Buurt tegen komst wasstraat K PZCI29 Eis celstraf voor afperser 38 REN 36 Broodje giraffe Nieuwland winnaar Zeeuws kampioenschap koersballen Het vuur van de vrijheid brandt voor Koerdistan De Heilige Graal ligt gewoon in Graauw Tip? redwalch@pzc.nl Het brieventasje van Michiel de Ruyter Vrijdag 23 maart 2007 Wasserette bij garage Murre stuit op verzet van omwonenden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Omwonenden van ga ragebedrijf Murre in Vlissingen willen niet dat de ondernemer in de Gerbrandystraat een autowas- straat bouwt. Volgens de bewo ners van 22 omliggende woningen, zorgen de plannen van Murre voor geluidsoverlast en milieuver vuiling en verergeren ze de ver- keersonveilige situatie. De eigenaar wil de werkplaats aan de achterkant uitbreiden. En aan de zijde van de buurman wil hij een wasstraat bouwen. De vergun ningen zijn aangevraagd. De buur man uit de Gerbrandystraat en be woners van de Anna Blamanlaan hebben bezwaar aangetekend. „We verwachten geluidsoverlast", zeggen W. van Ouwerkerk en E. Kiljan namens de buurt. „Het is niet alleen het geluid van de was straat zelf, het is ook het geluid van wachtende auto's met draaien de motoren en harde muziek. Mur re verwacht zo'n vijftig auto's per dag in de wasstraat. Hij wil die ze ven dagen per week open hebben van acht uur 's ochtends tot elf uur 's avonds. We kunnen straks niet meer rustig in de tuin zitten", zegt Van Ouwerkerk. „En hoe staat het met de milieueisen", wil Kiljan weten. „Wordt er ook ge dacht aan de uitlaatgassen van wachtende auto's en aan de nevel De bewoners van omliggende wo- ningen verwachten onder meer geluidsoverlast en een nog onvei ligere verkeerssituatie in de Ger brandystraat in Vlissingen. van de wasstraat?" De bewoners vinden dat een wasstraat niet past in een woonwijk. „Dat het bedrijf is uitgebreid met een mooie grote showroom, is prima. Maar met de ze plannen erbij, gaat hij net een stap te ver. Misschien wordt het tijd dat het bedrijf gaat verhuizen naar een industrieterrein. Dat is ook waarom garage Kuzee uit Oost-Souburg moest verhuizen." De PvdA heeft zich het bezwaar van de omwonenden aangetrok ken. „De Gerbrandystraat is nu al onveilig", zegt raadslid R. de jon ge. „Het is een drukke weg die ter hoogte van de garage heel onover zichtelijk is. Bovendien ligt er di rect langs de op- en afritten van de garage een fietspad waar altijd veel schoolkinderen rijden. Ook vragen we ons af of de plannen voldoen aan alle milieueisen. We gaan eerst alle stukken opvragen en willen daarna het onderwerp op de politieke agenda zetten." Eigenaar H. Murre over zijn plan nen: „Ik ben in afwachting van de vergunningen. En die gaan ko men. Onze plannen voldoen aan alle voorwaarden en criteria die de gemeente heeft gesteld." DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! MIDDELBURG - Een brute afpersing. Zo noemde officier van justitie G. Oosterveld de bedreiging met een mes en het afpakken van ruim driehonderd euro van een 83-jari- ge inwoonster van Zierikzee. Op 15 december vorig jaar stapte een 32-jarige inwoner van Zierik zee, gewapend met een mes, de keuken binnen van de bejaarde plaatsgenote, eiste geld en ging er vandoor met zo'n driehonderd eu ro. Na die afpersing stapte hij in de au to van een 38-jarige Middelburger. Volgens de officier was dat afge sproken werk. De Middelburger ontkende giste ren in alle toonaarden betrokken heid voor de Middelburgse recht bank. Desondanks eiste de officier tegen hem een werkstraf van 240 uur. De inwoner van Zierikzee moet van haar vijftien maanden de cel in. Uitspraak 4 april. Tip? redactie@pzc.nl Bij de koffieautomaat in het Zie- rikzeese politiebureau wordt zo nu en dan het broodje giraffe-ver- haal verteld. Een Zeeuwse familie was een dagje uit in Safaripark Beekse Bergen. Ondanks de waarschu wing bij de Afrikasector in dit park voerde de zoon des huizes een appeltje aan een giraffe. Uit pure dankbaarheid ging de lang nek op de motorkap van de auto zitten. Het park wilde de schade niet vergoeden, maar bood de fa milie tegen de schrik een dineetje aan. Naar goed Brabants ge bruik werd daar een wijntje bij geserveerd. Op de terugreis trok de beschadigde auto de aandacht van een politiepatrouille. De au to werd aan de kant gezet en oom agent informeerde naar de schade. Pa verklaarde naar waar heid, moest onmiddellijk blazen en kreeg twee uur ontzegging van de rijbevoegdheid. Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 DE WOON NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De koersballers van Nieuwland heb ben in hun eigen dorp beslag ge legd op het provinciaal kampioen schap. Zij lieten de teams van Schouwen-Duiveland (tweede) en 's-Heer Hendrikskinderen (derde) achter zich. De Nieuwlanders mogen zich nu eigenlijk ook wel Nederlands kam pioen noemen, meent organisator K. de Visser. „Zeeland is immers de enige provincie in Nederland die zo'n titelstrijd houdt." Volgens De Visser was de strijd 'su- perspannend'. „Met teams die het in het begin goed deden, ging het later minder." Andere paren, Nieuwland voorop, maakten hun slechte start juist goed. Het Zeeuws kampioenschap voor paren, dat gisteren voor de vijfde keer werd gespeeld, vond paats in het dorpshuis van Nieuwland. Er deden acht paren mee. Buiten het podium vielen achtereenvolgens Sas van Gent, Vlissingen, Westdor- pe, Zierikzee en Kloetinge. MIDDELBURG - Nieuwjaar is voor de Koerden al tijd een feest met twee gezichten. De vreugde van het vrijheidsfeest Newroz - dat ze gistera vond uitbundig vierden op de Markt in Middel burg - wordt immer getemperd door het verdriet dat ze nog steeds moeten vechten voor een vrij Koerdistan. Dat was al zo ten tijde van de New- roz-legende over de smid Kawa die in 612 voor Christus een opstand ontketende om aan de wre de heerschappij van Dehak een einde te maken. En dat is nu nog zo. Daarom droegen de Koerden tijdens de nieuwjaarsviering vlaggen mee van hun gevangen leider Öcalan. Zonder hem is een oplossing niet mogelijk, vinden de Koerden. En dus wensten ze elkaar een gelukkig én strijdbaar Newroz. Waarna de mannen met een sprong over het vuur symbolisch de sprong van oud naar nieuw maakten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31