Twijfels over nieuw college Spoorviaduct nieuwe Sloeiijn buigt fraai richting Vlissingen-Oost Scholieren stellen vragen aan Kroes Onrust bij AZZ over aanstaande sluiting dagbehandelgroepen Nieuw bij Dis That in Middelburg HERENMODE PZC Vrijdag 23 maart 2007 3 7 Oppositie heeft weinig vertrouwen in veranderingsgezindheid door Ben Jansen MIDDELBURG - CDA, WD, PvdA en SGP in de Zeeuwse Staten moe ten recht doen aan de verkiezings uitslag van 7 maart. Dat betekent een koersverlegging waarin de vi sie van de partijen die winst heb ben geboekt tot uitdrukking komt. Het grote minpunt van een nieuw dagelijks provinciebestuur van de vier partijen, is dat het geen van al le winnaars zijn. Die - SP, Chris tenunie en PvZ - staan aan de kant. Tijdens de bespreking van het verslag van informateur T. Ver- bree spraken de vertegenwoordi gers van deze partijen daar gister avond hun verbazing en teleurstel ling over uit. L. Lievaart-Kist (SP): „Het ziet ernaar uit dat het beleid wordt voortgezet waarvan de kie zers hebben aangegeven dat ze er niet gelukkig mee zijn." D. Visser (Christenunie): „Wij zijn niet se rieus genomen." J. Hageman: „De uitkomst lag al tevoren vast." Verbree erkende dat ook andere 'interessante' combinaties moge lijk waren. „Maar die zie ik nog niet tot een goed einde komen. Mijn opdracht was op zoek te gaan naar een stabiel college van GS. En niet naar iets waarmee het continu tobben is." De informateur was het ermee eens dat de partijen die nu al het dagelijks provinciebestuur vormen De winnende partijen bij de Sta tenverkiezingen voelen zich ge passeerd in de conclusies van in formateur Verbree over de vor ming van een college van GS. niet zonder meer de verlenging in kunnen gaan. „De koers zal zeker moeten worden verlegd." Dat ge beurt ook, verzekerde T. Poppel- aars (CDA en sinds gisteravond for mateur). Voorwaarde is dat de Sta ten in hun agenda voor de komen de vier jaar duidelijke keuzen ma ken en niet slechts een bundeling van verlanglijstjes presenteren. J. Suurmond (WD) en G. van Heukelom (SGP) zeiden dat wat hun betreft opnieuw een college met zes gedeputeerden kan wor den geformeerd. M. Ie Roy (PvdA) vond zelfs slechts vier gedeputeer den bespreekbaar; zonder deelna me van de SGP. Het CDA, zo bleek uit de woorden van T. Pop- pelaars, hechtte aan vijf dage- lijks-bestuurleden, naast de com missaris van de koningin. „De Sta ten hebben signalen in die rich ting aangegeven. De provinciale or ganisatie moet efficiënter werken. Daar hoort een bestuurlijke veran dering bij in de vorm van een klei ner college van GS." De komende weken werken CDA, WD, PvdA en SGP aan een pro gramma. Het nieuwe college moet eind april klaar zijn. ARNEMUIDEN - Nog tot juli wachten en dan kun nen automobilisten op Rijksweg A58 in elk geval richting Middelburg weer rechtdoor rijden bij het spoorviaduct in aanbouw voor de Sloegoederen- lijn. Het eerste noordelijke deel van het fraai ge bogen kunstwerk is tegen de zomer af. De bouw van het tweede stuk van het viaduct begint pas na een grondig explosievenonderzoek. Spoorweg beheerder Prorail heeft op de Sloedam, waar eind oktober en begin november 1944 zwaar is gevochten, al genoeg leergeld betaald met de vondst van oorlogstuig. Containers staan er nog om bij eventuele explosies bescherming te bie den. Half 2008 moet de Sloeiijn klaar zijn. Zeven maanden later dan gepland. foto Peter Buteijn den haag - Wouter van Acker (18) uit Axel had gisteren een pittige vraag voor Eurocommissaris Nee- lie Kroes. Hoe zij dacht over het boek 'Europese Mandarijnen' van Derk-)an Eppink, wilde hij weten. In dat boek wordt Europese politi ci machtsmisbruik verweten. Daar klopt niks van, vond Kroes. „Als je die aanvechting hebt, word je bin nen de kortste keren onderuit ge haald." Wouter ondervroeg Kroes tijdens een persconferentie in Den Haag. Daar konden gisteren vijftig schoolkrantredacteuren vragen over Europa stellen aan Neelie Kroes, staatssecretaris Frans Tim mermans en SP-Kamerlid ]an Ma- rijnissen. Gespreksleider was Sop hie Hilbrand. Wouter was naar Den Haag getogen met Stéphanie Verhelst, die net als hij schoolgaat op het Zeldenrust-Steelandcollege in Terneuzen, Koen Kloet van de Scheldemond in Vlissingen en Eva Peene van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg. Ze woonden festiviteiten bij in het kader van vijftig jaar Eu ropese samenwerking. |0p zoek naar een I stoere skelter? AZZ snijdt in ruimte boddaertgroepen en medische dagverblijven. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - leugdzorginstelling AZZ vermindert de komende ja ren het aantal plaatsen op de me disch kinderdagverblijven en bod- daertcentra ten gunste van jeugd- hulp aan huis. De honderd medewerkers van de afdeling dagbehandeling werden daar gisteren in Middelburg over geïnformeerd. Personeelsleden toonden zich ongerust over hun ar beidsplaatsen, maar van ontslagen zal geen sprake zijn, zegt B. Cleut- jens, secretaris van de Raad van Be stuur van AZZ. Steeds minder kin deren maken gebruik van de dag verblijven en naschoolse behandel- plaatsen, stelt Cleutjens. Daarbij staan ouders en jeugdzorg vaker ambulante hulp bij het kind thuis voor. Kinderen maken ook steeds korter gebruik van de voorzienin gen nu indicaties niet langer stan daard voor een heel jaar gelden. Bij ambulante hulp zijn de wacht lijsten bij jeugdzorg echter het grootst, ook omdat er steeds vaker van jeugdzorg gebruik wordt ge maakt. Groepswerkers kunnen als dat past overstappen naar ambu lante zorg, zegt Cleutjens. Op de medisch kinderdagverblijven en Boddaertgroepen in Goes, Terneu zen en Middelburg gaan minder groepen draaien. Hoeveel minder is nog niet bekend. Rijkswaterstaat baggert drempels MIDDELBURG - Rijkswaterstaat heeft enkele tienduizenden euro's beschikbaar om obstakels in toe gangsgeulen voor grote of kleinere havens weg te baggeren. Momen teel wordt geïnventariseerd waar de grootste knelpunten zijn om een volgorde op te kunnen stellen. SP wil gesprek met CDA'er Poppelaars MIDDELBURG - De SP-Statenfractie heeft een appeltje te schillen met formateur T. Poppelaars (CDA) over de uitspraken die hij tijdens de verkiezingscampagne deed. Pop pelaars verzekert nu dat hij de SP als een serieuze partij ziet, maar de SP wil toch een gesprek. Souburgse bromfietser gewond bij ongeluk MIDDELBURG - Een 17-jarige Oost-Souburgse bromfietser heeft gistermiddag rond half zes bij een aanrijding in Middelburg knie- en enkelletsel opgelopen. Hij reed in tegengestelde richting over de Schroeweg en werd aangereden door een onbekende automohilist. DIS 8c THAT Markt 73 Langstraat 11-13 4331 I.L Middelburg 4374 VN Zoutelande 0118-650151 0118-566003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39