alles voor me Falende automobilist mag zich niet verschuilen achter medici ■altena1 advies aan huis meubelen Oud-dijkgraaf vandaag begraven VOLVO OCCASIONDAGEN 23 en 24 maart CAR VILLAGE Geld toerisme Woninginbraak VAN DER SLOOT s pzc Vrijdag 23 maart 2007 3 1 www.altena-id.nl INTERIEUR I DESIGN Leolux Pastoe Interlübke Montis SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN T E J.0 1 1 8 - 4 1 3 4 7 6 noordwelle - De afgelopen zon dag overleden oud-dijkgraaf en oud-wethouder M.J. Steur wordt vandaag begraven in zijn woon plaats Noordwelle. Steur was twintig jaar actief in de lokale politiek; eerst als raadslid in de toenmalige gemeente Noord welle, later als WD-wethouder in de gemeente Westerschouwen. Na het overlijden van dijkgraaf Geluk, in 1981, nam Steur deze functie over. Bij zijn afscheid in 1989 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij gaf toen al aan te verwachten dat de Zeeuwse waterschappen zouden fuseren. Steur werd 82.jaar. Zijn afscheids- dienst is om 13.30 uur in de Corne- liuskerk van Noordwelle. Ruim 70 Volvo Used Cars Uitgestelde betaling: max. 25.000,- tot mrt. '08 VOLVO WWW.DEGROENE-GOES.NL 0113-275000 zierikzee - Gemeente en VW trekken samen 2135 euro uit voor promotie van Zierikzee in het ci ty-tripmagazine Steden!. Voor dat bedrag komt er volgende maand een artikel van 3 a 4 pagi na's over Zierikzee in het tijd schrift. Van Steden! worden 25.000 exemplaren gedrukt. De bla den liggen bij kapper, sauna, lunchroom, sportschool en in de Intercity. De gemeente benadert winkeliersvereniging Neptunus nog voor ideeën en een bijdrage. nieuwerkerk - Uit een woning aan de Ooststraat in Nieuwerkerk zijn woensdagavond enkele siera den van onbekende waarde gesto len. De inbrekers vernielden bo vendien een deur en doorzochten de hele benedenverdieping van het huis. TOMMY 3HILFIGER SCHOENMODE Lange Delft 48, Middelburg Rijontzegging en werkstraf geëist tegen inwoner van Gouda. door Emile Calon middelburg - Een automobilist moet zelf zijn verstand gebruiken. Zelf zijn verantwoordelijkheid ne men. Hij mag zich niet verschui len achter medici die zijn ziekte nog geen naam hebben gegeven. Met die boodschap liet officier van justitie H. den Hartog gisteren dui delijk weten dat een inwoner van Gouda absoluut verantwoordelijk is voor het zeer ernstige verkeers ongeval dat hij vorig jaar op 29 juli veroorzaakte op de Hogeweg bij Burgh-Haamstede. Hij reed die middag met zijn VW-bestelbus drie fietsers aan. Eén overleed ter plekke, twee anderen raakten ge wond, waarvan één zeer zwaar. De inwoner van Gouda kreeg, ter wijl hij achter het stuur zat, een epileptische aanval waardoor hij geen enkele controle meer had over zijn auto. Volgens Den Har tog was het nog een wonder dat er die middag niet meer mensen zijn aangereden. Een aantal kon net op tijd wegspringen voor de voortra zende en slingerende bus. De Middelburgse rechters hielden de man meermalen voor dat hij al vaker zo'n aanval heeft gehad. „U wist dat dit kon gebeuren." Een jaar eerder had hij namelijk in Gouda zo'n 'black-out' gehad ter wijl hij op dat moment ook achter het stuur zat. Bij dat ongeval raakte niemand ge wond. Maar de man (40) had ver volgens maatregelen moeten ne men, aldus de officier. „Stoppen met rijden." De man zelf herhaalde dat geen en kele dokter hem adviseerde daar mee te stoppen. Ook durfde geen medici zijn 'toevallen' als epilepsie te benoemen, zei hij keer op keer. Hij vond dan ook samen met zijn advocaat dat hij eerder als slachtof fer van het medisch falen gezien kon worden dan als iemand die verantwoordelijk is voor het tragi sche verkeersongeval. Den Hartog eiste gisteren een werkstraf van 240 uur en een rij ontzegging van vier jaar waarvan één voorwaardelijk. Volgens haar mag de man de ko mende jaren niet achter het stuur kruipen omdat de kans op herha ling van zo'n zeer ernstig ongeval reëel is. De rechtbank doet op 4 april om 13.00 uur uitspraak. □2 Een Gouwenaar veroorzaakte 29 juli vorig jaar een dodelijk onge val op de Hogeweg in Burgh-Haamstede. Twee anderen raakten daarbij gewond. Oponthoud bij brug Bruinisse voor schepen bruinisse - Schepen moeten reke ning houden met oponthoud bij de basculebrug van de Grevelin- gensluis in Bruinisse. Wegens werkzaamheden wordt de brug tot morgenochtend acht uur niet bediend. Hetzelfde geldt vanaf maandagochtend negen uur tot woensdagavond acht uur. In over leg met de sluismeester en afhan kelijk van de werkzaamheden is beperkte doorgang mogelijk. Brandweerwedstrijd op terrein Zeelandia zierikzee - Op het bedrijfsterrein van Zeelandia aan de Straalweg in Zierikzee houden 22 brandweer korpsen op zaterdag 31 maart wed strijden. 1\vaalf korpsen tonen hun vaardigheden met de hoge drukspuit op de auto. De andere tien korpsen strijden op het ge bied van hulpverlening. Alle Zeeuwse regio's hebben ploegen af gevaardigd. Er doet één Brabants team mee. De wedstrijden duren van 8.00 tot 17.00 uur. Meisje (10) gewond bij ongeluk Souburg oost-souburg - Een tienjarige fietsster uit de gemeente Vlissin- gen is gisterochtend rond half ne gen gewond geraakt bij een aanrij ding in de Ritthemsestraat in Oost-Souburg. Ze sloeg linksaf zonder voor te sor teren en zonder haar hand uit te steken. Een 33-jarige automobiliste reed haar vervolgens aan. Het meisje is gewond geraakt aan haar arm en enkel. Joop van Geesbergen met zijn eerste tenortrommel. „We kregen een tijd geleden nieuwe trommels. Ze wilden de oude verkopen, toen heb ik deze zelf gekocht. Het is toch een stukje nostalgie." foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69