De la Ruelle blijft progressie boeken Inhaalrace van vijftien kilometer Nederlandse cricketers redden de eer sluiter nf overwinning op Kuerten in tweede ronde Miami 52 Vrijdag 23 maart 2007 PZC W Atleet (39) uit Koewacht werd vijfjaar geleden met loopvirus besmet. door Barry van der Hooft koewacht - Soms komt een spor ter er bij toeval achter dat hij meer in zijn mars heeft dan hij zelf had gedacht. Zoals Edwin de la Ruelle, die een paar weken geleden uit zijn bed stapte, zag dat het mooi weer was en besloot zich in te schrijven voor de halve marathon van Axel. De atleet uit Koewacht kwam als derde over de meet en verbaasde iaarmee zichzelf „Ik dacht altijd dat vijftien kilometer wel genoeg was voor mij." Met zijn podiumplek in Axel, ach ter twee snelle Belgen, zette De la Ruelle een volgende stap in zijn ontwikkeling. „Meestal is de batterij na een uur leeg. Maar in Axel ging het zó soe pel, zó vlot." Het is opmerkelijk, voor iemand die pas vijf jaar bezig is als atleet, maar wel al heel wat aardige resultaten heeft neergezet. „Ik ben pas op mijn 34e gaan hard lopen", vertelt hij. „Daarvoor deed ik niets aan sport. Zelfs fietsen was te veel en ik ging met de auto naar mijn werk." Hij ging wel mee naar trimlopen, maar dan alleen als supporter van zijn vriendin Carla Zegers. „Ik nam dan altijd foto's, dat is een andere hobby van me. Toch werd ik aange stoken door de mensen om me heen en ik was benieuwd hoe ik het zou doen tijdens een wedstrijd. Ik ben eens vier kilometer gaan lo pen en dat ging meteen goed. Het gaf me een goed gevoel. Vroeger, op school, kon ik ook altijd wel makkelijk lopen. Misschien is het daarom achteraf wel jammer dat ik er lange tijd niets mee heb ge daan." Na enkele trainingen schreef hij zich in voor een loop in Terneu- zen. Vijf kilometer, om te begin nen, en De la Ruelle werd meteen derde. Het was de aanzet om het lo pen serieuzer aan te pakken. „Als ik de tijden van toen zie, heb ik heel veel progressie geboekt. Over vijf kilometer deed ik 20, 21 minu ten; nu heb ik er 16,5 minuten voor Edwin de la Ruelle begon pas op zijn 34e met hardlopen. „Daarvoor deed ik niets aan sport. Zelfs fietsen was te veel en ik ging met de auto naar mijn werk." foto Wim Kooyman nodig. En ik boek nog steeds voor- ik niet goed mijn best doe. Maar Die persoonlijke begeleiding krijgt uitgang. Wedstrijden van rond de dat is niet zo. Het komt vooral hij via het internet. De la Ruelle tien kilometer gaan me makkelijk doordat ik nu al een paar maanden gaf al zijn gegevens van de voor af Soms heb ik zelfs het gevoel dat op schema train." gaande maanden door, kreeg een schema op maat en ontvangt iede re zeven weken nieuwe richtlijnen. „Ik heb er echt profijt van. In de polders rond Koewacht heb ik nu ook om de honderd meter strepen op de weg gezet", legt hij uit. „Het loopt lekkerder dan op de baan. Ik ben meer een straatloper, dan een baanatleet." Hij traint zo'n vijf keer per week en bouwt de donderdag en vrijdag meestal als rustdagen in. „Eén keer per week train ik wel op de baan, bij mijn club RKHAV in Hulst. Het is lekker om met hetzelfde groepje te trainen, maar interval op de baan is vaak veel harder dan op mijn schema staat. Dat is niet altijd optimaal, omdat je niet achter wilt blijven bij de anderen. Maar als het volgens mijn schema echt rustig moet, dan houd ik me daar ook aan." Morgen start hij in Hulst ook be wust niet op de 25 kilometer. De la Ruelle: „Omdat dat net boven mijn 'Over vijf kilometer deed ik 20, 21 minuten; nu heb ik er 16,5 minuten voor nodig' mogelijkheden ligt. Ik kijk meer naar andere wedstrijden. Vijftien kilometer, tien mijl, een halve ma rathon; die passen beter bij mij. Ik denk dat ik mezelf anders in de ver nieling loop. De twaalf kilometer in Hulst heb ik vorig jaar gewon nen. Dat is ook meteen een mooie, goede snelheidstraining. Op de 25 kilometer komen weer behoorlijk wat snelle jongens aan de start en daar probeer ik