Bals voor kuisheid rage in VS (Ver)trouwen do met de notaris! 1 Belgische minister geeft Palestijns kabinet voordeel van de twijfel Netwerk Notarissen 1 O Vrijdag 23 maart 2007 PZC door Aad Luymes WASHINGTON - Kuisheidsbals zijn de nieuwe rage in de Verenigde Staten in vooral conservatief chris telijke kringen. Tijdens een gala feest beloven 9-jarige rfteisjes, ge kleed als bruidjes, hun vader hun. maagdelijkheid te behouden tot hun bruiloft. Vorig jaar waren er in de hele VS al veertienhonderd van deze 'Puri ty Balls'. Dat aantal wordt dit jaar waarschijnlijk verdubbeld, aldus het Centrum voor Onthouding. Bij het galafeest staat de relatie va- der-dochter centraal. De dochter belooft hem maagd te blijven tot het huwelijk. Op zijn beurt belooft de vader in een convenant de kuis heid van het meisje te bescher men. Ook belooft hij zijn geest 'zuiver' te houden en trouw te blij ven aan haar moeder en geen por no in huis te halen. Het eerste kuisheidsbal was in Co lorado Springs in 1998. Ook zou er bij christenen in andere landen veel belangstelling zijn voor het fe nomeen, zoals in Groot-Brittannië en Nieuw-Zeeland. Critici wijzen erop dat uit onder zoek blijkt dat de meeste adoles centen die een kuisheidsbelofte af leggen die binnen enkele jaren bre ken. Dan blijken zij slecht op de hoogte te zijn van voorbe hoedsmiddelen. „Tieners doen een dergelijke belofte met de beste be doelingen, maar als zij die verbre ken, dan schamen zij zich zo dat zij niet om hulp durven vragen", aldus de voorzitter van de organi satie Advocates for Youth. TEL AVIV - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Karei De Gucht zei gisteren dat ontmoetin gen met leden van de Palestijnse eenheidsregering die niet tot Ha rnas behoren, van groot belang zijn. Het politieke programma van de nieuwe Palestijnse regering, waarin Hamas, Fatah en andere groepen samenwerken, geeft vol gens de Belgische minister reden tot voorzichtig optimisme. Als voorbeelden van gewenste acties gaf De Gucht de vrijlating van de ontvoerde Israëlische korporaal Gi- lad Shalit en het voorkomen van de lancering van Kassaam-raket ten op Israël. Vorige week heeft de Palestijnse regering laten zien hoe het niet moet. Harnas liet toen we ten verantwoordelijk te zijn voor een aanslag bij de grens met de Ga- zastrook, waarbij een Israëlische ar beider ernstig gewond raakte. „De regering waarvan Harnas deel uit maakt heeft daar niet op gerea geerd", stelde De, Gucht met spijt vast. Bij de voorbereiding van een huwelijk komt veel kijken, ook in juridische zin. Wij helpen u graag met de voorbereidingen als notariële ceremoniemeester. Vóór het huwelijk moeten aanstaande echtgenoten kiezen of zij in gemeenschap van goederen willen trouwen of op huwelijkse voorwaarden. Wij kunnen adviseren wat in uw situatie het beste past. GOES Frantzen Et Van Sisseren Notarissen T (0113) 23 25 20, E info@notaris-zeeland.nl MIDDELBURG Janse de Jonge Et Van Wouwe Notarissen T (0118) 65 96 00, E middelburg@jmwnotarissen.com LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl De Ruyter Het artikel 'Lied' van Hofman van 19 maart, heeft mij verbaasd. Van wege de jubileumopening krijgt ook de koningin een sneer. Tevens wordt met vooringenomenheid ge schreven over De Ruyter. Hofman is slecht geïnformeerd, zijn oor deel hard aanmatigend en onte recht: „Hij legde de basis voor een lucratieve slavenhandel." Ook ver liest de schrijver uit het oog dat de acties op de kust van Afrika wer den uitgevoerd in opdracht van de Staten Generaal, en gericht op her overing van WIC-bases op de En gelsen. Wij lezen, 'Hij kreeg en greep kansen, en hij wist blijkbaar uitstekend te functioneren en te profiteren ten tijde van oorlog door schepen te kapen en te roven en hele vloten in het nauw te brengen.' Dit strookt niet met de ware aard van zijn optreden als be velhebber van 's lands vloot. Zie de diverse publicaties over De Ruy ter door terzake kundigen. Kees Herrebout 27 Paauwenburgweg, Vlissingen Delta Over de ruggen van de mensen die de Nutsbedrijven hebben opge bouwd heeft Delta recordwinsten gemaakt (PZC, 22 maart). Niet moeilijk, ook niet omdat de afhan kelijkheid bij mensen zo groot is dat zij nergens anders heen kun nen en toch niet in de kou willen zitten. Het is schrijnend te consta teren dat er zelfs gesproken kan worden dat het jammer is om mensen af te sluiten van energie omdat het nu eenmaal niet anders kan. Schandalig wordt het als het bedrijf ook eventueel te koop wordt aangeboden. Ik vraag me of de mensen die hier leiding geven dit nog met hun geweten kunnen verenigen. SP en PvdA doe er eens wat aan, of moet ik nu toch op Wilders stemmen want die wil de belastingen voor Europa verlagen. Cock Vromans St.Jacobstraat 24 Vlissingen Maria Ie Roy Toen ik zes jaar voorzitter was van een Ondernemingsraad van een betrekkelijk groot bedrijf stelden wij vaak vast dat ons overleg met de directeur niet voldoende ople verde. Wij meenden dan ons recht streeks tot het bestuur te moeten richten. Op dat moment waren de rapen gaar. Iedereen stond op zijn achterste benen. De directeur om dat hij gepasseerd was, het bestuur omdat het niet openstond voor rechtstreeks overleg. Waar is de di recteur van Zeeland Seaports in het conflict tussen OR en Maria le Roy, de voorzitter van het bestuur. Fluit de directeur zijn OR nog te rug? Henk Soepenberg Seisstraat 23a, Middelburg THOLEN Knook Et Schot Notarissen T (0166) 60 22 54, E notarissen@knookschot.nl www.netwerknotarissen.nl ZIERIKZEE Klaassen Notarissen T (0111) 69 81 81, E info@klaassennotarissen.nl SO 3MR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10