Kinderen wandelen voor water Ze gaan gewoon hun gang J Wij geven u de helft cadeau! WPZC Donderdag 22 maart 2007 27 Leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van De Schutte in Gapinge maken met zes liter water op de rug een wandeling van zes kilometer in de buurt van hun dorp. foto Ruben Oreel Schooljeugd haalt geld op voor waterprojecten in Afrika. door Carta van de Merbel CAPINCE - Zes kilometer lopen met zes liter water op je rug is best zwaar, maar toch goed te doen, vinden de meeste kinderen van ba sisschool De Schutte in Gapinge. De groepen 6, 7 en 8 deden giste ren mee aan een sponsorloop voor watervoorzieningen in Afrika. Kinderen en vrouwen in ontwik kelingslanden moeten vaak zo'n zes kilometer lopen om drinkwa ter te halen. Om eens te ervaren hoe dat is, maar vooral om geld in te zamelen, liepen de kinderen van Gapinge gisteren met een rug zak gevuld met zes liter water een wandeling van zes kilometer in de omgeving van hun dorp. Volgens Jacco (11) en Irene (9) is een rugzak met zes liter water 'best zwaar', maar aan het eind van de wandeling vonden ze het al lebei toch 'goed te doen'. Dat vin den de meeste kinderen; ze dragen allemaal stoer hun last met zich mee. Alleen Robin (to) vindt het maar niks. Ze heeft Seline (11) zo ver gekregen dat zij, behalve haar eigen zes liters, ook nog die van Robin draagt. Robin: „Anders krijg ik misschien wel spierpijn." Na veel protest van haar klasgeno ten neemt ze het laatste stuk van de wandeling toch maar zelf de tas weer op haar rug. Floris (10), Dirk (11) en Ron (11) vinden hun last geen probleem, ze ker niet als ze hun tocht vergelij- 'Zij moeten op hun blote voeten door het zand en hebben geen rugzakken' ken met die van kinderen in Afri ka. „Zij moeten op hun blote voe ten door het zand. Het is daar ook heel warm en ze hebben geen rug zakken." Dirk zet de rugzak op z'n hoofd om eens te voelen hoe dat is. „Toch beter op je rug." De kinderen van De Schutte haal den 305,05 euro op voor stichting Onyame (Ghanees voor God). De ze Zeeuwse stichting steunt Mar leen van Asselt, een Heinkenszand- se die ontwikkelingshulp doet in Ghana. Volgens W. Hoogesteger en P. van Iwaarden van de stich ting kunnen met het geld van De Schutte een waterput en een sani taire voorziening worden aange legd in Ghana. Hoogesteger en Van Iwaarden hebben twee weken geleden de kinderen van de groe pen 6, 7 en 8 een les gegeven over het probleem van schoon drinkwa ter in de wereld en over de projec ten van Onyame in Ghana. Op Walcheren werd ook door de Vrije School in Middelburg meege daan aan de sponsorloop voor wa ter- en sanitaire voorzieningen in Afrika. Daar was de opbrengst zo'n 1600 euro, ook voor stichting Onyame. In Zeeland liepen giste ren in totaal ruim vierhonderd leerlingen van elf scholen mee; in heel Nederland zevenduizend kin deren. De opbrengst wordt verdub beld door Wilde Ganzen en ont wikkelingsorganisatie NCDO. Ver wacht wordt dat uiteindelijk 400.000 euro naar projecten in Afrika gaat. Vandaag, op Wereld- waterdag, lopen leerlingen van een basisschool in Sluiskil nog de wandeling van zes kilometer. Uw SieMatlC adviseur GOES - Plieger B.V. Nansenbaan15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg17a 0118-629522 want dan vatten ze je binnen de kortste keren in de kraag. Hier kun nen ze gewoon hun gang gaan, omdat de gemeente geen toezicht houdt." De campinghouder is op zijn zachtst gezegd niet blij met de naaktrecreanten en de homo's. Het kost hem zelfs klanten. „Ik heb een tijdje geleden een gerefor meerd gezin met vier kinderen op mijn camping gehad. Ze waren met zijn allen een middagje naar het strand geweest, en daar zijn ze lastiggevallen door zo'n naaktlo per. Ze waren nogal geschokt en toen ze later terugkwamen op de camping kreeg ik te horen: 'U had wel eens van tevoren kunnen zeg gen dat er zulke mensen op het strand rondlopen!'" Een voorstel van het college om een aantal openbare stranden aan te wijzen als naaktstranden, sneu velde destijds in de gemeenteraad. Burgemeester A. van Dok-van Weele zegt dat er op dit moment nog niet gesurveilleerd gaat wor den, maar dat dit in de toekomst zeker gaat gebeuren. „We kunnen niet constant aanwezig zijn, maar we zullen wel gaan controleren op strategische tijdstippen." Het voorstel van de gemeente moet nog behandeld worden door het waterschap. Als ze het eens worden, wordt de verboden zone die er dan bij komt, afgezet met pa len en prikkeldraad. Het gaat om een strook tussen het strand en het bosgebied, waaronder ook de eerste rij duinen valt Hier vinden de meeste seksuele activiteiten plaats. Wat zegt de wet? De gemeente mag naaktrecrea- tie niet verbieden, dat mag al leen de rechter. De gemeente mag wel stranden aanwijzen waar bloot zonnen wél wordt toegestaan. De kans dat de rechter naaktre- creatie in de duinen bij Rit- them verbiedt is klein, omdat het een afgelegen gebied is, be schut van de openbare weg. Het is niet aan de gemeente op te treden tegen schennis van de eerbaarheid, zoals het confronteren van mensen met seks. Dat doet justitie, maar al leen na aangifte, niet op basis van klachten. BIJ NADER In de infographic van de Vlissing- se sloopplannen, die maandag in de PZC stond, staat een fout. Niet Sottegemstraat 2 tot 44 staat op de nominatie om gesloopt te worden, maar de huisnummers 83 tot 121. De nummers 2 tot 44 hebben be trekking op de Arbeidstraat, even eens in het Middengebied. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het altabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29