bij te blijven. Maar ik loop wel mijn eigen wedstrijd, omdat je ook afhankelijk bent van de omstandigheden." Dat hij na vijf jaar actief lopen goed presteert, heeft ook zijn scha duwzijde, vertelt De la Ruelle. Zo worden er af en toe vervelende ver halen over hem verteld. „Ik train veel en doe er genoeg voor. Maar volgens sommige mensen kan dat niet. Ik zou volgens hen wel iets van doping gebruiken. Het is waar schijnlijk afgunst en absolute on zin. Want het enige wat ik gebruik is een boterham met pindakaas." De la Ruelle haalde het beste in zich naar boven in Zevenheuvelenloop. koewacht - De mooiste herinne ringen aan de wedstrijden waar aan hij toe nu toe deelnam, liggen voor Edwin de la Ruelle uit Koe wacht bij twee lopen buiten de provincie. „In de Zevenheuvelenloop ging het heerlijk", vertelt de 39-jarige at leet. „Ik stond niet optimaal bij de start en daardoor werd het één lan ge inhaalrace van vijftien kilome ter. Het bleef maar duren, ik ge noot er echt van. Ik passeerde mensen, ze probeerden aan te klampen, waarna ik nog eens ver snelde. Ook een beetje om te pes ten, want ze konden me niet vol gen." „En in Rotterdam trok ik een vrouw mee, die heel goed bleek te kunnen lopen. Ze zat er doorheen, ik kende haar niet, maar heb haar wel geholpen. Na de finish bedank te ze me. Toen ik later op internet keek, bleek dat ze Anne van Schup- pen heette. Ze heeft in 1996 aan de Olympische Spelen meegedaan en is ook Nederlands kampioen op de marathon geweest. Dan is het leuk dat zo iemand je be dankt." 25 km van Huist De Belg Mare Papanikitas mag 'Mister 25 kilometer van Hulst' genoemd worden. Hij won twee keer: in 2004 en 2005. De laatste editie werd gewon nen door Kristof Rul uit Merel- beke. Hij klokte 1.29.46 uur. Naast de wedstrijd over 25 kilo meter zijn er dit jaar afwach- tingslopen over 3000, 7100 en 12800 meter. - ST KITTS - De Nederlandse cricke ters hebben het WK in de West-In- dies afgesloten met een klinkende zege. Schotland werd dankzij pri ma bowlen van vooral Billy Stel ling voor slechts 136 runs aan de kant gezet, waarna Bas Zuiderent en Ryan ten Doeschate de winst -- eenvoudig binnensleepten: 140 voor 2. Nederland had nog iets recht te zetten na de smadelijke nederla- gen tegen Australië en Zuid-Afri- ka. Niemand had verwacht dat Oranje een kans zou maken tegen de nummers één en twee van de wereld, maar de manier waarop werd verloren rechtvaardigde de vraag wat Nederland te zoeken had op het WK. Captain Luuk van Troost trok zijn conclusies en liet zichzelf buiten het team voor het derde en laatste pouleduel. Ook met de Schotten viel nog een appeltje te schillen. Nederland en Schotland zijn al jarenlang zeer aan elkaar gewaagd, maar de laat ste twee ontmoetingen waren in het voordeel van de Schotten geëindigd. Dit keer stonden ze ech ter met de rug tegen de muur. De Nederlandse batsmen kwamen in 23,5 overs tot een totaal van 140 runs voor het verlies van twee wickets. Ryan ten Doeschate (70 not out) en Bas Zuiderent (43 not out) toonden zich het produc tiefst. De Schotten waren niet ver der gekomen dan 136 all out. miami - Tennisser Raemon Sluiter kan een mooie zege bijschrijven. De Rotterdammer won gisteren in de Masters Series van Miami van de Braziliaan Gustavo Kuerten in de eerste ronde. Sluiter deed dat met overtuigende cijfers: 6-2 6-2. Kuerten is een grote naam in het internationale tennis. Hij won drie keer Roland Garros, schreef in to taal twintig toernooien op zijn naam en stond ooit bovenaan in de wereldranglijst. Een chronische heupblessure hield Kuerten lange tijd uit de roulatie. Dit jaar probeert hij weer aanslui ting met de top te vinden, maar te gen Sluiter, zelf net hersteld van een onwillig buikspier, lukte dat vooralsnog niet. Hoewel Kuerten elf aces sloeg, raakte de 'Nederlan der niet van slag. Sluiter serveerde zelf-erg sterk en maakt beduidend minder onnodige fouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54