Navo-kritiek wekt woede Minister Cramer wil 'schone' auto van de zaak belonen Protest tegen aantasting Groene Hart IJSSELDIJK MODES PZC Vrijdag 23 maart 2007 5 SANTO DOMINGO - Mandy Pijnen burg (r8) uit Tilburg is in de Domi nicaanse Republiek tot tien jaar cel straf veroordeeld wegens smokkel van twintig kilo cocaïne. De Domi nicaanse autoriteiten vonden de drugs eind juli 2006 in haar koffer. Volgens haar ouders heeft een loverboy Mandy gedwongen de drugs te smokkelen. Fiscus erkent dat kans op fouten is gegroeid DEN HAAG - De Belastingdienst kampt met problemen. Vooral mensen met een huurtoeslag ho ren te laat waar ze aan toe zijn. Het computersysteem staat onder druk door de toename van het werk en door nieuwe regelgeving. De kans op fouten is daardoor toe genomen. Dat staat in het beheers- verslag van de fiscus over 2006. Tot acht jaar cel voor megasmokkel cocaïne Kolonel VS: Nederland brengt veiligheid Afghanen in gevaar. DEN HAAG - Ministers en Kamerle den zijn verbolgen over de opmer king van de Amerikaanse Navo-ko- lonel Tom Collins, dat Nederland de veiligheid van de Afghaanse be volking in gevaar brengt. Dat zou volgens de woordvoerder van gene raal Dan McNeill, commandant van de Navo-troepen in Afghanis tan, komen doordat bewindslie den voortdurend benadrukken wanneer de Nederlandse troepen Uruzgan verlaten. „Een schandalige uitspraak waar mee men ons probeert te chante ren", vindt WD-Kamerlid Hans van Baaien. „Dit doet geen recht aan onze inzet, die het uiterste van ons vergt. Nederland heeft voor twee jaar toegezegd in een zeer gevaarlijk gebied te gaan zit ten, heeft daar ruim 700 miljoen in geïnvesteerd en gaat niet voortij dig weg." Minister Van Middel koop van Defensie laat via zijn woordvoerder weten dat hij noch zijn collega Verhagen van Buiten landse Zaken tijdens hun recente bezoek aan de troepen de vertrek datum heeft aangestipt. „Beiden bewindslieden hebben gezegd dat Nederland zich houdt aan de af spraak twee jaar in Uruzgan te blij ven. En dat kabinet en Kamer nog moeten beslissen wat er na afloop van die termijn gebeurt." Van Mid delkoop sprak gisteren in Den Haag met Jaap de Hoop Scheffer, secretaris-generaal van de Navo. Later schoven de leiders van PvdA en Christenunie, Wouter Bos en André Rouvoet, aan. De PvdA deelt de kritiek van Defensie. Ka merlid Martijn van Dam: „luist door dit soort uitlatingen kan bij de bevolking in Afghanistan het idee ontstaan dat de Navo-missie gaat veranderen, terwijl mensen als Collins juist voor continuïteit Volgens de WD pleegt de Ameri- kaanse legertop chantage door te beweren dat Nederland Afgha nen in gevaar brengt met toespe lingen op een eerder vertrek. Mandy Pijnenburg krijgt tien jaar cel LEIDEN - Milieudefensie voerde gistermorgen ac tie op het plein voor de Pieterskerk in Leiden. Daar werd de manifestatie Groene Hart in Uitvoe ring gehouden. Een creperend 'groen hart' in een tegen de in hun ogen schadelijke overdaad aan ziekenhuisbed smeekt de bezoekers en minister bouwplannen in het Groene Hart. Verburg om hulp in de strijd van milieu-activisten foto Phil Nijhuis/GPD ROTTERDAM - De rechtbank in Rot terdam heeft negen mannen ver oordeeld tot vier tot acht jaar ge vangenisstraf in een grote drugs- smokkelzaak. Zij zijn volgens de rechter verantwoordelijk voor het transport van bijna 4300 kilogram cocaïne naar Nederland. Politie en justitie deden in de zomer van 2005 in de haven van Rotterdam de grootste cocaïnevangst ooit. moeten zorgen. Zij zijn verant woordelijk voor de missie." Van Middelkoop en Verhagen bena drukken ook, dat de Navo voor de aflossing van de manschappen moet zorgen. De Nederlandse mis sie eindigt in augustus 2008 en als het aan WD'er Van Baaien ligt, ke ren er daarna geen Nederlandse militairen terug naar Uruzgan. „Twee jaar is twee jaar en de liefde kan niet van één kant komen. De Navo zal een opvolger voor Neder land moeten zoeken. Dat zou er best toe kunnen leiden dat bijvoor beeld Frankrijk naar het zuiden trekt en wij dan een contigent naar het noorden sturen. Maar het zuiden is er voor Nederland niet meer bij." Voor een virtuele toer kijk op: www.ijsseldijkmodes.nl Lepelstraat 1Yerseke 0113-571539 V&D Goes Lagere fiscale bij telling voor milieuvriendelijke leaseauto. DEN HAAG - Minister van Milieu Jacqueline Cramer wil het rijden in een 'schone' auto van de zaak belonen met een lagere fiscale bij telling. Ook wil ze dat de over drachtsbelasting omlaag gaat voor mensen die een goed geïsoleerd huis achterlaten. Het gaat nog om zeer prille ideeën die onderdeel zijn van 'een pakket voorstellen'. De minister moet er nog over praten met collega-minis ter Wouter Bos van Financiën. Het CDA deed eerder voorstellen voor het belonen van schone lea seautorijders. De vorige minister van Financiën Gerrit Zalm zag er weinig in. Het lag volgens hem meer voor de hand om in de re gels voor de BPM of aanschafbelas- ting de verschillen tussen schone en vervuilende auto's groter te ma ken. Staatssecretaris Kees de lager van Financiën presenteerde dinsdag in Brussel al het idee om de aanschaf van schonere auto's beter te belo nen. Het belastingvoordeel zou kunnen oplopen van 1500 euro nu tot 3000 euro. Cramer denkt daarnaast aan het belonen vjn huiseigenaren die hun huis extra geïsoleerd hebben, via een korting op de verschuldig de overdrachtsbelasting. De extra isolatiekosten kunnen zij terugver dienen via een lagere energiereke ning, maar daarnaast zouden eige naren bij de eventuele verkoop van het huis een korting moeten krijgen op de overdrachtsbelas ting, die nu 6 procent bedraagt. PvdA-Tweede Kamerlid Lia Roefs herinnert eraan dat de Kamer eind vorig jaar een motie heeft aangeno men waarin erop wordt aange drongen dat de belasting bij aan schaf op auto's moet afhangen van de absolute zuinigheid. Nu wor den de auto's nog verdeeld in klas sen en wordt de belasting geheven op basis van relatieve zuinigheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5