Sjouwen voor Sportpas kan kinderen stimuleren om te sporten Schouwen-Duiveland is 300 bomen rijker Sloopprotest van bewoners in Vlissingen 26 Donderdag 22 maart 2007 pzc S Club geeft cursus voor ongehoorzame honden burgh-haamstede - Mensen met een eigenwijze hond kunnen van af 3 april terecht bij de Werkhon den Vereniging Schouwen-Duive- land (WVSD) in Burgh-Haamste- de. De vereniging begint dan met een gehoorzaamheidscursus voor puppies en jonge honden. Ook oudere honden kunnen er terecht. De les begint om 19.45 uur op het trainingsveld aan de Omloopsweg. Meer informatie en aanmelden via 0111-672724. Exposities in atelier en tuin Danielle Orelio burgh-haamstede - In het atelier en de beeldentuin van Danielle Orelio in Burgh-Haamstede expo seren van 31 maart tot en met 28 mei verschillende Zeeuwse kunste naars. De exposities zijn op don derdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur - op afspraak - te bezichtigen aan de Hogeweg 34. Meer informatie via 0111-651100. Meer samenwerking is nodig om iedereen aan het bewegen te krijgen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Scholen en sportvereni gingen moeten meer samenwer ken om Schouwen-Duiveland in beweging te krijgen. Een sportpas, die het kinderen mogelijk maakt al op jonge leeftijd met verschillen de sporten kennis te maken, is wel licht een bruikbaar instrument. Die samenwerking is nu nog brak terrein, zegt K. Verkerke (voorzit ter gymnastiekvereniging Delta Sport) - vooruitlopend op de ont wikkeling van een gemeentelijke sportnota. Vanuit zowel het katho liek, christelijk als openbaar onder wijs is er grote belangstelling voor een 'geregisseerd' aanbod van Basisschoolleerlingen hanteren schop en zaag op Boomfeestdag. door Ton van den Nouweland zierikzee - Ongeveer 450 school kinderen hebben gisterochtend op Nationale Boomfeestdag een klei ne driehonderd bomen en hees ters geplant. Verder werden er wil gen geknot en linden gesnoeid. Of ze nog wisten hoe het ging met de boom die ze vorig jaar hadden geplant, vroeg wethouder R. van der Wekken aan groep 7 en 8 van OBS 't Stoofje in Ouwerkerk. Nou, dat wisten ze. Behalve dat ene jon getje dan, dat toen nog in Rotter dam woonde. „In Rotterdam staan geen bomen", wist hij zeker. Van der Wekken liet het er maar bij, want zijn vraag was toch al leen maar bedoeld als inleiding op zijn boodschap. „Heb oog voor de Staatsbosbeheer houdt excursie door Tureluur SEROOSKERKE - Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie langs plan Tureluur aan de zuidkust van Schouwen. In deze tijd van het jaar wordt het gebied veel gebruikt door ganzen, eenden en kustvogels die zich voorbereiden op de voorjaarstrek. De tocht, onder leiding van een gids, vertrekt om 13.30 uur vanaf het parkeerterrein aan de Inlaag- weg en Hoosjesweg bij Seroosker- ke. Aanmelden via 0900-2020233. Shellstation in Rilland is beste van het land RILLAND - Shell Nederland heeft het station van W. van Gorsel langs de A58 bij de afslag Rilland in de categorie middelgrote tot gro te stations uitgeroepen tot beste van het land. Twee keer per jaar worden alle Shellstations beoor deeld door 30.000 klanten op on der meer klantvriendelijkheid, hy giëne en service. sportactiviteiten. Het aanbieden van arrangementen, onder én na schooltijd, biedt kansen om leerlin gen aan het sporten te krijgen. Dat vergt regie, constateert P. Va der van Sport Zeeland. Duidelijk moet zijn wie wanneer wat kan aanbieden. Daar ligt wellicht een rol voor de gemeente. Aan sport verenigingen de taak om meer sa men te werken. Dat kan bijvoor beeld door, tegen één contributie- prijs, een gezamenlijk aanbod te le veren. Met een sportpas kunnen kinderen bij verschillende vereni gingen te 'shoppen'. Binnen Sportvereniging