in dat weiland te zoeken? veldslag Lippits zegt toproeien vaarwel PZC Vrijdag 23 maart 2007 49 sen zouden gaan bekogelen. Met mobieltjes werd een ontmoeting geregeld." De Ajax-aanhang had geen schijn van kans. „Het was een soort Braveheart, een middel eeuwse veldslag tussen twee groe pen. Maar de Feyenoord-fans wa ren zwaar in de meerderheid." Car lo Picornie bleef staan waar ande ren zich terugtrokken. „Natuurlijk kende ik hem, hij wjs een soort va derfiguur voor de jongere jongens die bij de F-Side kwamen." Dat een vader van twee kinderen de dood vond, had nooit mogen gebeuren. „Het is een glijdende schaal geweest. ]e gaat naar voet bal en wordt langzaam gegrepen door het familiegevoel van de F-Si- de. Je hoort ergens bij. De span ning is verslavend, de kick en de adrenaline, daar ging je voor. Be verwijk was zwaar over de grens. Daarna zijn er heel veel mensen af gehaakt. Nu ik zelf kinderen heb, denk ik helemaal: wat deden we daar in hemelsnaam? Daarvan word ik nog wel eens zwetend wakker." AMSTERDAM - Dirk Lippits heeft het toproeien vaarwel gezegd. De 29-jarige Amsterdammer gelooft niet in het olympische traject van de roeibond en zal voortaan alleen nog als liefhebber in de wedstrijd boot stappen. Lippits beleefde zijn grootste succes op de Spelen van 2000 in Sydney, toen hij zilver be haalde in de dubbelvier. Slag bij Beverwijk 23 maart 1997: De confronta tie is langs de A9 bij Beverwijk. Onderweg naar Alkmaar stop pen bijna vierhonderd fans van Feyenoord om de slag met de circa 150 wachtende Amster dammers aan te gaan. Gepar keerde auto's worden gemoles teerd en gaan in vlammen op. Het gevecht duurt amper een kwartier. De 35-jarige Ajax-sup- porter Carlo Picornie overlijdt kort na aankomst in het Rode Kruis Ziekenhuis en er zijn tien tallen gewonden. In Beverwijk vallen tientallen gewonden. Na de wedstrijd AZ-Feyenoord worden nog eens 28 mensen aangehouden. 24 maart 1997: 25 Feye- noord-aanhangers zitten nog vast. De verdachte van de moord op Picornie zou niet on der hen zijn. 22 juni 1997: Justitie maakt be kend dat 62 hooligans zijn aan gehouden; 54 Feyenoorders en 8 Ajax-fans. Acht van hen zit ten nog vast. 45 Personen wor den strafrechterlijk vervolgd. 18 augustus 1997: In Haarlem beginnen de processen tegen veertien personen. Drie hoofd verdachten horen tot vijf jaar celstraf tegen zich eisen. De fa tale klappen zouden zijn uitge deeld met een klauwhamer van een Feyenoord-fan. Het bewijs dat hij geslagen zou hebben, is er echter niet onomstotelijk.. 1 september 1997: Twee Feye- noord-supporter worden voor tot vier jaar cel veroordeeld. De videobanden van Rijkswater staat, waarop de knokpartij vaag is te volgen, geven geen uitkomst. Volgens de recht bank is Picornie door zo'n vijf tien man toegetakeld. Twee an dere supporters worden mede schuldig verklaard. Justitie sluit overigens niet uit dat de ware moordenaars nog vrij rondlo pen. Tientallen supporters wor den veroordeeld tot een half jaar cel en dienstverlening. 10 november 1997: De nieu we gedigitaliseerde beelden van de Rijkswaterstaatcamera brengen opnieuw geen ophel dering of de eigenaar van de klauwhamer op Picornie heeft ingeslagen. maart 1998: De eigenaar van de hamer wordt tot vier jaar cel veroordeeld. Hij tekent be roep aan, dat later door het Hof wordt verworpen. De Mobiele Eenheid bekijkt de puinhoop na de rel tussen Ajax- en Feyenoord-fans langs de A9 bij Beverwijk. Bij de ven. „Mijn ergste ervaring is de manier waarop ik zijn kleding heb terugge kregen. De doos heeft een tijdje op de gang gestaan, want ik durf de hem niet te openen. Na een week heb ik hem opengemaakt. Zijn leren jas kwam eruit, een schoen en toen zijn T-shirt met al dat bloed. Daar heb ik drie kwar tier met mijn gezicht in zitten hui len. Het stonk, het was vies, maar omdat het van Carlo was vond ik dat niet erg. Ik pakte het volgende kledingstuk en het was weer een shirt. Toen herkende ik het pas, dat was het shirt van Carlo. Ik heb gewoon met mijn gezicht in een bebloed shirt van iemand anders zitten huilen. Er zat zelfs een on derbroek in die niet van hem was. Het is schandalig. Je vraagt je af of dat soort fouten gemaakt mogen worden." „Het was verschrikkelijk om het aan de kinderen te vertellen. Jef frey was nogal jong, die begreep het nog niet helemaal. Dat koppie van Wesley, die ogen. „Is er wat met papa?" We hebben hem van het begin tot het eind, en nog steeds, overal bij betrokken. Hij is geen prater, maar dat is zijn manier om het te verwerken ge weest. Na de paasvakantie gingen ze weer naar school en daar gingen ze kleien. De juf ging kran ten uitdelen en welke krant krijgt hij voor zijn neus? De Telegraaf met die foto van Carlo, dat soort veldslag liet Ajax-fan Picornie het le- foto Poppe de Boer/Ron Pichel/GPD dingen. Toen zei Wesley tegen de juf: 'Ik ga wel kleien op mijn va der'." „Als de politie zo'n rel ziet en ze staan erbij met pistolen, schiet dan in de lucht of zo. Doe wat! Ie laat toch niet zomaar iemand afslach ten? Dat begrijp ik nog steeds niet. Ze hebben het expres gedaan, dat weet ik zeker. Ze dachten: gaan jul lie maar even lekker je gang, mis schien houdt het een keertje op als er een dode valt." Nog steeds worden elk jaar bloemen gelegd in Beverwijk om Carlo Picorni te herdenken. foto Ronald Goedheer/GPD De laatste SHOWROOMKEUKENS tot 70% KORTING!! VKloosterweg 6 Kapel Ie industrieterrein 'De Smokkelhoek' BH C \"RT Tei. 0113 33 00 04 HiÉlH Openingstijden maandag -7 3': KEUKENSTIJDIO, 9 OC t;u 2a 9 j 00 uur yfa/l 'i-Avonds op afspraak vrijdag koopavondl Panoramische gaskookplaat "MAGNA Design"mi cm) thermisch beveiligd, unieke extra brede kookplaat voor maximale kookruimte ergonomische indeling door plaatsing branders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51