PZC Meer jeugdwerkers in Goes KI 36 29 38 Spoorviaduct nieuwe Sloeiijn buigt fraai richting Vlissingen-Oost Goes verhardt terrein SGB Auto-inbraken Broodje giraffe Het brieventasje van Michiel de Ruyter De Heilige Graal ligt gewoon in Graauw Vrijdag 23 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl arnemuiden - Nog tot juli wachten en dan kunnen automobi listen op Rijksweg A58 in elk geval richting Middelburg weer rechtdoor rijden bij het spoorviaduct in aanbouw voor de Sloe- goederenlijn. Het eerste noordelijke deel van het fraai gebo gen kunstwerk is tegen de zomer af. De bouw van het tweede stuk van het viaduct begint pas na een grondig explosievenon- derzoek. Spoorwegbeheerder ProRail heeft op de Sloedam, waar eind oktober en begin november 1944 zwaar is gevoch ten, al genoeg leergeld betaald met de vondst van oorlogstuig. Containers staan er nog om bij eventuele explosies bescher ming te bieden. Half 2008 moet de Sloeiijn klaar zijn. Zeven maanden later dan gepland. foto Peter Buteijn College investeert extra in voorzieningen en hulp aan jongeren. door Frank Balkenende goes - Extra jongerenwerkers (3,6 formatieplaats erbij), meer accom modatie voor opvang van jonge ren, vermindering van het aantal dropouts in het voortgezet onder wijs, meer ondersteuning van al lochtone ouders. De gemeente Goes gaat dit jaar werk maken van het jeugdbeleid. Het college van burgemeester en wethouders wil daarvoor meer geld uittrekken. Het budget stijgt v.O.F. VaS Beveren-MORKS Havenplein 3 4301 .TD ZrERIK7.ee telefoon oil 1-41395 1 www. deu rloozebrik'z h e .nl met 4,5 ton naar 1,85 miljoen euro. Dat is mogelijk door onder meer bijdragen van partners zoals de Re gionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS). Hoewel het Rijk en de provincie de laatste jaren veel meer oog heb ben voor het opgroeiende kind en daar ook programma's voor heb ben ontwikkeld, heeft een gemeen te nog genoeg vrijheid om lokaal jeugd te ondersteunen en voorzie ningen te scheppen. Goes telt bijna tienduizend jongeren in de leeftijd van nul tot 23 jaar. Het Goese college is ambitieus. Op het gebied van jeugdzorg moet de drempel binnen vier jaar fors om- goes - De gemeente Goes ver hardt dit voorjaar het parkeerter rein van de Stoomtrein Goes-Bor- sele. Dat is al jaren een hobbelig en - bij regen - drassige parkeerplaats. Het college van burgemeester en wethouders besloot deze week 140.000 euro uit te trekken om het terrein te asfalteren. De stoomtrein krijgt ook veertig mille subsidie voor de restauratie van de voetgangersbrug over het spoor aan de Van Doornestraat. laag. Ouders moeten beter en snel ler hulp kunnen krijgen. Daar naast wil het college meer allochto ne ouders ondersteunen. Ook moet de voorschoolse educatie worden uitgebouwd en belandt elk kind vanaf 1 januari 2008 in een elektronisch kinddossier. Het aantal dropouts in het voortge zet onderwijs moet de komende vier jaar met 25 procent dalen en jongeren moeten sneller via een al- W| Goes wit een ambitieus jeugdbe- leid voeren: extra jongerenwer kers, meer voorzieningen en pro jecten, aanpak van werkloosheid, criminaliteit en verslaving. ternatieve leerweg naar een ar beidsplaats worden geleid. Ook wil Goes laten onderzoeken waar om de gemeente bovengemiddeld veel jeugdwerklozen telt (6,1 pro cent, tegen 5,1 procent in de regio). Goes heeft nu één jongerenwerker. Daar komt 3,6 formatieplaats bij. Die extra krachten moeten onder meer de breedtesport-activiteiten (nu alleen in de Goese Polder) uit bouwen en jongeren helpen in Goes-West en Wolphaartsdijk. Voor zwerfjongeren is een tijdelijk opvangcentrum nodig (mede een taak voor de RWS). Ook wil de ge meente criminaliteit en verslaving onder de jeugd sterk terugdringen. DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113)30 24 30 DE WOONl goes - In de Goese wijk Overzuid zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee auto-inbraken ge pleegd. De wagens stonden gepar keerd aan de Schubertlaan en de Wagnerlaan. De inbrekers gingen er in beide gevallen vandoor met het navigatiesysteem. Tip? redactie@pzc.nl Bij de koffieautomaat in het Zie- rikzeese politiebureau wordt zo nu en dan het broodje giraffe-ver- haal verteld. Een Zeeuwse familie was een dagje uit in het Safaripark Beek- se Bergen. Ondanks de waarschu wing bij de Afrikasector in dit park voerde de zoon des huizes een appeltje aan een giraffe. Uit pure dankbaarheid ging de lang nek op de motorkap van de auto zitten. Het park wilde de schade niet vergoeden, maar bood de fa milie tegen de schrik een dineetje aan. Naar goed Brabants ge bruik werd daar een wijntje bij geserveerd. Op de terugreis trok de beschadigde auto de aandacht van een politiepatrouille. De au to werd aan de kant gezet en oom agent informeerde naar de schade. Pa verklaarde naar waar heid, moest onmiddellijk blazen en kreeg twee uur ontzegging van de rijbevoegdheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79