School zucht onder geweld Middelburger in kantoor overvallen PZC 14 en 15 Vlissings strand en De Ruyter op velletje postzegels VACATURES amg.MjfiiüM mi 48 en 49 HET WEER: O Bewolkt Strijd om de patiënt doet verzekeraars pijn Vrijdag 23 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 70 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl y2'- VLISSINGEN - De Gevangentoren, Michiel de Ruy- wijd is aan Vlissingen. Burgemeester A. van Dok kaarten met de zegels gestuurd aan de Vlissingse ter, het strand en de vrijheid van vliegende vo- van Vlissingen krijgt vandaag het eerste velletje zustersteden Ambon (Indonesië), Govan Mbeki gels staan centraal op het postzegelvel dat ge- postzegels aangeboden. Van Dok heeft ansicht- (Zuid-Afrika) en Taganrog (Rusland). Staatssecretaris wil onderzoek inspectie na reeks steekpartijen. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Bijsterveldt (Voortgezet Onder wijs) heeft de Onderwijsinspectie verzocht na te gaan of er meer vei ligheidsmaatregelen op scholen moeten worden genomen. Zij rea geerde daarmee gisteren op de reeks steekpartijen die zich deze week op middelbare scholen voor deed. In Amsterdam en Oss liepen scholieren gisteren bij ruzies mes steken op. Eerder deze week von den op scholen in Naaldwijk en Rotterdam ook al steekpartijen plaats. „Kopieergedrag", zegt Dolf Haut- vast van het Algemeen Pedago gisch Studiecentrum (APS), een ad viesbureau dat onder meer voor het ministerie van Onderwijs Bent u de Projectleider Utiliteit die PAREE B.V. zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. werkt. Het begon dinsdag met een steekpartij tijdens een massale ru zie voor het ROC Zadkine in Rot terdam. Woensdag werd een zes tienjarige scholier van de Intercon fessionele Scholengroep Westland in Naaldwijk door een groepje jon geren tot in de school achtervolgd en gestoken. Bij een ruzie op het Marcanti Col lege in Amsterdam, afdeling vm- bo, werd gisterochtend een jongen Agenten met een speurhond surveilleren na de steekpartij bij het Amster damse Marcanti College. foto Evert Elzinga/ANP van veertien met een mes in de rug gestoken door een medeleer ling van vijftien jaar. Op het ROC Leijgraaf in Oss is een jongen van zestien aangehouden vanwege een steekpartij in de fiet senstalling. „Op school lopen steeds meer kor te lontjes rond", zegt Hautvast. De vierde steekpartij in zo'n korte tijd heeft volgens hem te maken met de grote aandacht voor de steekpar tij in Rotterdam afgelopen dins dag, die door NOS Headlines is ge filmd. Hautvast: „Al die aandacht werkt drempelverlagend, net als met familiedrama's. Labiele kinde ren kunnen denken: hé, een steek partij op school is cool." Kopieergedrag door 'korte lont- jes' zou er de oorzaak van zijn dat zich deze week meerdere steekpartijen voordeden op scho len in Nederland. MIDDELBURG - Een 54-jarige Mid delburger is gisterochtend rond ne gen uur overvallen in zijn kantoor aan de Dam. Twee mannen kwa men het pand binnen op het mo ment dat de man ook net binnen was. Hij is geschopt en geslagen. Bovendien bedreigden ze hem met een vuurwapen. De twee zijn er met zijn portemonnee vandoor gegaan. Wat er precies is gebeurd, is ook voor de politie nog onduidelijk. „We hebben de man wel gespro ken", zegt woordvoerder A. Don. „Maar hij was natuurlijk vreselijk geschrokken en enigszins ge wond." De man is door een arts aan zijn verwondingen behandeld. In het kantoor was tijdens de over val volgens de politie verder nie mand anders aanwezig. De politie zoekt getuigen die de da ders hebben gezien. Het gaat om twee mannen van tussen de twin tig en vijfentwintig jaar, met een getinte huidskleur. Ze droegen alle bei een ruimzittend jack met capu chon, donkere handschoenen en bivakmutsen. Het komt niet zo vaak voor dat mensen op een kantoor worden Kleindochter moet opa uit Sluis terugbetalen BREDA - Een studente uit Breda moet haar ernstig zieke opa uit Sluis 22.000 euro terugbetalen. Dat bedrag heeft ze van zijn bankreke ning gestolen terwijl hij in het zie kenhuis lag. Dat heeft de recht bank in Breda beslist. De 77-jarige man uit Sluis werd in 2004 getroffen door een hersenin farct. Na ook nog een alcoholvergif tiging en een urineweginfectie be landde hij in het ziekenhuis in Bre da. Zijn in Breda studerende klein dochter beloofde zich over opa te ontfermen. Zij nam ruim 25.000 euro van opa's bankrekeningen op, waarvan slechts 3600 aan hem besteed werd. De rest stak ze in ei gen zak. Minister wil verbod op happy hours in cafés DEN HAAG - Minister Klink van Volksgezondheid gaat prijsacties in discotheken aanpakken. De be windsman vindt het volgens zijn woordvoerder 'zorgwekkend' dat de happy hours met kortingen op drank veel 14- en 15-jarigen trek ken. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van de Stichting Alcohol preventie. Eén op de drie cafés in vijf grote steden trekt zo publiek. WD-Kamerlid Edith Schippers wil dat het bestaande verbod op de verkoop van alcohol onder de zestien jaar beter gehandhaafd wordt. Koninklijk Horeca Neder land is tegen afschaffing van het happy hour, omdat hiermee het echte drankmisbruik niet wordt aangepakt. pagina 2 en 3: 'leuk om de mensen' Afschaffen van happy hour is een prima idee reageer op www.pzc.nl Een verzwakte PvdA heeft niets te zoeken in het nieuwe college van Gedeputeerde Staten eens 58% oneens 27% overvallen, zegt Don. „We zien meer overvallen in huizen. Wij we ten natuurlijk ook niet wat de overwegingen van de daders zijn." De politie weet evenmin of de da ders op iets speciaals uit waren. „Ze hebben ongetwijfeld iets meer willen meenemen, maar dat is niet gelukt." Hoeveel geld de da ders hebben buitgemaakt, maakt de politie niet bekend. De overval vond plaats aan de noordzijde van de Dam. Meer wil Don niet kwijt over de locatie. „We willen het slachtoffer met rust laten." EN Zeeland: 2 en 3, 29 t/m 37; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 17; Weer: 26: Strips: 27; Cultuur: 38 en 39; Agenda: 40: Economie: 42 t/m 45; Sport: 47 t/m 52; Televi sie: 54 en 55. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Het was een veldslag, daar in Beverwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1