De Westerschelde kachelt achteruit Els Moens kan eindelijk verder na onterecht ontslag i^Arneville vr-t Jerry's 'Ik dacht steeds 'ze zullen me niet kapot krijgen, ik heb het verdomme niet gedaan'. Ik werd daar zo kwaad dat ik ijzer kon opvreten.eis Moens, secretaresse Zdül PZC Vrijdag 23 maart 2007 35 Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! Meergeulensysteem in de rivier dreigt in de knel te komen. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De natuurlijke waar den van de Westerschelde zijn af gelopen tien jaar (verder) achter uit gegaan. De nevengeulen verlan- den, de hoofdgeul verdiept. De in voer van zand is omgedraaid in omvangrijke zanduitvoer. De op pervlakte platen nam met circa 250 hectare af. De ontwikkelingen staan in het gisteren door Rijkswaterstaat in Middelburg gepresenteerde onder zoek naar de gevolgen van de twee de verruiming van de vaargeul. De verdieping is niet de enige 'boos doener'. Een aantal oorzaken van de verandering is niet bekend en wordt verder onderzocht. Zoals de afname van de helderheid van het water (wat de productie van plankton en algen benadeelt en on gunstig is voor naar voedsel dui kende vogels). Na de verdieping is de hoeveel heid instromend water licht geste gen. Dat zorgt voor plaatafslag. Vanaf Hansweert richting oosten treedt daling van de laagwaterstan- den op. Dat komt omdat de hoofd geul, die tevens ebgeul is, verdiept. De hoogwaterstanden in Vlissin gen bleven gelijk. Alleen in bijzon dere omstandigheden treden hoge re stroomsnelheden op. Het verdwijnen van zand is zorge lijk; er moet genoeg zand in de ri vier zijn voor de natuurlijke pro cessen en de veiligheid, zei direc teur S. Jacobs van Rijkswaterstaat Zeeland. Hij gaf aan dat ingezet wordt op behoud van een goed meergeulensysteem, om te voorko- |<*a De Westerschelde is afgelopen tien jaar achteruitgegaan. De oor zaken zijn niet alleen toe te schrijven aan de tweede verrui ming van de vaargeul. men dat de Westerschelde 'een bak water' wordt, zoals met de Franse Seine is gebeurd. Er zijn ook pluspunten. De produc tie van bodemalgen nam toe, voor de vogels zijn door de verruiming geen nadelige ontwikkelingen op getreden, de hoeveelheid ondiep water nam minder af dan ver wacht en de oppervlakte slik en schor bleef nagenoeg gelijk (toena me in het westen, afname in het oosten). Gedeputeerde W. van Zandbrink (PvdA, natuur en water) stelde dat sprake is van een steeds minder na tuurlijk systeem. Hij vroeg zich af of het onderzoek de noodzaak om 600 hectare getijdennatuur aan te leggen beïnvloedt. Niet, beklem toonde G. van der Sar van het mi nisterie van LNV: de Schelde ka chelt achteruit en het onderzoek bevestigt dat natuurherstel noodza kelijk is. Jacobs kon niet aangeven of slim storten van baggerspecie ontpolderen kan voorkomen. Secretaresse na jaren vrijgesproken van verduistering bij Dow. door Florende Imandt VOGELWAARDE - De aanklacht van verduistering kwam als de spreek woordelijke donderslag bij heldere hemel. „Ik kwam terug na een va kantie van vier weken, werd met een bij de manager geroepen die een doos met declaraties liet zien en zei 'dit is je doodvonnis'. Daar na kon ik naar huis." Els Moens (52) werd op staande voet ontslagen. Na een dienstver band van 29 jaar bij de Terneuzen- se chemiegigant Dow, waar ze als secretaresse had gewerkt. Naar ei gen zeggen met veel plezier en zeer loyaal richting werkgever. De laatste drie jaar werkte ze op de afdeling communicatie waar ze over een creditcard van het bedrijf beschikte om representatiekosten te betalen. Feestjes, bloemen, ge bakjes, dat soort dingen. „Maxi maal 750 euro per keer. Maar er bleken een paar keer veel grotere bedragen te zijn opgenomen. Tot totaal 42.000 euro. Tja, best moge lijk, maar niet door mij. Alleen kon ik dat niet aantonen, omdat ik niet meer bij de administratie kon." Dat wat je met de card opnam, moest je later verantwoorden aan de hand van bonnen en declaratie formulieren. Vier leveranciers die Els Moens jarenlang contant be taalde, zeiden later dat ze niks had den