Buurt tegen komst wasstraat Slaapkenner Omwonenden van Koegorspolder staken strijd tegen windmolens Geniet van een langere dag vol energie! vertelt je graag hoe. Beste 2006 <r; le prijs Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen www.slaapkennerrademakers.nl Kapelle overlegt met jongeren over overlast Goes pakt schoolverzuim en jeugdwerkloosheid aan s PZC Vrijdag 23 maart 2007 33 Wasserette bij garage Murre stuit op verzet van omwonenden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Omwonenden van ga ragebedrijf Murre in Vlissingen willen niet dat de ondernemer in de Gerbrandystraat een autowas- straat bouwt. Volgens de bewo ners van 22 omliggende woningen, zorgen de plannen van Murre voor geluidsoverlast, milieuvervui ling en het verergeren van een ver- keersonveilige situatie. De eigenaar wil de werkplaats aan de achterkant uitbreiden. En aan de zijde van de buurman wil hij een wasstraat bouwen. De vergun- Parkeerterrein SGB in Goes wordt verhard GOES - De gemeente Goes ver hardt dit voorjaar het parkeerter rein van de Stoomtrein Goes-Bor- sele. Dat is al jaren een hobbelig en - bij- regen - drassige parkeerplaats. Het college van burgemeester en wethouders besloot deze week 140.000 euro uit te trekken om het terrein te asfalteren. Scouts planten bosje bij 's-Heer Abtskerke 's-HEER ABTSKERKE - Scouts uit Heinkenszand planten morgen bij de boerderij van wijlen Adrie van der Meulen bij 's-Heer Abtskerke een klimaatbosje. Het bosje gaat bestaan uit waLnoot- bomen. Het Zeeuws Landschap, nu eigenaar van de oude boerderij aan de Zuidweg, stelt de grond be schikbaar. Actiemiddag Domburg voor Doe een Wens DOMBURG - In zorgcentrum Sim- nia in Domburg wordt morgen een actiemiddag gehouden voor goede doelen. Er is onder andere een verkoop van zelfgemaakte spullen en een rommelmarkt, aanvang 14.00 uur. De opbrengst gaat naar de Doe een Wens Stichting Nederland, die zich inzet voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. ningen zijn aangevraagd. De buur man uit de Gerbrandystraat en be woners van de Anna Blamanlaan hebben bezwaar aangetekend. „We verwachten geluidsoverlast", zeggen W. van Ouwerkerk en E. Kiljan namens de buurt. „Het is niet alleen het geluid van de wasstraat zelf, het is ook het ge luid van wachtende auto's met draaiende motoren en harde mu ziek. Murre verwacht zo'n vijftig auto's per dag in de wasstraat. Hij wil die zeven dagen per week open hebben van acht uur 's och tends tot elf uur 's avonds. We kunnen straks niet meer rustig in de tuin zitten", zegt Van Ouwer kerk. „En hoe staat het met de milieuei- sen", wil Kiljan weten. „Wordt er ook gedacht aan de uitlaatgassen van wachtende auto's en aan de nevel van de wasstraat?" De bewo ners vinden dat een wasstraat niet past in een woonwijk. „Dat het be drijf is uitgebreid met een mooie grote showroom, is prima. Maar met deze plannen erbij, gaat hij net een stap te ver. Misschien wordt het tijd dat het bedrijf gaat verhuizen naar een industrieter rein. Dat is ook waarom garage Ku- zee uit Oost-Souburg moest ver huizen." De PvdA heeft zich het bezwaar De bewoners van omliggende wo- ningen verwachten onder meer geluidsoverlast en een nog onvei ligere verkeerssituatie in de Ger brandystraat in Vlissingen. van de omwonenden aangetrok ken. „De Gerbrandystraat is nu al onveilig", zegt raadslid R. de Ion- ge- „Het is een drukke weg die ter hoogte van de garage heel onover zichtelijk is. Bovendien ligt er di rect langs de op- en afritten van de garage een fietspad waar altijd veel schoolkinderen rijden. Ook vragen we ons af of de plannen voldoen aan alle milieueisen. We gaan eerst alle stukken opvragen en willen daarna het onderwerp op de politieke agenda zetten." Eigenaar H. Murre over zijn