Ouwer- Om iedereen aan het bewegen te krijgen zouden scholen en sportverenigingen meer samen moeten werken. Een sportpas is wellicht een optie. natuur en richt daar zéker geen vernielingen aan." En nadat Van der Wekken en zijn ploegje plantsoenmedewerkers tien minuten tevergeefs hadden staan wachten in de Noorsestraat, kon een kwinkslag richting school ook niet uitblijven. „Jullie zijn een beetje te laat. Die tijd kun je inha len door hard te werken." Dat liet de twaalfjarige Mike van Mourik zich geen twee keer zeg gen. In een paar minuten tijd had hij met zijn maatje 'hun' boom ste vig in het zand staan. Geen idee hoe het met de boom van vorig jaar ging en ook voor het aanstam pen van de grond was geen tijd. Op naar de volgende! De vijftigste Boomfeestdag ging op Schouwen-Duiveland van start met zang en muziek door de leer lingen van OBS 't Kofschip in Zie rikzee. Aan de Hoeveweg in deze plaats (foto) werden door leerlin- Man (34) uit Zierikzee vast voor mishandeling zierikzee - De politie heeft deze week een 34-jarige man uit Zierik zee opgepakt wegens mishande ling van een 39-jarige plaatsge noot. De Zierikzeeënaar gooide tot twee keer'toe een steen naar het hoofd van zijn slachtoffer, dat daar een hoofdwond aan over hield. De 34-jarige man is overge bracht naar Torentijd. Hij wordt ook verdacht van mishandeling van een 27-jarige vrouw uit Zierik zee. Computeravond in MFC Zierikzee zierikzee - Computerliefhebbers kunnen komende dinsdag terecht in het multifunctioneel centrum in Zierikzee. De Zeeuwse afdeling van HCC, de landelijke vereniging voor computergebruikers, houdt daar een clubavond. Op het pro gramma staat onder meer een pre sentatie over games. Het program ma begint om 20.00 uur. kerk is - in verkennende zin - al ge praat over een dorpspas, die het sporters mogelijk maakt aan te ha ken bij de clubs in het dorp. Dat hoeft niet ten koste te gaan van bij voorbeeld het gebruik van het dorpshuis, zegt E. Bleij van de sportvereniging. Het kan wel bete kenen dat er één sterk bestuur komt en dat er nauw samenge werkt wordt bij festiviteiten. Er is in ieder geval genoeg werk aan de winkel op Schouwen-Dui- velands sportgebied, zo maakte een bijeenkomst gewijd aan dit on derwerp eerder deze week duide lijk. De sportaccommodaties en bij behorende materialen in Zierikzee zijn zwaar verouderd. Daarnaast is er behoefte aan een sportloket, die het onder meer mogelijk moet ma ken dat vraag en aanbod elkaar we ten te vinden. gen van de Theo Thijssenschool en de ).L. de Jongeschool wilgen geknot. In totaal kwamen 445 leer lingen van 24 scholen in actie. Het Zeeuwse startsein voor de vijf tigste Boomfeestdag werd in Mid delburg gegeven. Daar begroef de elfjarige losefien Verrnet een kope ren koker met daarin een door haar geschreven brief. Commissa ris van de koningin Peijs en burge- Kinderen van Onder de Wieken in Haamstede lopen sponsortocht. door Meiita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - „We zijn er bijna, we zijn er bijna...." Luid zin gend komen de kinderen van basis school Onder de Wieken in Burgh-Haamstede om de hoek lo pen. Nog een metertje of vijftig en ze hebben hun sponsorloop vol bracht: zes kilometer lopen met zes liter water op hun rug. De een nog flierefluitend en ginnegap pend, de ander bleekjes en stil. „Pfïïf, dat was zwaar zeg! Ik ben moe." Sanneke ploft neer op de grond. Ze heeft nog nauwelijks energie om de schoenen uit te trek ken en de rugzak af te doen. Een klasgenootje komt binnen en zegt heel hartgrondig dat ze dit 'nööööit weer doet.' Anderhalf uur eerder zijn de mei den samen met hun schoolgenoot jes uit groep zeven en acht nog vol optimisme vertrokken. „Het is heel leuk" vertelt Sanneke terwijl de groep in een straf