Twijfels over nieuw college Onrust bij personeel AZZ over opheffing dagbehandelplaatsen Schoolkrantredacteuren stellen vragen over Europa Rijkswaterstaat baggert drempels weg Alzheimer Café s PZC Vrijdag 23 maart 2007 3 7 Oppositie heeft weinig vertrouwen in veranderingsgezindheid door Ben Jansen MIDDELBURG - CDA, WD, PvdA en SGP in de Zeeuwse Staten moe ten recht doen aan de verkiezings uitslag van 7 maart. Dat betekent een koersverlegging waarin de vi sie van de partijen die winst heb ben geboekt tot uitdrukking komt. Het grote minpunt van een nieuw dagelijks provinciebestuur van de vier partijen, is dat het geen van al le winnaars zijn. Die - SP, Chris tenunie en PvZ - staan aan de kant. Tijdens de bespreking van het verslag van informateur T. Ver- bree spraken de vertegenwoordi gers van deze partijen daar gister avond hun verbazing en teleurstel ling over uit. L. Lievaart-Kist (SP): „Het ziet ernaar uit dat het beleid wordt voortgezet waarvan de kie zers hebben aangegeven dat ze er niet gelukkig mee zijn." D. Visser (Christenunie): „Wij zijn niet se rieus genomen." J. Hageman: „De uitkomst lag al tevoren vast." Verbree erkende dat ook andere 'interessante' combinaties moge lijk waren. „Maar die zie ik nog niet tot een goed einde komen. Mijn opdracht was op zoek te gaan naar een stabiel college van GS. En niet naar iets waarmee het continu tobben is." De informateur was het ermee eens dat de partijen die nu al het dagelijks provinciebestuur vormen W* De winnende partijen bij de Sta- tenverkiezingen voelen zich ge passeerd in de conclusies van in formateur Verbree over de vor ming van een college van GS. niet zonder meer de verlenging in kunnen gaan. „De koers zal zeker moeten worden verlegd." Dat ge beurt ook, verzekerde T. Poppel- aars (CDA en sinds gisteravond for mateur). Voorwaarde is dat de Sta ten in hun agenda voor de komen de vier jaar duidelijke keuzen ma ken en niet slechts een bundeling van verlanglijstjes presenteren. J. Suurmond (WD) en G. van Heukelom (SGP) zeiden dat wat hun betreft opnieuw een college met zes gedeputeerden kan wor den geformeerd. M. Ie Roy (PvdA) vond zelfs slechts vier gedeputeer den bespreekbaar; zonder deelna me van de SGP. Het CDA, zo bleek uit de woorden van T. Pop- pelaars, hechtte aan vijf dage- lijks-bestuurleden, naast de com missaris van de koningin. „De Sta ten hebben signalen in die rich ting aangegeven. De provinciale or ganisatie moet efficiënter werken. Daar hoort een bestuurlijke veran dering bij in de vorm van een klei ner college van GS." De komende weken werken CDA, WD, PvdA en SGP aan een pro gramma. Het nieuwe college moet eind april klaar zijn. DEN HAAG - Wouter van Acker (18) uit Axel had gisteren een pittige vraag voor Eurocom missaris Neelie Kroes. Hoe zij dacht over het boek 'Europese Mandarijnen' van Derk-Jan Ep- pink, wilde hij weten. In dat boek wordt Euro pese politici machtsmisbruik verweten. Daar klopt niks van, vond Kroes. „Als je die aan vechting hebt, word je binnen de kortste ke ren onderuit gehaald." Wouter ondervroeg Kroes tijdens een persconferentie in Den Haag. Daar konden gisteren vijftig schoolkrant redacteuren vragen over Europa stellen aan Eurocommissaris Neelie Kroes, staatssecreta ris Frans Timmermans en SP-Kamerlid Jan Ma- rijnissen. Gespreksleider was Sophie Hilbrand. Wouter was naar Den Haag getogen met Stép- hanie Verhelst, die net als hij schoolgaat op het Zeldenrust-Steelandcollege in Terneuzen, WÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊHtÊÊÊÊÊtÊÊm Koen Kloet van de Scheldemond in Vlissingen en Eva Peene van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middelburg. Ze woonden festiviteiten bij in het kader van vijf tig jaar Europese samenwerking. foto David van Dam/GPD door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Jeugdzorginstelling AZZ vermindert de komende ja ren het aantal plaatsen op de me disch kinderdagverblijven en bod- daertcentra ten gunste van jeugd- hulp aan huis. De honderd medewerkers van de dagbehandeling werden daar giste ren in Middelburg over geïnfor meerd. Ze toonden zich ongerust over hun banen, maar van ontsla gen zal geen sprake zijn, zegt B. Cleutjens, secretaris van de Raad van Bestuur van AZZ. Steeds min der kinderen maken gebruik van de dagverblijven en naschoolse be- handelplaatsen, stelt Cleutjens. Daarbij staan ouders en jeugdzorg vaker ambulante hulp bij het kind thuis voor. Kinderen maken ook steeds korter gebruik van de voor zieningen nu indicaties niet langer standaard voor een heel jaar gel den. Bij ambulante hulp zijn de wachtlijsten bij jeugdzorg echter het grootst, ook omdat er steeds vaker van jeugdzorg gebruik wordt gemaakt. Groepswerkers kunnen als dat past overstappen naar am bulante zorg, zegt Cleutjens. Op de medisch kinderdagverblijven en Boddaertgroepen in Goes, Ter- neuzen en Middelburg gaan min der groepen draaien. Hoeveel min der is nog niet bekend. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat heeft enkele tienduizenden euro's beschikbaar om obstakels in toe gangsgeulen voor grote of kleinere havens weg te baggeren. Momen teel wordt geïnventariseerd waar de grootste knelpunten liggen. Waarschijnlijk kunnen er daarvan enkele weggebaggerd worden. Het geld komt uit de zogenaamde twee procentsreserve van Rijkswa terstaat. De dienstkringen voeren de inventarisatie van de knelpun ten uit en overleggen onderling wat het eerst aangepakt wordt. GOES - Het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ) geeft maandag uit leg over de indicatie bij het Alzhei mer Café in Goes in Ter Valcke. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. lOp zoek naar een Istoere skelter! www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75