Het ministerie van Vrom stelt geld beschikbaar om tegelijk met die kustversterking de directe omge ving aan te pakken. Dat biedt Veere de mogelijkheid om bijvoor beeld de deels verdwenen Kerk- ring in Zoutelande te herstellen, zegt J. Kaland van de gemeente Veere. Voor Zoutelande bestaat al een plan om de dorpskern op te knappen. Dat plan kan alleen maar beter worden door deelname aan het proefproject, zegt hij. Hetzelfde geldt voor Westkapelle. De gemeente wil het gebied rond het Polderhuis en het Calandplein aanpakken. Bij de kreek kan een verbeterd 'waterfront' komen. „Er zijn al abstracte ideeën voor Zoutelande en Westkapelle. Met het geld van het proefproject kun nen we die concreet laten maken door een architect in te huren", op pert Kaland. Hoeveel geld het actieprogramma ruimte en cultuur kan opleveren, weet Kaland nog niet. door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners van woonwagencentra in Terneuzen zijn door de politie-invallen, eer der deze week, in een verkeerd daglicht geplaatst. Bij de politie-invallen in de centra in Terneuzen. Sluiskil, Westdorpe en Zaamslag was de politie op zoek naar illegale hennepkweke rijen. Die werden echter niet aan getroffen. „Maar door al dat politievertoon krijgen we wel een crimineel eti ket opgeplakt", vertolkt Paula Net ten de gevoelens van de woonwa genbewoners. „Als er iets mis is, wordt het breed uit in de media uitgemeten. Als er niets gevonden wordt, hoort nie mand er meer iets van. Maar om wonenden kijken je raar aan. Op school, in de winkel: je moet jezelf steeds weer verdedigen. En dan zie je ze kijken met een blik van 'ja, dat zal wel'. De bewoners met een bedrijf wa ren ook de dupe van de politie-ac- tie, zegt woordvoerster Netten. „Die werden uren afgesloten en dat betekende geen klanten en minder inkomsten." Ze geeft toe dat woonwagenbewo ners niet allemaal heilige boontjes zijn. „Er zit altijd wel ergens een rotte appel tussen. Net zoals in gewon woonwijken." Noordstraat 7 -13 4531 GA Terneuzen 0115-613130 le prijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83