ontvangen. „Dow verklaarde dat het bedrijf zelf die mensen had betaald, maar bewijzen daar van kon Dow niet overleggen. In middels zijn twee van die leveran ciers failliet, een is veroordeeld we gens drugs en een vierde doet dik Els Moens uit Vogelwaarde sluit een zwarte periode af. Ze heeft inmiddels ander, leuk werk. foto Wim Kooyman ke zaken met Dow. Dus ja, hoe be trouwbaar zijn die nu helemaal?" Na het ontslag stortte Els Moens' wereld in. „Ik werd ineens voor dief uitgemaakt, maar was nog steeds zo naïef om te denken dat ze er binnenkort wel achter zou den komen dat het allemaal niet klopt." Ze stapte naar de kantonrechter om haar ontslag aan te vechten, maar verloor. „Drie voormalige ba zen verklaarden dat de handteke ningen op declaraties 'misschien niet' de hunne waren. Met andere woorden: ik zou die handtekenin gen vervalst hebben, maar die wa ren wel door allerlei interne con trolegroepen gecheckt. Toen pas gingen mijn luikjes open en kreeg ik het idee 'ze spannen tegen me samen'. De loden last van de diefstalver denking bleef „De kantonrechter stelde een nader onderzoek in en concludeerde dat mevrouw niet goed opgelet had wat er met haar creditcard gebeurde, het vertrou wen van de werkgever had be schaamd en derhalve terecht was ontslagen." Inmiddels had Dow ook aangifte gedaan en kwam er via het Open baar Ministerie een strafrechtelijke procedure op gang. Achteraf ge zien haar redding, zo zegt ze, want het leidde uiteindelijk bij het Ge rechtshof in Den Haag tot vrij spraak. De ervaring van aanhou ding en verhoor is er evenwel een om nooit te vergeten. „De hele dag verhoren waarin ze steeds maar aandrongen van 'geef het nou maar toe, dat lucht op'. Maar ik dacht steeds 'ze zullen me niet ka pot krijgen, ik heb het verdomme niet gedaan'. Ik werd daar zo kwaad dat ik ijzer kon opvreten." Els Moens heeft nu een andere baan als secretaresse. Haar nieuwe werkgever, die ze liever niet bij na me noemt, kent haar geschiedenis en heeft er volgens haar geen en kel probleem mee. De oude werkgever Dow is 'ver rast' door de strafrechtelijke vrij spraak, maar wil inhoudelijk niet op de zaak ingaan uit privacy-over- wegingen. Woordvoerder Erik van Oosten noemt de situatie rond Els Moens 'triest'. „Ontslag op staande voet is altijd pijnlijk. Het gebeurt ook slechts in uitzonderlijke situa ties." A^ion Grulden Stroom ravrfi'örïöo rcmd tefano s i aöpSkntm GRATIS ENTREE! RESERVEREN 0118-410 502 Weddingplanner 06-53 696 974 Vooraf: Tempura van scampi's op een bedje van safraanrisotto vergezeld door een boterzachte kreeftensaus Hoofdgerecht: Varkenshaas omwikkeld met krokant Zeeuws spek begeleid door een prikkelende mosterd honingsaus Nagerecht: Bavarois van rood fruit omringd door een frisse mintcoulis. tel.:0118-410 502 tel.:0118-418 019 tel.: 0118 - 441 441 tel.:0113-230 066 tel.:0118-638 456 Brasserie Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Hotel Arneville Iedere zondag live muziek op de boulevard! Grand Café Raymondo en Brasserie Arion presenteren beurtelings de Hollandse Muziek Zondagen. Eerste sessie van 15.00 tot 17.00 uur de tweede sessie is van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.amadore.nl. Heerlijk dansen en lekker eten! Zondag 25 maart in Grand Café Raymondo te Vlissingen met een optreden van Jack Cross! Iedere zondag van 12.00 tot 14.30 uur serveert Brasserie Arion de bekende zondagsbrunch. Goed te combineren met een heerlijke strandwandeling! Voor de kinderen is er om de week een leuk entertainmentprogramma! Reserveer alvast voor de uitgebreide Paasbrunch voor le of 2e Paasdag. ■■PTïP3HTïTTT=nT3^1M 25,- per persoon, kind 3 t/m 12 12,50. Een unieke lokatie voor uw bruiloft? Behalve de prachtige romantisch aangeklede trouwruimtes met adembenemend zeezicht bieden we een romantische bruidssuite. We zorgen ervoor dat u een dag heeft waar u een huwelijk lang op terug kunt kijken. Maak nu een afspraak met onze weddingplanner. Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen lachen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73