Zeeland voor koe dan voor olifant Hi Natuur activiteiten op een rijtje VOLVO OCCASION DAG EN 23 en 24 maart Sasse Fotokring gaat digitaal Droomproject sceptisch ontvangen BIJBELLEZINGEN IN TERNEUZEN Thema: 'Waarom Jezus...Wie is Hij?' zpzc Vrijdag 23 maart 2007 3 1 Circusdirecteur Alberto Althoff: „Koeien zijn heel intelligente dieren." foto Wim Kooyman Ruim 70 Volvo Used Cars CAR VILLAGE Uitgestelde betaling: VOLVO max. 25.000,- tot mrt. '08 www.degroene-goes.nl 0113-275000 m praktijk haptotherapie Evenwicht tussen denken - voelen - handelen Praktijk In Brêskens en Terneuzen 06-28464589 terneuzen - De gezamenlijke na- tuurbeherende en natuurbescher- mende organisaties hebben de landschapsactiviteiten die ze dit jaar in Zeeuws-Vlaanderen organi seren samengebracht in een bro chure. Het boekwerkje is gedrukt in een oplage van 8000 exempla ren en vanaf volgende week onder meer in gemeentehuizen en biblio theken gratis verkrijgbaar. In de brochure staan alle excursies, dia- en filmavonden, lezingen, jeugdactiviteiten en fietstochten van 't Duumpje, Steltkluut, Staats bosbeheer en het Zeeuwse Land schap. Ook wordt aandacht besteed aan de bezoekerscentra en activiteiten in het kader van de Week van de Zee, die van 21 tot 27 mei wordt ge houden. sas van cent - De Sasse Fotokring houdt komend weekeinde voor de 43e keer de jaarlijkse tentoonstel ling. Zo'n vijftien leden laten hun beste werk zien in de Speije aan de Wil- helminalaan. Net als voorgaande jaren heeft de club ook dit jaar weer geprobeerd om in te spelen op veranderingen in de fotografie. Dit jaar is gekozen voor digitale fotografie. De tentoonstelling is vandaag geo pend van 17.00 tot 20.00 uur, mor gen van 13.00 tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Inwoners Koewacht plaatsen kanttekening bij ambitieuze plannen. door Cino van den Broecke koewacht - Het droomproject dat enkele dorpsraadleden in Koe wacht van de grond wil tillen, werd door de inwoners tijdens de algemene jaarvergadering deze week met de nodige scepsis ont vangen. Mathin de Groot presenteerde de plannen en deed uit de doeken waarom ze het project op het dorp in gang wil zetten. „Het doel is dus om te kijken naar wat we nu al hebben en wat er wellicht voor toekomstwensen aangaande onze kern zijn bij de be volking. Wij willen dan ook ieder een oproepen om mee te denken en de ideeën te ontwikkelen tot realiseerbare projecten." Eerst wordt er gebrainstormd over de ideeën, daarna wordt er een se lectie gemaakt om vervolgens deze te gaan onderzoeken op haalbaar heid. Daarna wordt alles uitge werkt tot concrete plannen. „Deze plannen zouden dan door derden moeten worden uitgevoerd en ge realiseerd worden. Een mooi voor beeld daarvan is Lamswaarde, waar door de ideeën van een droomproject zorgwoningen en een speelgelegenheid zijn ge plaatst." Voormalig dorpsraadvoorzitter Etienne van Waes plaatste wel en kele kanttekeningen bij de plan nen. „Koewacht op zich is nu al een droom en we hebben al veel. Zaak is wel om dit te behouden. Er is een aantal jaren geleden een 5-jarenplan opgesteld en ook toen werd de leefbaarheid naar voren gehaald. Op hoger niveau is daar tot op heden helaas weinig uitge komen." De gemeente Terneuzen heeft vol gens De Groot wel aangegeven het een prima initiatief te vinden, dat een dergelijk project wordt opge start. Maar dan is het wel zaak om iets met de aangedragen idee ën te doen. En daar heb ik mijn be denkingen bij", aldus een andere toehoorder. CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma gaf echter aan, dat het niet al leen de dorpsraadleden zijn, die zich moeten laten horen. „Zat mensen hebben plannen. Verenig uw krachten en dan is er vast een bodem voor. Dus al is de kans klein, dan zou ik die als kern toch altijd proberen te pakken." De eerste brainstormavond staat gepland voor woensdagavond 25 april om 20.00 uur in De Vla schaard. PJRj Inwoners van Koewacht plaatsen kanttekeningen bij het idee voor een droomproject. Dat werd dui delijk tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad. Wij weten niet tot in details wat de toekomst brengt. Maar wilt u duidelijkheid over de zin, het doel van uw bestaan en zekerheid voor de toekomst, dan nodigen wij u uit de komende Bijbelavonden te bezoeken. Daar zal gesproken worden over onderstaande onderwerpen. Programma Vrijdag 30 maart 2007 'Hoe kunt u God zien?' Spr.: J. Vergouwe Hebr. 12,13 Plaats: Goede-Herderkerk, Koninginnelaan 4 te Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. Info: tel. 0115-696456 - Toegang vrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63