plan nen: „Ik ben in afwachting van de vergunningen. En die gaan ko men. Onze plannen voldoen aan alle voorwaarden en criteria die de gemeente heeft gesteld." Zomertijd Slaapadvieswinkel Noordstraat 7-13 4531 GATerneuzen 0115-613130 WEEKEND Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111) 406111. Politie gaat in de zomer extra controleren op het sluizencomplex. WEMELD1NGE - Het gemeentebe stuur van Kapelle wil een eind ma ken aan de overlast die jongeren 's zomers veroorzaken op het (voor malige) sluizencomplex in Wemel- dinge. Burgemeester S. Kramer en wethouder L. Kosten (jeugdzaken) reizen dinsdag 27 maart naar We- meldinge af om met jongeren te overleggen hoe voorkomen kan worden, dat komende zomersei zoen opnieuw problemen ont staan in het sluizencomplex. De overlast leidde tot diverse klachten van zowel recreanten als omwo nenden. De politie zal in de zomer extra controleren op het sluizen complex; het peilhuisje wordt inge richt als tijdelijke politiepost. De bijeenkomst is om t9.30 uur in het dorpshuis van Wemeldinge. Stichting zet nu in op planschadeclaims en groenbuffer in polder. door Joeri Wisse TERNEUZEN - De komst van het grootste windmolenpark van Ne derland lijkt onafwendbaar, maar dat betekent niet dat de zaak een afgesloten hoofdstuk is voor de ac tievoerende omwonenden. De Raad van State oordeelde woens dag dat de bezwaren van Stichting Houd Woonomgeving Koegorspol der Leefbaar (SHWKL) tegen de plannen van projectontwikkelaar WinWind ongegrond zijn. Die uit spraak is voor voorzitter Hans Jon- gepier 'een flinke domper', maar geen reden om het bijltje er bij neer te gooien. Tegen de komst van de 22 molens van 125 meter hoog zal de stich ting geen actie meer voeren. „We hebben alle juridische wegen be wandeld, we hebben eerlijk en hard gestreden, maar dat mocht niet baten." SHWKL zet nu in op het massaal indienen van planscha declaims. „Het dichtstbijzijnde huis is straks maar vierhonderd meter van een molen verwijderd en in een straal van 2,5 kilometer staan drie a vierduizend wonin gen. Die zullen in waarde dalen, omdat de windmolens lawaai ma ken en het zicht verpesten. Ik ver wacht dan ook zeker dat die men sen graag een vergoeding willen hebben", zegt longepier. WinWind is bij monde van pro jectmanager Jan Klaassen 'niet on der de indruk' van de voorgeno men claims. „We hebben er een post voor opgenomen, maar de er varing leert dat de vergoedingen die daarvoor worden uitgekeerd zeer beperkt zijn." In december 2007 moet het park klaar zijn. door Frank Balkenende GOES - Extra jongerenwerkers, meer accommodatie voor en op vang van jongeren, vermindering van het aantal drop-outs in het voortgezet onderwijs, meer onder steuning van allochtone ouders. De gemeente Goes gaat dit jaar werk maken van het jeugdbeleid. Het budget stijgt met 4,5 ton naar t,85 miljoen euro. Dat is mogelijk door onder meer bijdragen van partners zoals de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king. Het Goese college is ambitieus. Ouders moeten beter en sneller hulp kunnen krijgen. Daarnaast wil het college meer allochtone ouders ondersteunen. Het aantal drop-outs in het voortgezet onder wijs moet de komende vier jaar met 25 procent dalen en jongeren moeten sneller via een alternatie ve leerweg naar een arbeidsplaats worden geleid. Ook wil Goes laten onderzoeken waarom de gemeen te bovengemiddeld veel jeugdwerk lozen telt. Goes heeft nu één jongerenwerker. Daar komt 3,6 formatieplaats bij. Die extra krachten moeten onder meer de breedtesport-activiteiten uitbouwen. Voor zwerfjongeren is een tijdelijk opvangcentrum no dig. Ook wil de gemeente crimina liteit en verslaving onder de jeugd sterk terugdringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71