tempo het schoolplein verlaat voor de tocht door Burgh-Haamstede. Ze gaan zes kilometer wandelen voor het goede doel: de bouw van een waterbron en watertanks bij het Ethiopische dorpje Dhoqqolle. Op die manier kunnen de 500 leer lingen en de 50 leerkrachten van Wandelen voor water Het project Wandelen voor wa ter is een landelijk project. In heel Zeeland hebben twaalf scholen meegedaan aan de ac tie voor het goede doel. Op Schouwen-Duiveland is On der de Wieken de enige deelne mer. De christelijke basisschool heeft voor de tweede keer meegedaan. Ze hebben gelopen voor een drinkwaterproject in Ethiopië Voor hetzelfde project hebben ook kinderen van scholen uit Oss, Goes, Heinkenszand en Wemeldinge gelopen. meester Schouwenaar kregen daar bij assistentie van Catharina van der Slikke. Deze Middelburgse plantte zestig jaar geleden als tien jarige ook een boom op het bol werk. Schouwenaar zei te hopen dat de kinderen die gisteren bomen plant ten over zestig jaar ook nog eens terugkomen om te zien wat er ge worden is van hun bomen. de (kost)school en de 1000 dorpe lingen van water worden voor zien. Om kinderen te laten besef fen wat het betekent als je geen waterleiding hebt, moeten ze de zes kilometer lopen met een rug tas vol water. Een tocht die kinde ren in Ethiopië soms tweemaal per dag moeten maken om hun fa milie van water te voorzien. „Sommige kinderen moeten heel ver lopen voor water. Ze hebben geen auto." Opeens is er beroering in de groep. „Oh oh, precies er midden in." Twee jongens stappen opzij en doen verwoede pogingen om hun schoenen af te vegen aan het gras. „Pas op stront, pas op stront", klinkt het door de hele groep. De groep is nog geen kilometer op 'Sommige kinderen moeten heel ver lopen voor water. Zij hebben geen auto' weg als Nicky en lanne-Sophie al door hebben dat zes liter dragen best veel is. „Dit is wel zwaarder dan we dachten." Een van de mei den vertelt dat ze met eigen ogen heeft gezien hoe kinderen zoveel water op hun hoofd dragen. „Dat is eigenlijk wel zielig." Dennis loopt een beetje mank, maar hij houdt zich groot. „Ik heb een gekneusd scheenbeen. Hij trekt zijn broekspijp omhoog en showt een wit verband. „Maar ik loop wel door want anders zou ik de boel bedonderen en dat mag niet." Dennis legt omstandig uit dat hij geblesseerd is geraakt bij de voetbal. Hij kreupelt dapper ver der en volbrengt de tocht uiteinde lijk redelijk gemakkelijk. Dat geldt niet voor iedereen. Hal verwege de tocht gooit een meisje een fles water leeg. Ze kan ze niet meer allemaal dragen. „Pijn in de rug." Anderen dragen de rugtas een tijd je voor de buik. „Dat is in ieder ge val een beetje gemakkelijker." De sponsortocht van Onder de Wie ken heeft uiteindelijk 1731,50 opge bracht. Het totale project in Ethio pië kost 11.000 euro. vlissingen - Met een handtekenin genlijst maken bewoners van de Slijkstraat, Breewaterstraat en Gro te Markt kenbaar het niet eens te zijn met sloopplannen van l'Es- caut en de gemeente Vlissingen. De lijst van 25 namen is aangebo den aan alle Vlissingse raadsleden, in de hoop dat zij eind april tegen de plannen stemmen. De bewoners willen hun huis niet uit. De slechte technische staat, waarvan l'Escaut spreekt, wijten zij aan achterstallig onderhoud. Be woners zeggen zelf veel te hebben geïnvesteerd in hun woning. Bovendien zijn de mensen in Vlis singen bang te moeten verkassen naar duurdere huizen, waarvoor zij dan weer huurtoeslag moeten aanvragen. L'Escaut en de gemeente Vlissin gen willen de komende drie jaar 576 sociale huurhuizen slopen en vervangen door nieuwbouw. Kinderen van de Theo Thijssenschool en de J.L. de Jongeschool knotten wil den in de Zierikzeese Hoevestraat. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70